Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2015, 13:42   #31
czeslaw555
ford::average
 
Avatar czeslaw555
 
Imię: Czesław
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: LB
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: MK5
Postów: 100
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Cytat:
Napisał Wojtek O. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś byłem obejżeć i po jeździć tym, bo mam pod nosem a po lift sie podoba bardziej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No i wydaje sie fajny poza przebiegiem 157 tyś.,
za duży czy za mały ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
czeslaw555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 17:34   #32
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Zazwyczaj jak mniejszy to lepszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale nie jest to jakis straszny przebieg nawet biorąc pod uwagę że planuję zrobić nim kolejne sto kilkadziesiąt czy nawet ponad 200 tyś. km
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 17:55   #33
xander!
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Chorzów
Model: Focus II
Silnik: TDCI (Heko & MG Motorsport)
Rocznik: -----
Postów: 123
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czyli jakbyś np. mierzył w tego to do 500 tyś. kilometrów dojedziesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
xander! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 17:56   #34
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Czteroletni i za duży przebieg....??? To chyba musisz nowego kupić....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój poprzedni jak go kupowałem miał 167 tkm ....po dwóch latach śmigania po DE....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 18:13   #35
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Może i bym te 500 dobił. Ale prawdopodobieństwo tego ze włożę w naprawy większą kasę niż w tego co ma te 157 tyś. jest znacznie większe. Poprzednie auto jak kupowałem też miało o ile pamiętam 146 albo 149 tyś. km. Sprzedałem jak miało 261 i z tego co wiem narazie nic sie nie zepsuło.
Ten z linku dość drogi choć jeśli faktycznie dobrze utrzymany to wart uwagi, za niewiele więcej można mieć nowsze auto z przebiegiem poniżej 100tyś. ja miałem możliwośc kupienia pewnego autka z 2009 z przebiegiem 122 tyś. też Titanium kolega marcinoz82 teraz nim śmiga. Tylko wtedy nie miałem możliwosci wydać kasy. Za 31500 był 1,8 TDCI z przebiegiem 65 tyś. km w Salonie Forda tylko ja sie rękami i nogami bronię przed sedanem. Czasem trzeba po prostu odpowiednio długo czekac i szukać. A nadziać sie na minę też nie chcę, dlatego nie rwę sie na każde auto z niską ceną i przebiegiem.
Coraz więcej myslę też nad benzyną choć koszt paliwa jakoś mnie bardziej kłuje niz ew. naprawy diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 14:09   #36
grapkulec
ford::beginner
 
Avatar grapkulec
 
Zarejestrowany: 05-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi Bi-Turbo, automat
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Kolega mechanik zadzwonił po oględzinach kolejnego mondka i mi powiedział co i jak wygląda.
Po późniejszej rozmowie z handlowcem powstała taka lista:
- jedna lampa wygląda na trochę starszą niż przebieg (dość niski, ale prawdopodobny zważywszy na to kto i jak go używał) z ogłoszenia by sugerował. Sprzedawca mówi, że możliwe że ktoś włożył byle jaką żarówkę i wypaliło lampę nierównomiernie (możliwe to czy kit?)
- tylni zderzak się różni nieco odcieniem, ale nie ma śladów po jakichś machinacjach więc kij wie
- klima się niby włączyła ale nie chłodzi. wg sprzedawcy możliwe że przez temp 0 stopni jakiś czujnik po prostu jej nie puścił
- rozrząd zwyczajowo do wymiany bo na początku piszczy
- silnik był zagrzany wcześniej, ale żadnych wycieków ani nic podejrzanego nie widać/nie słychać
- być może akumulator już zdycha, ale może tylko rozładowany od stania
- przedni zderzak poobdzierany (ale tak użytkowo a nie że ktoś w ściany wjeżdżał)
- na masce chamska rysa jakby ktoś kluczem zajechał, ale jakby od linijki więc raczej przypadek niż wandalizm
- widać trochę rdzy w normalnych miejscach, ale bez tragedii i zwykła konserwacja wystarczy
- wnętrze czyste i porządne, wszystkie pstryczki działają, szyby ten sam rocznik, etc.

Jestem za chwilę umówiony na dalszą rozmowę o finansach i co ewentualnie by mi salon zrobił.
Mają mi też przygotować symulację pakietu ubezpieczeń. W kalkulatorze Axa mi wyszło ok 2000 PLN OC+AC+NNW z 0% udziału własnego i bez amortyzacji (nie mam żadnych zniżek, ale Axa ma teraz promocję -20% i jeszcze jakiś bonus -13% dorzuciło) więc zobaczymy co od nich dostanę.

W sumie po całym tygodniu czytania o wszechobecnych wałkach i oszustwach to spodziewałem się wszystkiego najgorszego, a tu wcale nie jest tak źle. Zobaczymy jak dalej pójdzie. Cudów nie ma i używany zawsze będzie miał coś do zrobienia, ale póki co wygląda to całkiem całkiem.
grapkulec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 16:42   #37
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Klima ponizej 5°C nie zaskoczy. Jaki to Mondeusz Trend, Titanium ? Jaka cena?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 16:45   #38
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Przy temperaturze poniżej 4-5 stopni kompresor klimy się nie załączy, mimo że dioda lub wyświetlacz wskazuje na jej działanie.

Zła lub źle zamocowana żarówka może uszkodzić reflektor lub odbłyśnik.

Jeśli różnica odcienia tylnego zderzaka nie jest duża, to może to być standardowa różnica wychodząca w danym kolorze malowania powierzchni plastikowej vs blacha, najczęściej widać różnicę na przednim zderzaku.

Może piszczał bo wilgotny od stania, a może piszczał klinowy/osprzętu a nie rozrząd... Wyjdzie w "praniu".
Tak samo akumulator czy słaby od stania, czy do wymiany.

Powodzenia i targuj się trochę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 18:42   #39
grapkulec
ford::beginner
 
Avatar grapkulec
 
Zarejestrowany: 05-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi Bi-Turbo, automat
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Dzięki za odpowiedzi. Wygląda na to, że nic z tej listy nie dyskwalifikuje tego mondka. A biorąc pod uwagę, że to używka u dużego dealera, poprzednim właścicielem auta był pewien koncern tytoniowy wymieniający setki aut we flocie rok w rok to ryzyko, że tam jakieś wałki ktoś odprawiał są raczej minimalne. Albo przynajmniej minimalne w porównaniu z kupowaniem u "tradycyjnego" handlarza.

Srebrny mondek sedan z 2008 2.0 TDCi 140KM w automacie, wersja niby tylko Silver X, ale ma co trzeba. Przebieg: 56k km z groszami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cena 35k w tym darmowy przegląd i ewentualne wymiany elementów tak żebym się kwalifikował do gwarancji 12 + diagnostyka tej klimy czy na pewno sprawna i tylko ten czujnik blokował. Pewnie mógłbym się targować o coś więcej, ale szczerze mówiąc to mi się nie chce.

Hmm, no to tak jakbym już prawie miał mondka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wprawdzie jak zaczynałem to miał być czarny hatchback w benzynie i manualu no ale kto by się tam przejmował takimi detalami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grapkulec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2015, 19:00   #40
egrzesiek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2015
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 15
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Gratuluję, też rozważałem, któryś z tych dwóch, ostatecznie stanęło na 1.8 TDCi z salonu na Jasnogórskiej. Mam nadzieję że pewneużywane.pl rzeczywiście są pewneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
egrzesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.