Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2015, 17:13   #1
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Klekotanie spod klawiatury na zimnym silniku

Zagadka jak w tytule. Po odpaleniu zimnego silnika słychać wyraźnie klekotanie a może bardziej terkotanie spod klawiatury. Na ciepłym nic takiego nie występuje, gdy silnik osiąga normalną temperaturę (2 min postoju albo przejechanie 1000 m) nic nie słychać. Po osiagnięciu normalnej temperatury nic nie stuka, nie puka, nie rzęzi, nie klekocze, nie terkocze: silnik chodzi równo i cicho.
Olej w silniku zmieniany w czerwcu, na pewno dobry 5W30.
Zawory sprawdzane bodaj w marcu tego roku, wg sprawdzającego mechanika nie było potrzeby czegokolwiek regulować (zakład zajmujący się ściśle diagnostyką silnika).
Nie ma problemów z mocą i przyspieszeniem.
Na liczniku 151 tys, celowo piszę że na liczniku bo ile naprawdę to pewności nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale raczej 300 - 400 tys to on nie ma za sobą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kompletnie pogubiłem się i nawet nie wiem jaki mam silnik - czy to jest ZETEC S czy SE (nie mam żadnej pokrywy z napisem) tzn. z tego co wiem to występują w Zetecach hydrauliczne albo mechaniczne popychacze zaworów, w niektórych reguluje się luzy płytką a w drugim szklankami.
Np ten temat mi namieszał w głowie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak sobie kombinuję, czy to opisane zjawisko jest normalne (np brak docelowego ciśnienia oleju przy uruchamianiu zimnego silnika) czy jest objawem padania popychaczy albo jednak występowania luzów (i zrobili mnie w trąbę że je sprawdzali i jest ok).
Ktoś coś się wypowie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EDIT
co do typu silnika, przypomniałem sobie że prosiłem tu na forum o rozkodowanie VIN, dostałem to na maila i tam jak byk stoi dokładnie : 1.6L Zetec-S/Duratec EFI (100PS).


Ostatnio edytowane przez Luttek ; 19-10-2015 o 18:36
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 17:58   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Klekotanie spod klawiatury na zimnym silniku

jak sprawdzał luzy to ok, ale ja bym na dzień dobry powiedział, że zawory

z tego rocznika mamy niestety szklanki
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 18:08   #3
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Klekotanie spod klawiatury na zimnym silniku

Łukasz, ale u siebie słyszysz to lekkie terkotanie chwilkę po odpaleniu, zanim osiągnie normalną temperaturę?
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 18:17   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Klekotanie spod klawiatury na zimnym silniku

na szczęście nie, rolki tylko są lekko głośniejsze ale po chwili cisza ( latem nie )

natomiast mam 144000 km i wiem, że koło 170-180 czeka mnie 1500 zł wydatku w związku z wymiana szklanek, regulacją oraz nowym rozrządem

ale co zrobić

a na jakim oleju konkretnie jeździsz i jaki masz filtr ? kiedy gaśnie kontrolka ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 18:22   #5
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Klekotanie spod klawiatury na zimnym silniku

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Taki olej.
Filtr...mann czy jakoś tak.
Chyba zbyt optymistycznie z tą ceną za rozrząd i szklankami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 18:29   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Klekotanie spod klawiatury na zimnym silniku

zmień kiedyś na pełnego syntetyka i zobacz czy będzie zimą klepał

filtr masz OK

operacja ta od 1500-2000 zł w zależności czy masz 2 szklanki do wymiany czy 16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 18:33   #7
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Klekotanie spod klawiatury na zimnym silniku

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmień kiedyś na pełnego syntetyka i zobacz czy będzie zimą klepał

filtr masz OK

operacja ta od 1500-2000 zł w zależności czy masz 2 szklanki do wymiany czy 16 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież to jest syntetyk??
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 18:41   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Klekotanie spod klawiatury na zimnym silniku

ee, chłopie, nie zaczynaj nowego tematu dnia na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jak latem Ci nie klepało to najtańszym sposobem jest zalanie syntetyka i sprawdzenie czy będzie klepać rano przy obecnych temp

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

47 sekunda zobacz

Ostatnio edytowane przez Fulara ; 19-10-2015 o 18:48
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 19:17   #9
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Klekotanie spod klawiatury na zimnym silniku

Ale klepało mi zawsze od kiedy mam ten samochód (rok) tylko teraz jakby mocniej (może autosugestia). Do tej pory nie zawracałem sobie tym głowy a uspokoiło mnie to sprawdzanie zaworów.
Na początku był olej półsyntetyk Castrol 10W40, zmieniłem natychmiast na taki sam bo akurat miałem. W czerwcu wymieniłem na fordowski synt 5W30. Jest tak samo.
WYDAJE mi się że to grzechotanie dochodzi spod pokrywy zaworów ale głowy nie dam - przecież łba nie wsadzę miedzy silnik a akumulator.
W czerwonej książeczce Mao znalazłem takie coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"przytłumione stuki towarzyszące pracy nie rozgrzanego (zimnego) silnika nie są powodem do obaw. Natomiast stuki w silniku rozgrzanym do temperatury roboczej wskazują najczęściej na uszkodzenie panewek korbowych (łożyska czopów głównych rzadziej ulegają usterkom) "

Dieter Korp, "Poradnik użytkownika" strona 68.
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2015, 19:22   #10
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Klekotanie spod klawiatury na zimnym silniku

ależ oczywiście, na zimnym to nie tragedia ale oby z czasem na ciepłym nie zaczelo
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.