Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2010, 12:14   #21
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Czy mozna mieszac plyn w ukl. chlodzenia.

Zależy ile wlałeś - czy kapnąłeś się w porę. Zresztą, wlałeś go przecież do zbiornika wyrównawczego, zatem możesz go strzykawą odciągnąć i nalać płynu do chłodnicy. Jeżeli wlałeś go bezpośrednio do chłodnicy, to ja osobiście bym go wymienił na właściwy - nie ryzykowałbym eksperymentów na pompie, ale to moje osobiste zdanie.

maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 12:31   #22
Piotr00749
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Skąd: Poznan
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 17
Domyślnie Odp: Czy mozna mieszac plyn w ukl. chlodzenia.

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zależy ile wlałeś - czy kapnąłeś się w porę. Zresztą, wlałeś go przecież do zbiornika wyrównawczego, zatem możesz go strzykawą odciągnąć i nalać płynu do chłodnicy. Jeżeli wlałeś go bezpośrednio do chłodnicy, to ja osobiście bym go wymienił na właściwy - nie ryzykowałbym eksperymentów na pompie, ale to moje osobiste zdanie.
wiec lepiej zmienić??? a jesli jest go teraz za dużo w chłodnicy to czy czymś to grozi???
Piotr00749 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 14:02   #23
Karkon
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Skąd: Wejherowo
Model: FF1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 116
Domyślnie Odp: Czy mozna mieszac plyn w ukl. chlodzenia.

Teraz temperatury spadają do -10 jak chcesz spać spokojnie to zalej go nowym płynem.
To nie droga inwestycja biorąc pod uwagę cenę za litr w jakiejś hurtowni. Kup więcej i będziesz miał na dolewki.
Karkon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 14:28   #24
jurek46l
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Poznań
Model: SEDAN
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2000r
Postów: 51
Domyślnie Odp: Czy mozna mieszac plyn w ukl. chlodzenia.

Cytat:
Napisał Piotr00749 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam ,mam pytanko co zrobic gdy przez przypadek wleje sie płyn do spryskiwaczy do chłodnicy ???
Witam Nic sie nie stanie nie słuchaj maniaków.
jurek46l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 14:30   #25
jurek46l
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Poznań
Model: SEDAN
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2000r
Postów: 51
Domyślnie Odp: Czy mozna mieszac plyn w ukl. chlodzenia.

Cytat:
Napisał jurek46l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Nic sie nie stanie nie słuchaj maniaków.
.Również się nie spieni jakby zaraz odpisali.Bo sam wlałem płyn -22st. bo nie miałem płynu do chłodnicy i jezdze.
jurek46l jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 16:36   #26
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Czy mozna mieszac plyn w ukl. chlodzenia.

Maniaków...hmmm...
Kolega nie napisał ile wlał i gdzie wlał, czyli w sumie można wróźyć.
Jeżeli wlał sporo litr lub więcej, to ja osobiście bym się martwił. Nie chodzi o pienienie, zmianę koloru czy też zapach. Zresztą, nie chce mi się dalej pisać. Ja osobiście jako maniak bym wymienił, a Wy róbcie co chcecie...
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2010, 20:07   #27
bartosh11
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: poznań
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy mozna mieszac plyn w ukl. chlodzenia.

Hej, ja miałem identyczną sytuację, brakowało płynu i nie wiedziałem jaki jest, dokupiłem fordowski (niewiele droższy od petrygo itp.) i zalałem, od tamtej pory minął rok (20 000km) i wszysto jest git, narazie nie mam zamiaru zmieniać.
bartosh11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2010, 22:18   #28
ADRIANO LEITE!
ford::advanced
 
Avatar ADRIANO LEITE!
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-05-2007
Skąd: Wieden
Model: Ford S-MAx
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 08.2012
Postów: 313
Domyślnie Odp: Czy mozna mieszac plyn w ukl. chlodzenia.

Ja mam dziwną sytuację bo znowu byłem zmuszony dolać płynu. Ostatnio, a było to późną jesienią jak było jeszcze ciepło dolałem tylko przegotowanej wody...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Niestety przy pierwszych mrozach jak autko stało na mrozie to chyba zamarzło to co tam było i aż się bałem jechać. ALe jak się płyn rozgrzał to przestało klekotać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.(tylko mnie nie zlinczujcie) Teraz dolałem już płynu do chłodnicy - Kuler firmy K2. Kolorki sięzmieszały - bo fordowski jest taki rudawy-pomarańczowy, a Kuler zielony. Bałęm się czy sięnie zrobi "kaszka", ale wszystko jest git.

Wracająć do tej DZIWNEJ SYTUACJI - to po dolaniu tego płynu przestało mi ciec z pompy wody...Czy jest to możliwe? Już sam nie wiem czy wymieniać to czy nie!!!
__________________
ADRIANO LEITE! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.