Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford EcoSport
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2024, 18:54   #1
asd321123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2024
Model: Ford EcoSport
Silnik: 1,0 EcoBoost
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Wyciek na belce przy rurze wydechowej

Witam wszystkich. Posiadam Forda EcoSport z silnikiem ecoboost 1.0 125 KM.
Zauważyłem wyciek na belce pod rura wydechowa jak na zdjęciu. Próbowałem się tam dostać od tylu beż kanału i podnośnika. Podsunąłem szmatkę na kiju i potarłem trochę. Wydaje mi się że nie czuć żadnego zapachu. Szmatką czarna ale ze jest to element pod samochodem który cały czas się brudzi. W związku z tym ciężko stwierdzić kolor.
Rozbryzg na belce jest duży na początku jazdy po starcie samochodu. Po dłuższej jeździe nie ma już dużego zacieku tylko pojedyncze kropelki na belce (dwa zdjęcia z mniejszą ilością cieczy). Proszę o pomoc

W ostatnim czasie sprawdzam co drugi, trzeci dzień stan płynów.
- olej w silniku na miarce w tym samym miejscu, stan oleju w komputerze między licznikami 64%,
- płyn hamulcowy bez zmiany poziomu
- płyn chłodniczy poziom ten sam

Bump:

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20240216_180658.jpg (95.6 KB, 28 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20240216_190827.jpg (91.1 KB, 23 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg signal-2024-02-16-191550_002.jpg (20.6 KB, 21 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez asd321123 ; 16-02-2024 o 19:15
asd321123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2024, 08:00   #2
Grzybowóz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2022
Model: Ecosport
Silnik: 1.0 125
Rocznik: 2021
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wyciek na belce przy rurze wydechowej

Cytat:
Napisał asd321123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- olej w silniku na miarce w tym samym miejscu, stan oleju w komputerze między licznikami 64%,
To nie jest poziom oleju, tylko jego "czystość/jakość", nie wiem jak to poprawnie nazwać. Wraz z przebiegiem olej traci swoje właściwości. Ford ma jakiś algorytm który liczy przebieg, ilość odpaleń itp i zmniejsza te procenty.

Co do wycieku to w tym miejscu nie ma nic takiego, jedyne co mi przychodzi do głowy to woda z wydechu. Niektóre auta mają coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale nie kojarzę, czy u nas to jest.
Możliwe też, że jakaś osłona tłumika jest źle wyprofilowana i zbiera się tam woda jak jeździsz po kałużach.

Możesz sprawdzić palcem, czy to jest tłuste? Paliwo i płyn hamulcowy powinieneś być w stanie odróżnić . Jeśli to woda, to bym to zostawił i się nie przejmował.
Grzybowóz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2024, 13:33   #3
asd321123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2024
Model: Ford EcoSport
Silnik: 1,0 EcoBoost
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wyciek na belce przy rurze wydechowej

Cytat:
Napisał Grzybowóz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie jest poziom oleju, tylko jego "czystość/jakość", nie wiem jak to poprawnie nazwać. Wraz z przebiegiem olej traci swoje właściwości. Ford ma jakiś algorytm który liczy przebieg, ilość odpaleń itp i zmniejsza te procenty.
Ciekawa opcja z tymi procentami. W maju wymieniałem olej i mam 64%. Ogólnie pokonuje krótkie odcinki po mieście. Nawet w korkach nie stoję. Silnik nie ma bardzo czasu żeby się nagrzać, a co dopiero puszka tłumika końcowego. Może i przez to ta woda. hm.
Nie wpisują mi w książkę w ASO jaki olej leją. Podobno wszystko jest w bazie w systemie. Może wiesz jaki olej leją w ASO Forda? Wiem, że na pewno 5w20 zgodnie z zaleceniem producenta.

Cytat:
Napisał Grzybowóz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do wycieku to w tym miejscu nie ma nic takiego, jedyne co mi przychodzi do głowy to woda z wydechu. Niektóre auta mają coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale nie kojarzę, czy u nas to jest.
Możliwe też, że jakaś osłona tłumika jest źle wyprofilowana i zbiera się tam woda jak jeździsz po kałużach.

