Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2009, 23:30   #1
jurson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 110km
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Nierówna praca silnika pod obciążeniem

Witam,

Od pewnego czasu mam problem przy wkręcaniu silnika na obroty.

Wygląda to tak, że czuć wyraźne skoki "mocy" przy przyspieszaniu. Widać to też na obrotomierzu, który się "zatrzymuje" na ułamki sekund i po chwili rusza dalej. Jest to szczególnie widoczne na 1 i 2 biegu.

Na biegu jałowym obroty trzyma ok.

Co zostało zrobione:
1. Wymienione kable i świece
2. Cewka "obejrzana" przez mechanika i ponoć jest ok.
3. Diagnostyka komputerowa nie wykryła żadnych błędów. Co by potwierdzało sprawność układu elektrycznego. Gdyby coś było tutaj nie tak powinien IMO rejestrować błędy.

Sugestia człowieka, który robił diagnostykę komputerową jest taka, że może być to zapychający się katalizator.

Czy ktoś z Was może miał podobny problem i znalazł rozwiązanie? Co oprócz kata warto sprawdzić, przeczyścić, wykluczyć itp...

Druga sprawa. Jak wygląda wymiana katalizatora w FF. Instrukcja sugeruje, że to dość skomplikowana operacja. Przerabiał to może ktoś z Was? Rozmawiałem dziś ze specem od katalizatorów i stwierdził, że FF pod tym względem to jeden z cięższych przypadków. Prawda to?

Pomijam tu zaporową cenę nowego katalizatora (>2k PLN). Jak Euro3 kosztuje tyle, to jeszcze parę norm unijnych i cena kata będzie stanowiła połowę ceny nowego auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam,
jurson

jurson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2009, 15:10   #2
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika pod obciążeniem

Nie wiem ile masz przebiegu, ale skoro komp nie wykazyje żadnych błędów to można jeszcze:
-wymienić filtr paliwa ,koszuje mało i sam dasz radę w 20 min/ 60 kkm zalecane do wymiany/ przy jakości polskich paliw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.i zatankować do pełna z pewnej stacji.
- udać jeszcze się do innego serwisu, aby sprawdzili .
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2009, 21:35   #3
jurson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 110km
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika pod obciążeniem

Przebiegu dużo i jeśli to oryginalny katalizator to spokojnie miał prawo odmówić posługi... Nie wiem niestety czy był wymieniany bo nie ja wykręciłem większość tego przebiegu.

Filtr paliwa jeśli dobrze pamiętam był wymieniany niedawno. Upewnię się jeszcze na fakturach. Różne rodzaje paliwa próbowałem. Różne stacje. Próbowałem też 98. Nie było widać zmian.

Dziś byłem w innym serwisie. Potwierdzili właściwie to co poprzednicy. W kompie nic nie widać więc katalizator jest prawdopodobny. Ale potwierdzić się tego nie da.

A próba dość kosztowna. Sama robocizna przy wymianie katalizatora ponad 300PLN.

pozdrawiam,
jurson
jurson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2009, 20:54   #4
Pumbo
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 53
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika pod obciążeniem

Cześć

Poszukaj dobrego warsztatu zajmującego się wymianą tłumików (i jeśli to dobry warsztat, to wymieniają tam również katalizatory). Ja miałem u siebie inną sytuację, ale spytałem w "dobrym warsztacie" w Koszalinie o koszt katalizatora nieoryginalnego ale dobrego producenta, nowego, odpowiedź jaką otrzymałem - cena katalizatora 800 zł. Póki co nie musiałem korzystać.
I tak a propos, cześć błędów katalizatora jest odnotowywana i komputer je pokazuje, dziwne, że w tej sytuacji nie masz błędu. Może jednak to problem innego typu.
Przykładowo:
1. Wymiana kabli WN nie świadczy o pozbyciu się problemów z kablami, są przecież np. wiązki przesyłające sygnał sterujący do cewek, jeśli taki nie styka, to masz objawy jak piszesz, tylko, że powinien wyskoczyć błąd cewki.
2. W paru sytuacjach (trochę podobnych, ale nie pamiętam namiarów) ludzie na forach pisali o przeprogramowaniu sterowania wtryskiem i pomogło (ale poszukaj takich wypowiedzi, bo nie chcę wprowadzać w błąd).

Pozdrawiam
__________________
Fokus Mk2 HTB, 2005, 1.6, benzyna
exFusion, 2003, X100, 1.4, benzyna
Pumbo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2009, 11:20   #5
jurson
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 110km
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nierówna praca silnika pod obciążeniem

No właśnie. Skonsultowałem to jeszcze w 2 warsztatach - podobno jednak objawy nie pasują do zapchanego katalizatora. Bo problem powinien narastać wraz ze wzrostem obrotów a więc i ilości spalin. U mnie się wkręcał na obroty ok tyle, że nierówno.

Do wymiany poszły jeszcze raz kable i świece a potem cewka. Podobno były przebicia na kablach mimo, że prawie nowe. Niestety poprzednio zostały założone NGK. Na razie wydaje się, że jest lepiej ale zobaczymy jak podczas jakiejś dłuższej jazdy. Wczoraj przejachałem z braku czasu tylko kilka km. Jutro będę jechał około 100 i zobaczymy.

Filtr paliwa jednak nie był wymieniany, więc w pierwszym podejściu poszedł do wymiany. Niestety to nie pomogło. Ale i tak czas był najwyższy aby go wymienić.
jurson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.