Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2011, 12:47   #51
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Ja również nie słyszałem o padniętej dwumasie w benzynie

__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 02:35   #52
Titi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Gdańsk
Model: mondeo MK3/ST220
Silnik: 1.8/3.0
Rocznik: 2005/2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Pytałem dziś kumpla który pracuje w ASO, serwisują u siebie ok 5 ST220 i powiedział, że raczej się nie spotkał aby padała - ewentualnie normalne zużycie adekwatne do przebiegu.
__________________
Pozdrawiam
T.
Titi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2011, 15:20   #53
82bialy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

To znaczy że kolejny mit został obalony , bynajmniej na szczęście dla mnie bo jestem ostro napalony na to autko.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 07:26   #54
82bialy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

A przy jakim przebiegu można się spodziewać tej awarii?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 10:48   #55
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Ja w zwykłej v-ce mam 235tys i wszystko ok z dwumasą.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 17:17   #56
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Cytat:
Napisał Titi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

ja już z własnego doświadczenia mogę podpowiedzieć jak wygląda spalanie:

miasto ok 13l/100km
trasa ok 7l/100km przy prędkościach 90-110km/h
trasa ok 10l/100km przy prędkościach 130-220km/h
Spalanie to masz jakieś "dieslowe".

Właśnie wróciłem z nart i specjalnie jechałem oszczędnie na tempomacie z prędkością 115-120 km/h przez całą Austrię (autostrada) i w końcu udało mi się przejechać powyżej 600 km na zbiorniku. Wyszło 630 km i udało się wlać 54 litry więc wyszło 8,6 litra (3 osoby bagaże i box). Jednak jazda z takimi prędkościami to nie dla mnie.

Średnio mi wychodzi 13 litrów. Samo miasto spokojnie 15-17 litrów ...rekord w mieście podczas dużych mrozów i na krótkich odcinkach 27 litrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Powyżej 200km/h to nie pisz, że pije 10 litrów ... ale raczej 15-20 litrów. Czasami przeganiam mojego tyfusa do maksymalnej i wtedy ma taki wir w zbiorniku że hoho.

Do założyciela tematu:
co do dwumasy czy innych pierdół to się nie martw. To nie diesel to nie ma max momentu nagle koło 2200 czy 2500 ... dwumas wytrzyma dluuugo jak nie będziesz z każdym na światłach stawał.
Z obserwacji na forum problemy z ST 220 zaczynają się kiedy zakłada się gaz .. jakieś gasniecia, szarpania, padajace sondy itd. Moj jest na pb95 i na tym ma jezdzic ... nic innego mu nie dam.

Ceny części zamiennych nie są wcale dużo wyższe niż innych benzyniaków ... przykładowo hamulce idą takie same (to jest plus i minus). Ostatnio wymieniałem przednie amorki z całym kompletem tj. odboje, łożyska i wszystko co mocuje amorek + tulejki i jakieś tak pierdoły i koszt wyniósł około 1200 pln.



ps. wracajac z nart na trasie miałem utarczkę z Q7 w dieslu (pewnie 3.0 - dwie rury i okopcone wydechy). Wprawdzie auto miałem trochę obciążone, ale i tak dołożyłem potworowi. Wrażenie bezcenne i człowiek się cieszy jak dziecko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ....chociaż zdaję sobie sprawę, że potwór ważył naprawdę dużo i jakby to było 4.2 to by mnie łyknął i wypluł.

pozdrawiam
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 17:26   #57
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Cytat:
Napisał blur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Właśnie wróciłem z nart i specjalnie jechałem oszczędnie na tempomacie z prędkością 115-120 km/h przez całą Austrię (autostrada) i w końcu udało mi się przejechać powyżej 600 km na zbiorniku. Wyszło 630 km i udało się wlać 54 litry więc wyszło 8,6 litra (3 osoby bagaże i box).
Ale u nas praktycznie nie ma możliwości jechania na tempomacie e stałą prędkością .W Polsce nigdy w trasie nie udało mi się zejść poniżej 9.

Cytat:
Napisał blur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z obserwacji na forum problemy z ST 220 zaczynają się kiedy zakłada się gaz .. jakieś gasniecia, szarpania, padajace sondy itd.
Bzdury.
Jak masz dobrze założoną to nie ma żadnych problemów.


Podstawowa sprawa to kupując takie auto od razu trzeba się liczyć z dużymi kosztami paliwa,ubezpieczeń czy ewentualnych napraw
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 20:24   #58
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Cytat:
Napisał norbi333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bzdury.
Jak masz dobrze założoną to nie ma żadnych problemów.
Mam taką idiotyczną zasadę, że nie leje byle czego, nie przerabiam aut na cholera wie co ... jeżeli fabrycznie wypuszczą auto z instalacją gazową ... to może zakupie. Powtarzam ... fabrycznie, a nie założoną na "gwarancji" jakiegoś śmiesznego ASO.

Mam takiego znajomego, pracuje na uczelni i pisał pracę na temat alternatywnych źródeł zasilania, w tym gazem. Udowodnił w niej, że gaz nie ma prawa być dobrym paliwem i to jeden wielki shit, po czym zakupił nowe auto i ... założył gaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po dwóch latach sprzedał to nowe auto z gazem, bo psychicznie nie wytrzymał checków i innym pierdół które się w aucie działy.

Nie pisz mi więc proszę, że bzdura ... bo gaz nie jest dla silnika obojętny. Mądrość ludowa i zdanie mechaników mnie nie interesuje ... wolę fakty.




pozdrawiam i przepraszam za OT

Ostatnio edytowane przez blur ; 30-01-2011 o 20:55
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 06:49   #59
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Cytat:
Napisał blur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... wolę fakty.
To są fakty .Miałem gaz ST200 i mam w ST22O.Jakoś oba chodzą bezproblemowo ,zero błędów i zobacz dziwnym trafem check ,jakoś mi też nie zapala się
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2011, 12:14   #60
LolekbySt220
ford::amateur
 
Avatar LolekbySt220
 
Zarejestrowany: 03-02-2011
Skąd: LUBELSKIE
Model: ST220
Silnik: 3.0 DURATEC
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: mondeo st 220 na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jak kolega wyżej napisał, potwierdzam. Mam ST220 z gazem, zrobione około 30tyś na gazie i chodzi jak marzenie. Średnie spalanie LPG około 15L w cyklu mieszanym.
LolekbySt220 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.