Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-08-2009, 10:05   #21
kristof70
FCP member
 
Avatar kristof70
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 05.2009
Postów: 389
Domyślnie Odp: Właściciele MK4 silnikiem 1,6 Duratec łączmy się!

no 13 to jeszcze mi nie spalił nigdy, w najwiekszych korkach, w mieście było max 11

kristof70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 10:55   #22
Romeksch
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 Duratec 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 59
Thumbs up Odp: Właściciele MK4 silnikiem 1,6 Duratec łączmy się!

Cytat:
Napisał midt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiedzmy czterech. Mam auto od tygodnia (750km) więc za wiele nie powiem ale za tydzień, dwa dam znać. Pozdrawiam
Witam serdecznie i trzymam kciuki za bezawaryjność Twojego Mondka. Na początku jest trochę mulnie ale z każdym kilometrem moc przybywa.
Romeksch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 11:00   #23
Romeksch
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 Duratec 125 KM
Rocznik: 2009
Postów: 59
Wink Odp: Właściciele MK4 silnikiem 1,6 Duratec łączmy się!

Cytat:
Napisał trtami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak czytam ten wątek to uważam że 13 litrow /100km jak na silnik 1,6 po miescie to masakra jest.
Te 13 litrów to chyba przy bardzo ciężkiej nodze. Potwierdzam, że jeżdżąc po Wrocławiu z klimą i ze średnią prędkością 22 km (korki) wychodzi 11. Fakt, że jeli ktoś gwałtownie przyspiesza to powstaje mały lej w baku. Z drugiej strony jeśli komuś nie zależy na małym zużyciu to jego sprawa sportowe zacięcie musi kosztować jak każda przyjemność.
Romeksch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 11:09   #24
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Właściciele MK4 silnikiem 1,6 Duratec łączmy się!

Cytat:
Napisał Romeksch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te 13 litrów to chyba przy bardzo ciężkiej nodze. Potwierdzam, że jeżdżąc po Wrocławiu z klimą i ze średnią prędkością 22 km (korki) wychodzi 11. Fakt, że jeli ktoś gwałtownie przyspiesza to powstaje mały lej w baku. Z drugiej strony jeśli komuś nie zależy na małym zużyciu to jego sprawa sportowe zacięcie musi kosztować jak każda przyjemność.

Ale jak ktos kupuje mondka z silnikiem 1,6 to chyba tylko dlatego aby ekonomicznie bylo a tu masz Pan 11 litrow przy narmalnej jezdzie.

A ja narzekam ze po tuningu 2.0TDCI pali mi 10l/100km po miescie, ale to dletego ze zawsze musze sobie depnac bo szkoda niewykorzystac 175 konikow i 400Nm.
Wrażenia z jazdy - bezcennne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 11:52   #25
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: Właściciele MK4 silnikiem 1,6 Duratec łączmy się!

przepraszam ale zaczynam się gubić opisujemy silnik 1,6 czy 2,0 ?jak by mi zależało na mocy to nie kupywałbym 2,0,a nie zależało więc jest 1,6 , ktoś chce mnie przkonywać że źle zrobiłem ? nie ma takiej potrzeby,swój rozum mam i nikt tu się nie pyta co wziąść , tylko jak to się sprawuje.
przy normalnej pali 10 -9 .
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 13:29   #26
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Właściciele MK4 silnikiem 1,6 Duratec łączmy się!

Cytat:
Napisał azet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przepraszam ale zaczynam się gubić opisujemy silnik 1,6 czy 2,0 ?jak by mi zależało na mocy to nie kupywałbym 2,0,a nie zależało więc jest 1,6 , ktoś chce mnie przkonywać że źle zrobiłem ? nie ma takiej potrzeby,swój rozum mam i nikt tu się nie pyta co wziąść , tylko jak to się sprawuje.
przy normalnej pali 10 -9 .
To może zapytam co Cię skłoniło aby akurat wybrać mondziaka z silnikiem 1.6 ?
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 13:48   #27
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: Właściciele MK4 silnikiem 1,6 Duratec łączmy się!

