Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2010, 22:30   #1
lasic100
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford Mondeo 2.0TDCI '02 allegro czy warto ?

Witam,

Jestem na kupnie auta. zastanawia mnie ford Mondeo kombi. Co sądzicie o poniższych ofertach ?

http://otomoto.pl/ford-mondeo-C14372802.html
http://otomoto.pl/ford-mondeo-tddi-C13746137.html

Co sądzicie o tych egzemplarzach ? Którym (i czy w ogole) bardziej wartało by się zainteresować

Pozdrawiam i dziękuję z góry.


Ostatnio edytowane przez lasic100 ; 10-08-2010 o 21:00
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 21:00   #2
lasic100
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0TDCI '02 allegro czy warto ?

Bardzo proszę o poradę
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 21:10   #3
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0TDCI '02 allegro czy warto ?

Niebieski.
Przebieg wydaje się "bardziej prawdziwy", ale pewnie i tak za mały. Jest lepiej wyposażony. Jeden i drugi sprowadzony więc konieczność dokładnego sprawdzenia. Srebrny ma stare zdjęcia, bo z marca.
Na temat blach to pewnie nikt nic nie powie ...bo auta kilka lat mają, wiec siła rzeczy różne historie mogły im się przydarzyć.

pozdrawiam
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2010, 21:16   #4
lasic100
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0TDCI '02 allegro czy warto ?

Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze takie pytanka; Auto w ciągu roku nie będzie dużo jeżdżone (głównie ma jezdzic w wakacje) ale w razie czego ma być niedrogie w eksploatacji. Czy kupno diesla z takim przebiegiem (200tys lub troszke wiekszym) ma jakis sens w takim wypadku ?

Aha no i zastanawiam się też na Focusem (choć Mondeo się bardziej podoba). Jest troche tańszy, ale jak jest w Focusie z pojemnoscia bagaznika i tylnej kanapy ? Bo jak miałem okazję przejechać się Mondeo z tyłu i z przodu to dla mnie bajka (185cm wzrostu)

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 05:05   #5
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0TDCI '02 allegro czy warto ?

Cytat:
Napisał lasic100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze takie pytanka; Auto w ciągu roku nie będzie dużo jeżdżone (głównie ma jezdzic w wakacje) ale w razie czego ma być niedrogie w eksploatacji. Czy kupno diesla z takim przebiegiem (200tys lub troszke wiekszym) ma jakis sens w takim wypadku ?
To dlaczego chcesz kupic diesla ? Czy dlatego ze chcesz miec diesla i z takim argumentem nie da sie dyskutować. Czy tez dla oszczędności, ale jak mało jeździsz to co to będzie za oszczędność ? W razie napraw to diesel zawsze bedzie drozszy. Nierzadkie są przypadki osób na forum, którym takie tddi palą i 10 litrow. Oczywiscie mnostwo osob jest też zadowolonych...wiec jak trafisz. Ponadto majac diesla moj po 4 latach mial 170k km ...a tutaj dwa razy starsze maja o tyle samo. Auta bez papierow wiec zakladaj 100-200 k km wiecej.
Kupowac diesla tylko pod katem wyjazdow wakacyjnych to jak dla mnie troche slaby argument.
To wszytsko dywagacje, ale wydając swoje ciezko zarobione pieniadze przemysl wszytsko dwa razy.
Ponadto każdy handlarz ma super furki bo ma supe rkontakt na zachodzie no i woli stracić niż kogoś oszukac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał lasic100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aha no i zastanawiam się też na Focusem (choć Mondeo się bardziej podoba). Jest troche tańszy, ale jak jest w Focusie z pojemnoscia bagaznika i tylnej kanapy ? Bo jak miałem okazję przejechać się Mondeo z tyłu i z przodu to dla mnie bajka (185cm wzrostu)
NIe pytaj na forum, pakuj 4 litery do focusa i juz wiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mondeo jest duzo wieksze, wiec na trasie plynie i ma ogromny bagaznik.


Pozdrawiam[/QUOTE]
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro

Ostatnio edytowane przez blur ; 11-08-2010 o 05:45
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2010, 08:56   #6
lasic100
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0TDCI '02 allegro czy warto ?

Dzięki za odpowiedź. Wydawało mi się że jak auto będzie mniej niż zawsze jeżdżone to się będzie mniej psuło ? No a wybór padł na diesla bo słyszałem że Mondeo coś nie lubi gazu (nie wiem jak z innymi, np. z Focusem) a auto ma być tanie w eksploatacji (np. jesli chodzi o paliwo, dlatego wole troszke wiecej dac przy zakupie a potem "oszczędzac").

Czyli polecasz focusa ? czy na tylnej kanapie jest wystarczająco miejsca dla wysokiego gościa ?

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 05:03   #7
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0TDCI '02 allegro czy warto ?

Cytat:
Napisał lasic100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź. Wydawało mi się że jak auto będzie mniej niż zawsze jeżdżone to się będzie mniej psuło ? No a wybór padł na diesla bo słyszałem że Mondeo coś nie lubi gazu (nie wiem jak z innymi, np. z Focusem) a auto ma być tanie w eksploatacji (np. jesli chodzi o paliwo, dlatego wole troszke wiecej dac przy zakupie a potem "oszczędzac").
Jakby to było nowe auto to pewnie założenia byłyby słuszne. Przy używanym może się okazać, że jedna awaria diesla będzie kosztowała 20% wartości auta (w tym przypadku). Gaz mają koledzy z forum i jeżdżą. Jest masę tematów wiec poczytaj.

Ponadto diesla kupuje się do jazdy ...a nie do tego zeby stal i czekal na wakacje.
Cytat:
Napisał lasic100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli polecasz focusa ? czy na tylnej kanapie jest wystarczająco miejsca dla wysokiego gościa ?

Pozdrawiam
Nie wiem ile miejsca jest w focusie .... wolę większe auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2010, 09:23   #8
duszek70
ford::average
 
Avatar duszek70
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 78
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 2.0TDCI '02 allegro czy warto ?

Nie wiem kto ci nagadał, że Mondeo nie lubi gazu. Jak dla mnie to kompletna bzdura. Osobiście wydaje mi się, że właśnie ford należy do tego grona aut co z gazem nie mają większych problemów.
Wiem co mówię bo sam miałem mondeo z instalacją LPG. Przez okres 5 lat eksploatacji na LPG nie miałem żadnej awarii i problemów z motorem wynikających z eksploatacji pojazdu na gazie.
Ważne jest jednak gdzie zakładać instalację - musi to być warsztat, który ma już pewną renomę i doświadczenie, a także marka samej instalacji, choć wydaje mi się, że nie ma już złych.
Co do pojemności bagażnika i miejsca na tylnej kanapie to mondeo ma więcej miejsca i jest jak dla mnie wygodniejsze. Są jednak gusta i guściki.
Natomiast wybór między dieslem a benzyną to w twoim przypadku skupiłbym się jednak na benzynie. Uwagi opisywane przez kolegów są słuszne. Nikt nie kupuje diesla żeby stał. Czy to na zachodzie, czy u nas. Więc przebiegami się nie sugeruj, bo zazwyczaj nie są prawdziwe. I tak jak już tu powiedziano koszt naprawy diesla jest nieporównywalnie większy niż benzyny. Biorąc nawet to pod uwagę to musi on jeździć żeby na siebie zarobił.
duszek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.