Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2014, 09:48   #1
tomas-231
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: MKIV
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie MKIV - czy warto??

Witam.
Zastanawiam się nad zakupem Mondeo i zastanawiam się nad tym egzemplarzem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Czy polecicie auto z takim przbiegiem? Chciałbym raczej benzyne do gazu stąd wybrałem to ogłoszenie. Wybór padł na benzyne 1.6. Nie powala mocą ale za to wydaje mi się mniej awaryjne od 2.0Pb i diesli. W tym silniku nie ma dwumasy jak w benzynie 2.0 oraz filtra cząsteczek stałych jak w 2.0 tdci 140KM. Zastanawiałem się jeszcze nad 1.8tdci ale podobno często siada dwumas w tym modelu. Czy ktoś z użytkowników mógłby coś doradzić?
Z góry dzięki i pozdrawiam

tomas-231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2014, 11:45   #2
siwy05
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-09-2010
Skąd: Focus Klub Polska
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: MKIV - czy warto??

Ten silnik w tym samochodzie to porażka na całej linii, nie jedzie i żłopie niewiele mniej niż 2.0, jeśli jedynym wyznacznikiem dla ciebie jest potencjalna awaryjność kup sobie inny, mniejszy samochód, będziesz miał zapas na naprawy.
siwy05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2014, 17:34   #3
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: MKIV - czy warto??

O ile wiem, dwumasa w benzynie wcale tak szybko nie pada jak w dieslu.
W moim, czyli 1.8tdci owszem pada, w okolicy 150tys. km ( + - ). Przy podobnym przebiegu, tak jak u mnie już była wymieniona, przy moich kilometrach pewnie za kilka dobrych lat mnie czeka jej zrobienie. A na pewno lepiej mój jeździ od takiej benzyny. Choć nie wiem czy dobrze ostatnio przeczytałem gdzieś apropo wzminki o silniki 1.0 ecobost, że w mondeo V ma być też ładowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2014, 23:14   #4
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: MKIV - czy warto??

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O ile wiem, dwumasa w benzynie wcale tak szybko nie pada jak w dieslu.
Dokładnie.
Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na pewno lepiej mój jeździ od takiej benzyny.
Ja też Ci to mogę zagwarantować. Jeśli chodzi o przyjemność z jazdy to już podstawowy Diesel (jakim był w tamtych latach 1.8TDCi) zapewnia naprawdę bardzo dobrą elastyczność, niskie spalanie i - oprócz dwumasy - raczej bezstresową eksploatację.

Dwumasa w 1.8TDCi pada - przyjmując średnią - mniej więcej właśnie po 140-150kkm. Masz dużą szansę trafić egzemplarz, który ma już tę naprawę za sobą. Pozostały osprzęt silnika jest naprawdę trwały.
1.6Pb w tak dużym aucie jak Mondeo to - moim skromnym zdaniem - nieporozumienie. Najlepiej jakbyś przejechał się i jednym, i drugim.

Acha! i jeszcze coś. 1.8TDCi nie posiada DPF-a. Dzisiaj raczej liczy się to ns "plus". Tym bardziej jeśli auto użytkujemy w większości w po mieście

Ostatnio edytowane przez kael82 ; 18-08-2014 o 23:26
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2014, 12:16   #5
tomas-231
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: MKIV
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: MKIV - czy warto??

Dzięki za rady i uwagi. Poszukam jednak benzyny 2.0 lub diesla 1.8. Pozdrawiam
tomas-231 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 08:49   #6
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: MKIV - czy warto??

Cytat:
Napisał potraff Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim, czyli 1.8tdci owszem pada, w okolicy 150tys. km ( + - ). Przy podobnym przebiegu, tak jak u mnie już była wymieniona, przy moich kilometrach pewnie za kilka dobrych lat mnie czeka jej zrobienie
to miałeś sporo szczęścia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. znajomy kupił równocześnie 2 mondeo 1,8 TDCI , jeden dla siebie , drugi dla ojca , w obu padła dwumasa po ok. 60kkm , tylko znajomemu szybciej czyli po ok roku bo dużo śmiga po trasach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a jego ojcu później ale tylko dlatego że mniej jeździ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 11:49   #7
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: MKIV - czy warto??

Cytat:
Napisał Usefull Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to miałeś sporo szczęścia
To się jeszcze okaże, ale póki co raczej nie widzę aby się coś działo, tymbardziej że na dniach mi się córa urodzi, więc auto teraz więcej będzie stało (teraz jeździłem do pracy, choć mam b.blisko bo w razie czego i tak bym był szybciej). Ale to już off top więc znikam.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 12:04   #8
dawid
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Grudziądz
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 180
Domyślnie Odp: MKIV - czy warto??

jesli spokojnie jeździ spokojnie mu wystarczy 1.6 w benzynie, nie wiem jak wy jezdzicie ze wam dwumasy padały przy 60 tys. Ja przejeździłem poprzednim 1.8TDCI 125KM z 5 biegowa skrzynią przeszło 140 tys i po 4 latach wymieniłem tylko świece żarowe bo samochód stał na dworze i przy -30 cieżko było odpalić. Pozatym samochod bardzo dobrze sie sprawował a czesto jezdziłem zakapkowany w 5 osób i całym bagaznikiem toreb.
dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2014, 13:24   #9
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: MKIV - czy warto??

Odczytałem, że kupił używane, więc nie wiadomo ile w sumie dmu-mas wytrzymał. Ja wyżej pisze o żywotności w okolicy 150 tys. km. Czyli tyle co u Ciebie.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 08:30   #10
Przemol121981
ford::average
 
Avatar Przemol121981
 
Zarejestrowany: 19-12-2009
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Fiesta Ghia
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 76
Domyślnie Odp: MKIV - czy warto??

Chce kupić drugi samochód Ford Mondeo Diesla rok 2007/2008 i więcej lecz wszyscy wokoło odradzają mi diesla.Obecnie ma Forda Fieste 1.4 TDCI 2002rok i jestem bardzo zadowolony z niego.
Proszę pomóżcie bo nie wiem co wybrać...

Bump:
Cytat:
Napisał Przemol121981 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chce kupić drugi samochód Ford Mondeo Diesla rok 2007/2008 i więcej lecz wszyscy wokoło odradzają mi diesla.Obecnie ma Forda Fieste 1.4 TDCI 2002rok i jestem bardzo zadowolony z niego.
Proszę pomóżcie bo nie wiem co wybrać...

Generalnie jazda mieszana miasto/poza miastem dojazd do pracy.
Raz/dwa razy wyjazd na wakacje po ok 1500km.
Roczny przebieg w granicach 10000-12000km.
Auto chce kupic do 30 tyś.Mondeo nowej generacji MK4.
Boję się o standardowe elementy na które wszyscy zwracają uwagę takie jak: Filtr cząstek stałych że na okrągło pali się kontrolka(przy krótkich trasach nie zdąży się oczyścić), turbosprężarka , koło dwumasowe, wtryski.
Przemol121981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.