Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-06-2010, 20:41   #1
Rosa
ford::beginner
 
Avatar Rosa
 
Zarejestrowany: 02-01-2009
Skąd: Bochum
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1.9 TDI (133 PS)
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Turbo Sprężarka czy coś innego?

Poniewaz moj temat zostal zamkniety a potrzebuje naprawde rady od znawcow Forda napisze go raz jeszcze ale w wieksza iloscia informacji.

A wiec posiadam Forda Galaxy rocznik 2005 (131 PS) przebieg 134000 km (jak na zdjeciu obok)
Moj problem:

Od 2 dni moje auto stracilo moc tzn.odpala normalnie jednak jak dodaje gazu auto do okolo 2000 obrotow rozpedza sie normalnie jednak pozniej totalnie traci moc. Moge wcisnac gaz do dechy i jak kiedys auto dostawalo kopa teraz powolutku rozpedza sie dalej.
Podejrzewam ze to turbina, ale moze mieliscie podobne klopoty i okazalo sie cos innego.
Komputer w aucie nie pokazuje mi zadnej usterki lub zalaczenia systemu awaryjnego.
Jedyne co mi od 5-6 ni wyswietla to zmiana klockow ale to raczej nie ma nic wspolnego z tym problemem.

Bylem u Forda aby podlaczyli go pod wykrywanie bledow. Niestety komp nie wyswietlil konkretnej usterki tylko podswietlil ze moze to byc albo turbina albo PCM albo cos innego niestety zapomialem co to bylo.

Zastanawialem sie aby pojechac do innego serwisu bo slyczalem ze jezeli komp nie wykrywa konkretnie co i jak ,to jest mozliwe ze mechanik nie poprawnie zresetowal komp i dlatego tak sie dzieje.
Blagam pomocy bo jak zobaczylem ceny turbiny do mi wszystkie wlosy deba stanely !!

Mam nadzieje ze teraz temat nie zostanie zamkniety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rosa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 21:05   #2
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Odp: Turbo Sprezarka czy cos innego?

Przepływomierz. Podmień od kogoś i będziesz wiedział na 100%.
endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 21:13   #3
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Turbo Sprezarka czy cos innego?

Ja myślę, że to turbina. Włącz opcję szukaj - wyczytasz wszystko na ten temat.
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 21:30   #4
manka77
ford::average
 
Avatar manka77
 
Zarejestrowany: 22-07-2006
Skąd: Tychy
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 74
Domyślnie Odp: Turbo Sprezarka czy cos innego?

Miałem taki objaw.
U mnie okazało się że wodzik przy turbinie się zerwał.
Mechanik zespawał, ustawił i auto odzyskało moc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
manka77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 21:35   #5
KRISSGALAXY
ford::average
 
Avatar KRISSGALAXY
 
Zarejestrowany: 24-06-2009
Skąd: CORK IRLANDIA KOLOBRZEG
Model: FORD GALAXY MK3
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM GHIA
Rocznik: 2007
Postów: 90
Domyślnie Odp: Turbo Sprezarka czy cos innego?

U mnie kolego podobne objawy , z tym ze auto pod obciazeniem wydaje jeszcze dziwne dzwieki tzn: zaciagne reczny i puszczam sprzeglo dodajac gazu po czym wciskam sprzeglo i slychac zjazd czegos z obrotow taki zjezdzajacy gwizd , -jestem po wymianie sprzegla -a wiec to wykluczam .Mechanik stwierdzil iz to turbo ma luzy na wirniku, tu w Irlandii krzyknal mi regeneracja turbo z roczna gwar. 350 euro + wyciagniecie i wsadzenie wraz z filtrem i olejem 200 euro czyli nie jest zle , fakt iz ze znizka bo dochodzi servis klimy u niego i jakies uszczelki .W Polsce regeneracje znajdziesz od 800 zl z gwar przy zwrocie swojego turbo , czyli da sie zyc a jaki komfort jazdy potem...
KRISSGALAXY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 21:36   #6
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Turbo Sprezarka czy cos innego?

Cytat:
Napisał Rosa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poniewaz moj temat
............
Bylem u Forda aby podlaczyli go pod wykrywanie bledow. Niestety komp nie wyswietlil konkretnej usterki tylko podswietlil ze moze to byc albo turbina albo PCM albo cos innego niestety zapomialem co to bylo.

Zastanawialem sie aby pojechac do innego serwisu bo slyczalem ze jezeli komp nie wykrywa konkretnie co i jak ,to jest mozliwe ze mechanik nie poprawnie zresetowal komp i dlatego tak sie dzieje.
Blagam pomocy bo jak zobaczylem ceny turbiny do mi wszystkie wlosy deba stanely !!

Mam nadzieje ze teraz temat nie zostanie zamkniety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak powinien zostać zamknięty poniewaz to klasyczny przykład notlauf i na tym forum był bardzo wiele razy opisywany!!!!!
Musisz sie wysilić i poczytać.!!!!

A swoją drogą po podpięciu samochodu do jakiegokolwiek programu testujacego na 100 % są zapisane błędy w komputerze pokładowym auta, po zczytaniu których dobry mechanik, przetestuje przepływomierz, zaworek N75, zrobi logi turbinie i wszystko będzie jasne, co w nim niedomaga. Podejżewam jak kolega wyzej błąd przeładowania turbiny, czylki zapieczone kierownice.
Poczytaj na naszym forum o tej usterce "notlauf" i wpisz w szukajce "PSJ", to też ci moze pomóc.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2010, 21:39   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Turbo Sprężarka czy coś innego?

Cytat:
Napisał Rosa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam nadzieje ze teraz temat nie zostanie zamkniety
został zamkniety nie za treś postu, tylko za temat.
Nota bene, ten tytuł watku tez zasługuje na poprawę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 08:42   #8
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Turbo Sprężarka czy coś innego?

Coś z turbiną na bank,zobacz jakie błędy są wywalone na VAGu i tyle.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 09:13   #9
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Turbo Sprężarka czy coś innego?

Tak jak napisałem na priwa sprawdź czujnik TC po prawej na przewodzie sztywnym. Podmień albo Vag i popatrz na ciśnienie zakładane i rzeczywiste.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2010, 09:17   #10
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Turbo Sprężarka czy coś innego?

Najpierw bym sprawdził szczelność układu podciśnienia. Zapal auto, zgaś i zdejmij wężyk z gruszki podciśnienia czy syknie powietrze.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.