Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2016, 21:33   #101
piteron
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-04-2012
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Witaj,
Nie wiem na ile konstrukcyjnie różni się ta dźwignia w roczniku 2010 od tej w roczniku 2006, ale jak by Ci coś przystawiło to pisz. Postaram się podpowiedzieć, bo jakieś 2-3 m-ce temu ponownie wymieniałem tę linkę - mam namiary na producenta w Krakowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

piteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2017, 09:30   #102
prezesus
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-12-2016
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: S-Max
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprężynkę zastąpiłem "trytką" czyli opaską zaciskową.
Gdzie można zakupić taką sprężynkę?

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez prezesus ; 31-01-2017 o 09:32
prezesus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 07:19   #103
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Dziś i mnie przytrafiła się ta przygoda na szczęście szybko odblokowałem ręczny zdejmując plastiki z góry - aby zwolnić dzwignię wystarczy ją podciągnąć do góry i zapadkę dotknąć palcami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wszystko lekko zchodzi w dół (chyba że wcześniej zaciągnięta jest na max do góry wtedy bez śrubokręta nie ruszy) , teraz katuję się nad zamiennikiem linki bo metoda ze szprychą nie działa u mnie tzn zamontowałem ale nie rusza się wcale - zacisk blokuje wszystko. Zamierzam spróbować z linką od przerzutki i zakończyć ją pętlą albo zaciskiem może to zda egzamin.
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 20:24   #104
piteron
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-04-2012
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Witam,
Oto kontakt do firmy, która robiła mi linkę już dwa razy:

Recco-Investment; ul.Balicka 144d; 30-149 Kraków; tel.600 779 777, 12 626 57 97

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak się okazuje mają wersję z linką grubszą i cieńszą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a może ta cieńsza będzie trwalsza i silniejsza? Czas pokaże, jednak staram się używać ręcznego hamulca wtedy gdy na prawdę jest to niezbędne, a nie przy każdym zatrzymaniu się na poziomym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. placu pod sklepem, gdzie zostawienie na biegu jest wystarczające.

Ostatnio edytowane przez piteron ; 30-03-2017 o 21:24
piteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2017, 08:04   #105
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

To bez sensu ...tak używać ....
za jakiś czas przekonasz się że ręczny własnie się znów popsuł .
Tylko częste używanie (lecz nie na ,,chama '' )pozwala na długie cieszenie się ze sprawnego ręcznego hamulca .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 10:24   #106
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Jako że wczoraj miałem okazję osobiście rozkręcać plastiki by dostać się do blokady ręcznego chciałbym podpytać o linkę i jej ułożenie. Czy do naprawy wyciągacie linkę z tej dolnej prowadnicy tak jak zdjęciu w poście nr 47 ? Czy próbujecie wcisnąć ją w tą prowadnicę.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2017, 19:39   #107
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Sam odpowiem.
Linkę puszczamy dołem jeżeli używa się kostki do łącznia przewodów, nie ma możliwości by ją wcisnąć w tę szynę.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2017, 09:25   #108
szynszyl
ford::professional
 
Avatar szynszyl
 
Zarejestrowany: 05-04-2004
Skąd: Jasło
Model: Smax
Silnik: 2.2 TDCi ograniczone by Heko :)
Rocznik: 2009
Postów: 1,486
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

polecam ręczny elektryczny bez linek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szynszyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2017, 20:31   #109
piteron
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-04-2012
Skąd: Lublin
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ciach...
Tylko częste używanie (lecz nie na ,,chama '' )pozwala na długie cieszenie się ze sprawnego ręcznego hamulca .
Ja jednak uważam, że to stwierdzenie nie jest prawdą, gdyż przez częste używanie, nadwyrężana jest zarówno linka jak i punkt łączący linkę z jej zakończeniem. A jak problem znowu wystąpi to kolejny raz sobie z nim poradzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał Obiboc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam odpowiem.
Linkę puszczamy dołem jeżeli używa się kostki do łącznia przewodów, nie ma możliwości by ją wcisnąć w tę szynę.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój patent polega na wciśnięciu od góry w tę szynę sztywnej żyłki, następnie sklejam żyłkę z linką za pomocą taśmy klejącej i przeciągam odwrotnie. Na końcu przy samym wyjściu, pomagam sobie trochę czymś mocno szpiczastym, aby troszkę przesunąć zakończenie linki. Fakt, trochę mi to zajmuje czasu, ale inne rozwiązanie, które kombinowałem powoduje, że nie udawało mi się zapiąć linki w przycisk.
piteron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2017, 09:24   #110
cicero28
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-12-2016
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Pękła linka zwalniania hamulca ręcznego

Witam
czy ktoś ma schemat jak podłączyć linkę hamulca ręcznego od przycisku to blokady na zębatce. Nie wiem którędy ta linka ma przebiegać a chciałbym sam wymienić bez wyjmowania u mechanika mechanizmu hamulca.
cicero28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.