Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2007, 21:23   #1
joker69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8 benz 112KM
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie centralny zamek

witam wszystkich
jestem tu nowy :fcp3
mam swojego mondka jakos miesiac (96' 1.8benz) i zauwazylem ze czasem po przekreceniu kluczyka zamykajac auto migaja mi kierunki a czasem to sie nie pojawia
nie mam alarmu
mozecie mi powiedziec od czego to zalezy

z gory dzieki :fcp26

joker69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 22:10   #2
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie

joker69, myślę, że możesz mieć alarm, tylko o tym nie wiesz :fcp2 Generalnie mruganie kierunków, to objaw załączania alarmu ale są opcje że mruga przy doryglowaniu drzwi.
A tak wogóle, to sprawdzisz to sobie korzystając z "szukaj" - znajdziesz napewno wszystko, a nawet więcej :fcp4
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 22:41   #3
ST6
ford::average
 
Avatar ST6
 
Imię: W
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo II kombi Ghia
Silnik: 2.0 VTec
Rocznik: 1997
Postów: 115
Domyślnie

To jest akurat opisane w instrukcji.

Jeśli przy zamykaniu najpierw przekręcisz kluczyk w kierunku "otwrty", a następnie w ciągu 3 sek na "zamknięty", to załącza się "domknięcie" zamków, tzn. nie ma możliwości otwarcia drzwi od wewnątrz. Czyli jak ktoś wybije szybę nie będzie mógł sobie od wewnątrz otworzyć drzwi. Włączenie tego systemu jest syganlizowane dwukrotnym mignięciem kierunkowskazów.

Skoro samochód masz od niedawna (tak jak ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) to może po prostu nie pamiętasz w którym kierunku się otwiera, a w którym zamyka i czasem od razu zamykasz, a czasem włączasz dodatkowy system.
ST6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 08:34   #4
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie sygnalizacja kierunkowskazami

Witam!

U mojego ojca w Mondku jest dokładnie tak samo. Alarm był zakładany (nie oryginał) po jakimś czasie zwariował tzn. jak sie włączył to amen nie można było go wyłączyć. Blokował zapłon jak i cały czas wył i kierunki mrugały. A że było to z dala od domu ojciec wkurzył sie i wyrwał kabelki od tego alarmuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pojechał do warsztatu odłączyli bo stwierdzili że poszła centralka od niego. Od tamtego czasu właśnie brak sygnału a kierunki mrugają za każdym razem przy zamknięciu i raczej to nie kwestia podwójnego ryglowania bo po tym mrugnięciu kierunków i tak można otworzyć drzwi od środka a warsztacie powiedzieli że to przez ten uwalony alarmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam!
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 10:21   #5
Kondzio
ford::advanced
 
Avatar Kondzio
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: mieszkam w Warszawie, pochodzę z Łęcznej
Model: Mondeo Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 143PS
Rocznik: 2008
Postów: 390
Domyślnie

Ja dorzucę swoje 3 grosze.
U mnie migają kierunki po ryglowaniu i własnie wtedy nie można otworzyć drzwi od środka. Ale jak to centralny w mondim przy przekręcaniu kluczyka nie zawsze migają (nie wiem dlaczego), ale przy podwójnym wciśnięciu zamykania na pilocie jak najbardziej. W moim przypadku musze 2x wciskac zamykanie bo dopiero wtedy rygluja mi sie drzwi za kierowcą - taki przypadek :fcp14
__________________
Witam po przerwie - Kondzio
- Ford Fiesta Senso Plus 1,25 16V 2007
- Ford Mondeo mk4 kombi Titanium 2.0 TDCI 2008
Kondzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 11:06   #6
joker69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2007
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8 benz 112KM
Rocznik: 1996
Postów: 14
Domyślnie

dzielowa chlopaki
a co do instrukcji to mam ale po niemiecku a z niemca orlem nie jestem wiec sami wiecie, natomiast na necie nie znalazlm isntrukcji do mk1 po polsku

jeszcze raz dzieki
joker69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.