Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2009, 00:18   #1
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie jak wymontować stabilizator? (wymiana tulei)

Witam

Musze wymienić tuleje stabilizatora przedniego w moim MK2, ale żeby to zrobić jak patrzyłem to muszę chyba wyciągnąć stabilizator. Robił ktoś to tutaj, czy faktycznie trzeba prawie całe przednie zawieszenie rozkręcać żeby tylko te gumki wymienić? Nie wiem czy mogę sam się za to brać. Kupiłem sobie tuleje, postawiłem samochód nad kanałem i kaplica. Nawet nic nie rozkręciłem bo tak na oko to nie widziałem szansy żeby ten stabilizator wyjąć w prosty sposób (jest w kształcie lutery U).

lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2009, 08:58   #2
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: jak wymontować stabilizator? (wymiana tulei)

użyj szukaj. wszystko opisane. bez wyciągania stab., są 2 sposoby.
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2009, 14:42   #3
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: jak wymontować stabilizator? (wymiana tulei)

Albo musisz opuścić sanki,albo przez odgięcie obejmy na tulei.Stabilizatora się nie wyciąga.Na forum znajdziesz opis jak to zrobić.Sposób zależy od ciebie.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2009, 14:48   #4
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: jak wymontować stabilizator? (wymiana tulei)

szukalem, ale nie wiem o jakie 2 sposoby chodzi. Podobno wystarczy odkrecic jedna srube metalowej obreczy,a druga do polowy i gumke probowac jakos wysunac. Zastanawiam sie czy jak odkrece dwie sruby podtrzymujace sanki (jesli dobrze rozumiem to element do ktorego jest mocowany stabilizator i poduszka pod silnik) czy da sie wtedy cos wiecej zrobic, czy ten silnik mi nie spadnie na glowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., czy moze sie zbieznosc przestawic, po odkreceniu tylko tych 2 srub? Moze wtedy troche bym to obnizyl i bylo by lepsze dojscie.
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2009, 14:53   #5
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: jak wymontować stabilizator? (wymiana tulei)

Tu : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
masz sposób jak wymienić tulejki bez ruszania belki poprzecznej.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2009, 15:59   #6
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: jak wymontować stabilizator? (wymiana tulei)

o ile masz podnośnik, i będziesz pamiętał o wycentrowaniu sanek przez otwory ustalające to upuszczaj. gdzieś do połowy odkręć. jak poczytasz to zauważysz że jest ryzyko w tych śrubach że jak gwint pójdzie, albo odczepi się nakrętka na stałe przyczepiona to zaczną się kłopoty. dziura od wewnątrz żeby dojść do niej, nowa śruba i takie tam. ja jak robiłem to miałem właśnie tak, że przykręcić z powrotem się nie dało i musiałem wycinać kwadrat w nogach pasażera żeby ją przytrzymać kluczem podczas dokręcania. a i tak opuszczenie nie pomogło znacznie
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2009, 20:17   #7
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: jak wymontować stabilizator? (wymiana tulei)

no to na tym watku (uro2) nie bylem, znalazlem inny [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tutaj nie straszyli o odkrecaniu sanek, ale teraz na pewno nie podejme tego ryzyka. Podejme sie sposobu na "tawot" albo olej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Tak mi klekocze na dziurach, ze musze koniecznie to wymienic, nawet jak ruszam reka to mi klekocze. Dziekuje wam za pomoc.
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2009, 22:53   #8
lutol
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2006
Skąd: Toruń
Model: Mondeo V kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 111
Domyślnie Odp: jak wymontować stabilizator? (wymiana tulei)

w końcu wymieniłem te tuleje stabilizatora bez odkręcania sanek i wyjmowania stabilizatora. Dla tych co jeszcze tego nie zrobili, to napisze swoje spostrzeżenia. Skorzystałem ze wcześniej opisanego sposobu czyli dolną śrubę odkręciłem na tyle ile się dało (bo i tak została przyblokowana przez karoserie, więc nie wypadła z gwintu), tyle ile się dało odkręciłem kluczem oczkowym resztę palcami, na szczęście luźno się kręciła. Do górnej śruby dużo lepszy jest dostęp więc ją całkowicie wykręciłem. Do odkręcania śrub polecam spryskać WD łatwiej się wykręcają. Przy okazji polecam się zaopatrzyć w dobrej jakości klucze, aby nie spiłować główki (zanim ruszyłem śrubę klucz mi się przekręcił, ale po wymianie na lepszy udało się, uf..), do tego jakaś rurka metalowa na lepszy uchwyt, bo ciężko jest ruszyć te śruby. Gumki dość łatwo jest wypchać, ale z wepchaniem nowej pod obejmę to jest mozolna, wymagająca cierpliwości robota, ale udało się. Przy wymianie tulei cały przód musi być uniesiony i przynajmniej po stronie, którą się w danym momencie robi należy odkręcić łącznik stabilizatora od stabilizatora, wtedy stabilizator nabierze większych luzów, a to uprości montaż/demontaż tulei. Po wymianie nastała cisza w samochodzie jakiej jeszcze nie znałem. Powodzenia wszystkim którzy sami będą wymieniać! (nie radzę ruszać sanek, bo może być kaplica i lepiej samemu to zrobić jak mechanik nie potrafi inaczej). Pozdrawiam.
lutol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.