Możesz sprawdzić palcem, czy to jest tłuste? Paliwo i płyn hamulcowy powinieneś być w stanie odróżnić . Jeśli to woda, to bym to zostawił i się nie przejmował.
Dzięki za link. Ciekawy artykuł. Może rzeczywiście z tego wynika, że po postoju przez noc pojawia się taki wyciek/ rozbryzg.
Dzisiaj u mnie pada, są kałuże. Nie miałem okazji sprawdzić czy był znowu zaciek. Natomiast przed jazdą w garażu sprawdzałem to było sucho. Włączyłem samochód i poszedłem sprawdzać czy coś leci i nic. Wyjechałem z garażu i belka sucha. Natomiast wyjeżdżając z bloku zatrzymałem się na chwilę pod górkę i cofnąłem. Pojawiła się wilgotna plama na belce.

Muszę się wybrać na kanał albo podnośnik żeby ocenić kolor, zapach i czy to jest tłuste. Sprawdzałem w sposób opisany wcześniej. Nie jest to paliwo bo nie było czuć paliwem.

Ostatnio edytowane przez asd321123 ; 17-02-2024 o 13:40
asd321123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2024, 10:01   #4
Machina
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 18-01-2024
Model: Ford Ecosport
Silnik: 2.0
Rocznik: MY20
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wyciek na belce przy rurze wydechowej

Jak masz klimatyzacje w aucie, to pewnie skroplona woda z klimy jakoś dziwnie akurat tam skapuje.
A poziom oleju to się na bagnecie sprawdza.
Machina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2024, 15:29   #5
asd321123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2024
Model: Ford EcoSport
Silnik: 1,0 EcoBoost
Rocznik: 2021
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wyciek na belce przy rurze wydechowej

Cytat:
Napisał Machina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz klimatyzacje w aucie, to pewnie skroplona woda z klimy jakoś dziwnie akurat tam skapuje.
A poziom oleju to się na bagnecie sprawdza.
Mam ale nie używałem w przed jazdą.
Olej sprawdzam w dwóch miejscach skoro Ford daje taką możliwośc.
asd321123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2024, 21:29   #6
Machina
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 18-01-2024
Model: Ford Ecosport
Silnik: 2.0
Rocznik: MY20
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wyciek na belce przy rurze wydechowej

Oil life meter nie sprawdza ilości a jakość oleju - tzn. algorytm patrzy na ilość pokonanych kilomentrów, odpaleń silnika, godziń pracy i na tej podstawie pokazuje w procentach ile jeszcze powinieneś móc jeździć na danym oleju.

Dobrze wiedzieć do czego służy dana funkcja bo jedno z drugim nie ma absolutnie znaczenia.
Możesz mieć suchy bagnet i brak oleju w misce ale algorytm będzie dalej poazywał np. 25%.

Przeczytaj instrukcje
Machina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2024, 10:51   #7
baal
ford::average
 
Avatar baal
 
Imię: Bogumił
Zarejestrowany: 02-12-2005
Skąd: Mazury/Giżycko
Model: Grand C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 59
Thumbs up Odp: Wyciek na belce przy rurze wydechowej

[QUOTE=asd321123;3485182]Witam wszystkich. Posiadam Forda EcoSport z silnikiem ecoboost 1.0 125 KM.
Zauważyłem wyciek na belce pod rura wydechowa jak na zdjęciu. Próbowałem się tam dostać od tylu beż kanału i podnośnika. Podsunąłem szmatkę na kiju i potarłem trochę. Wydaje mi się że nie czuć żadnego zapachu. Szmatką czarna ale ze jest to element pod samochodem który cały czas się brudzi. W związku z tym ciężko stwierdzić kolor.
Rozbryzg na belce jest duży na początku jazdy po starcie samochodu. Po dłuższej jeździe nie ma już dużego zacieku tylko pojedyncze kropelki na belce (dwa zdjęcia z mniejszą ilością cieczy). Proszę o pomoc

W ostatnim czasie sprawdzam co drugi, trzeci dzień stan płynów.
- olej w silniku na miarce w tym samym miejscu, stan oleju w komputerze między licznikami 64%,
- płyn hamulcowy bez zmiany poziomu
- płyn chłodniczy poziom ten sam

Bump:
Mam tak samo z tym wyciekiem. Sprawdzałem na smak i jest to woda. Podjechałem do fachowca od tłumików i potwierdził zgodnie z poniższego linku, że to normalne jeżeli jeżdżę tylko po mieście. Zrobiłem trasę i już wycieku nie widziałem.
baal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.