bo nie mam takich ambicji
Cytat:
Napisał trtami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.....ze zawsze musze sobie depnac bo szkoda niewykorzystac 175 konikow i 400Nm.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i nie to decydowało o wyborze auta, bo dopłata do diesli być może nigdy by mi się nie zwróciła, więc po co przepłacać, bo dopłata do benzynki 2,0 z powodu braku ambicjii "depania ", również wydawała mi się niepotrzebną przepłatą,wolałem uzyskane zaoszczędzone pieniądze włozyć w opony i felgi,mimo iż samochód jest leasingowany.Jeżdzę po Polsce i nie narzekam, ,narzekam tylko na jazdę po autostradzie kiedy mozna pociągnąc 150-160 i wtedy robi się lej w baku, ale już po normalnych drogach przy rozsądnych prędkościach (około 100 km/h ) pali 6-8 l,bo jeżdże w większości sam ,albo czasami w trójkę i rzadko kiedy jest maksymalnie dociążony, bo jeżdzę po równinach,bo nie lubię klekotania traktorowego i nawet 140 (170 ) KM mnie nie przekonuje , bo segreguję odpady,czyli szanuję przyrodę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez azet ; 18-08-2009 o 14:08
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 14:07   #28
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Właściciele MK4 silnikiem 1,6 Duratec łączmy się!

Cytat:
Napisał azet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo nie mam takich ambicji
i nie to decydowało o wyborze auta, bo dopłata do diesli być może nigdy by mi się nie zwróciła, więc po co przepłacać, bo dopłata do benzynki 2,0 z powodu braku ambicjii "depania ", również wydawała mi się niepotrzebną przepłatą,wolałem uzyskane zaoszczędzone pieniądze włozyć w opony i felgi,mimo iż samochód jest leasingowany.Jeżdzę po Polsce i nie narzekam, ,narzekam tylko na jazdę po autostradzie kiedy mozna pociągnąc 150-160 i wtedy robi się lej w baku, ale już po normalnych drogach przy rozsądnych prędkościach (około 100 km/h ) pali 6-8 l,bo jeżdże w większości sam ,albo czasami w trójkę i rzadko kiedy jest maksymalnie dociążony, bo jeżdzę po równinach,
To nie o ambicje chodzi tylko o przyjemnosć z jazdy i bezpieczeństwo.
Jeśli chodzi o szanowanie przyrody to wydaje mi sie ze powinieneś na rowerze jeździć - bez urazy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. (jednak nie widzę zadnego zwiazku z segregowaniem odpadów i mondeo TDCI tak jak to opisujesz - ja tez segreguje w miare mozliwosci odpady)
A jeśli chodzi o normy spalin to 1,6 benzyna bardziej zanieczyszcza środowisko niż 2.0TDCI

Natomiast jeśli chodzi o klekotanie to chyba nigdy nie jechałeś w nowym mondeo TDCI bo zadnego klekotania poprostu nie słychac.
Piszesz że na nic nie narzekaz a jednak :

Cytat:
Napisał azet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...narzekam tylko na jazdę po autostradzie kiedy mozna pociągnąc 150-160 i wtedy robi się lej w baku
Jednak cieszę się że zechciales odpowiedzieć na moje pytanie i przedstawić swój punkt widzenia.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,

Ostatnio edytowane przez trtami ; 18-08-2009 o 14:26
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 14:57   #29
rafalb
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2009
Postów: 83
Domyślnie Odp: Właściciele MK4 silnikiem 1,6 Duratec łączmy się!

Ponownie dyskusja o wyższości jednego napędu nad drugim - przecież to nie ma celu.

P.S. ambicja deptania jak funkcja bezpieczeństwa - im szybciej przyspieszasz / jeździsz tym bezpieczeniej bo pod światłami wszyscy zostaną w tyle, ergo nikt Cię nie puknie, nie najedzie, nie staranuje, ergo jeździsz bezpieczniej.
(mondziak to nie samolot, żeby nie mógł "latać nisko i powoli")
rafalb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2009, 15:01   #30
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Właściciele MK4 silnikiem 1,6 Duratec łączmy się!

Cytat:
Napisał rafalb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ponownie dyskusja o wyższości jednego napędu nad drugim - przecież to nie ma celu.

P.S. ambicja deptania jak funkcja bezpieczeństwa - im szybciej przyspieszasz / jeździsz tym bezpieczeniej bo pod światłami wszyscy zostaną w tyle, ergo nikt Cię nie puknie, nie najedzie, nie staranuje, ergo jeździsz bezpieczniej.
(mondziak to nie samolot, żeby nie mógł "latać nisko i powoli")
Zaczęło się od spalania, a tu Azet zaczyna o jakiś ambicjach itd.
a jeśli chodzi o beżpieczeństwo to mając zapas mocy z latwoscia wyprzedzisz tira ktory jedzie 70km/h w terenie niezabudowanym i nikt tu nie pisze o wyscigach na swiatlach bo nie o to chodzi.

jakbym chcial sie scigac to bym sobie kupil auto z silnikiem przynajmniej 3 litrowym i dwie klasy nizszym niz mondeo.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,

Ostatnio edytowane przez trtami ; 18-08-2009 o 15:03
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.