Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2009, 06:54   #1
mamrot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Obroty silnika ZETEC-SE 1,6l

Mam niewielki problem z silnikiem. Objawy są takie:

1. Czasami po przejechaniu paru km (2-3) od czasu zimnego silnika, kiedy wskazówka od temperatury jest już na środku od pewnej chwili, nastaje taki moment kiedy na biegu jałowym obroty potrafią zafalować i silnik gaśnie. Również z lekkim gazem przy ruszaniu potrafi wtedy zgasnąć, jeżeli akurat nie pamiętam, że to już jest ten moment, i nie dam więcej gazu niż zwykle. Problem powtarza się właściwie za każdym razem, kiedy rano wyjeżdżam z parkingu i zawsze ten krótki okres "chęci do gaśnięcia" pojawia się po podobnym czasie i trwa parę - paręnaście sekund.

2. Druga sprawa, i to występuje tylko na ciepłym silniku, w czasie jazdy. Przy zmianie biegów, kiedy wciskam sprzęgło i puszczam gaz, obroty spadają dość powoli - zbyt powoli, nie jest to długi czas ale myślę, że spadają o 80% dłużej niż normalnie. Utrudnia to płynną zmianę biegów i trochę dziwi.

3. Pedał gazu się zacina w porze porannej, przy pierwszych kilku wciśnięciach. Choć podejrzewam, że nie ma to związku z poprzednimi dwoma problemami, to mam pytanie:
W instrukcji "TIS" do Forda napisali, że:

UWAGA: Nie próbuj czyścić korpusu przepustnicy. Otwór i przepustnica są pokrywane w produkcji specjalną powłoką, której nie należy usuwać.

W takim razie czy mogę jakoś bezpiecznie przeczyścić mechanizm przepustnicy, by się nie zacinał? I nasmarować? Sama linka chodzi bezproblemowo, problem jest po stronie mechanizmu przepustnicy.


Jakieś pomysły? Nic jeszcze nie robiłem, by rozwiązać pierwsze 2 problemy.

mamrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 07:24   #2
AndreA21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2000
Postów: 6
Domyślnie Odp: Obroty silnika ZETEC-SE 1,6l

Witam Powodów poże być sporo. W moim 1.8 zetec przyczyną niestabilnych obrotów (nagle rosnących, nie spadających) był silniczek krokowy. Wymieniłem go razem z przewodem i zaworkiem odpowietrzenia skrzyni korbowej koszt ok. 400 zł i problem ustąpił. Ale po wymianie trzeba zresetować komputer.
AndreA21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 09:18   #3
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Obroty silnika ZETEC-SE 1,6l

Witam
Ad. 1 - w mojej foce też po wysprzegleniu obroty spadały zbyt nisko, kilka razy silnik zgasł. Pomogła wymiana silnika krokowego. I nie trzeba było niczego resetować.
Pozdrawiam
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 11:14   #4
mamrot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 16V + LPG
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Obroty silnika ZETEC-SE 1,6l

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Ad. 1 - w mojej foce też po wysprzegleniu obroty spadały zbyt nisko, kilka razy silnik zgasł. Pomogła wymiana silnika krokowego. I nie trzeba było niczego resetować.
Pozdrawiam
U mnie problem niby podobny, tylko że występuje tylko w przypadku opisanym w pierwszym poście, czyli 2-4 minuty po uruchomieniu zimnego silnika i tylko przez chwilę, potem się nie powtarza, dziwne no nie?
-----
Dodam jeszcze, że czasem ze świateł słabo się zbiera - nie bardzo reaguje na gaz, dopiero po chwili lepiej ciągnie.
---------
No to posłuchałem dotychczasowych rad i wygląda na to, że czyszczenie tzw. silnika krokowego (Zaworu regulacji ilości powietrza biegu jałowego (IAC)) pomogło na gaśnięcie i wahania obrotów na biegu jałowym, czyli punkt 1 z pierwszego postu. Nic nie było resetowane ani podpinane pod komputer, tylko czyszczenie.

Co do punktu 2, możliwe, że też silnik krokowy ma na to wpływ, ale jeszcze za mało pojeździłem, żeby ocenić, zresztą zimno jest a na zimno ten objaw nie bardzo dawał się zauważyć.

Punkt 3 też na razie rozwiązany - przepustnica była brudna w środku, i dlatego się przycinała, postanowiłem nie przejmować się zbytnio tą niby specjalną warstwą, zobaczymy co z tego wyniknie.

Jeszcze jedno - doszedłem do tego, że po czyszczeniu krokowca jest coś lepiej, ale na benzynie jest całkiem dobrze, jednak na gazie się coś zmienia. Ale na razie jest nieźle, inna sprawa że nie jest jeszcze tak zimno.

Ostatnio edytowane przez mamrot ; 15-11-2009 o 12:31
mamrot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.