Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2013, 08:42   #11
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Re: Nowy alternator ciężko odpala na ciepłym silniku

Mam taki problem od niedawna może ktoś się już spotkał z podobnym problemem, a mianowicie. Po wymianie alternatora na nowy (stary był kompletnie zajechany między innymi ładowanie było w granicach 14,8 - 15,0 v co się objawiało miganiem oświetlenia całego auta) Ok alteki wymieniony pierwsze odpalenie i już zauważyłem dziwny objaw przy odpalaniu, ale mówię może normalne ponieważ akumulator był odłączony, a wiadomo, że niby trzeba przejechać 8 km aby aby auto normalnie się zachowywało. Zrobiłem już ponad 100 km a mondeusz odpala cały czas tak samo czyli na zimnym zapala w miarę normalnie jeśli wg mogę to tak to nazwać. Przy optymalnej temperaturze odpala ciężko czyli utrzymuję przez chwilę 500 obr/min i po chwili wskakuje na bieg jałowy czyli 750 obr/min. Podłączyłem mondka pod kompa wykazało błąd czujnika położenia wałka rozrządu wymieniłem na nowy plus wymieniłem czujnik położenia wałka korbowego. Auto ciągle odpala tak samo wymieniłem również bezpiecznik kostka 60A bo był spalony i dalej odpala tak jak odpalał.. Czy to nie są czasem spalone świece....? Może dziś odkręcę kolektor ssący przy okazji wyczyszczę i sprawdzę miernikiem wszystkie świece..

T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 08:49   #12
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Nowy alternator ciężko odpala na ciepłym silniku

A próbowałeś tego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sprawdź i zobacz, a nuż w nim tkwi problem.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 10:16   #13
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Re: Nowy alternator ciężko odpala na ciepłym silniku

Ok dzięki zaraz to sprawdzę, ale chciałbym bardziej sprecyzować ten sterownik na pompie wtryskowe czy chodzi o takie coś elektrozawór ciśnienia pompy?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 11:07   #14
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Nowy alternator ciężko odpala na ciepłym silniku

Nie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 05-06-2013 o 11:28
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 13:13   #15
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Re: Nowy alternator ciężko odpala na ciepłym silniku

Kolektor ssący zdemontowany i lekko wyczyszczony aż dziwne, że taki czysty był, a autko ma przejechane 199600 km... Co do świec napięcie jest, ale czy grzeja to trudno powiedzieć ponieważ nie wykręcałem ich. Nie mogę zlokalizować tej pompy wtryskowej.. Czy czasem ona nie występuje tylko w TDDi?? Ok już mam tylko moja pompa wygląda inaczej DELPHI.

Zauważyłem dziwny objaw po zdjęciu przewodu świec żarowych. Auto odpala owiele lepiej niż z podłączonym przewodem..
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2013, 13:57   #16
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Re: Nowy alternator ciężko odpala na ciepłym silniku

Cytat:
Napisał T0MESSI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem dziwny objaw po zdjęciu przewodu świec żarowych. Auto odpala owiele lepiej niż z podłączonym przewodem..
Sprawdź w takim razie napięcie na akumulatorze po półgodzinnym postoju od wyłączenia silnika, oraz po odpaleniu z włączonymi światłami i ogrzewaniem szyb. Podaj wartości napięć z dokładnością do dziesiątych części V.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 10:07   #17
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Re: Nowy alternator ciężko odpala na ciepłym silniku

Autko stało całą noc przed chwią sprawdziłem napięcie na akumulatorze przez komputer pokładowy i wyszło 12,3-4 v po odpaleniu i włączeniu świateł mijania oraz dwóch szyb podgrzewanych napięcie wynosiło 13,5-6 v. Czyżby akumulator dostał po dupie za przeproszeniem przez ten uszkodzony altek który miał za wysokie ładowanie.. Wiem, że ubyło z niego troche wody także dolałem odpowiednia ilość wody destylowanej.. Może trzeba go podładować.
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 10:39   #18
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Nowy alternator ciężko odpala na ciepłym silniku

Skoro stał przez całą noc i napięcie na nim wynosi 12,4V to jest całkiem w porządku. Tak samo po włączeniu samochodu i odbiorów dużej mocy jest O.K.
Może jedna ze świec ma jakiś upływ prądu do masy (niepełne zwarcie)? Sprawdź u dobrego mechanika, a jeśli ich nie wymieniałeś to zrób to, koszt powalający nie jest.

Cytat:
Napisał T0MESSI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączyłem mondka pod kompa wykazało błąd czujnika położenia wałka rozrządu wymieniłem na nowy plus wymieniłem czujnik położenia wałka korbowego.
Czy czujnik położenia wałka rozrządu ma szarą plastikową obudowę?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 06-06-2013 o 10:45
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2013, 13:46   #19
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Re: Odp: Nowy alternator ciężko odpala na ciepłym silniku

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy czujnik położenia wałka rozrządu ma szarą plastikową obudowę?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak czujnik położenia wałka rozrządu jest koloru szarego taki jak na tej stronie. Chyba sam tego problemu nie rozwiąże trzeba będzie podjechać do mechanika.
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2013, 07:34   #20
Sibilian
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 21-09-2012
Skąd: Polanica
Model: Mondeo mkIII
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2002
Postów: 28
Domyślnie Odp: Nowy alternator ciężko odpala na ciepłym silniku

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mało czytałeś, albo nie to co trzeba, był taki problem już opisywany, alternator z cieżko zapalajacym ciepłym silnikiem nie ma nic wspólnego.
Czy aby napewno. Ja również jestem po wymianie alternatora i już w ten sam dzień gdy wracałem z zakładu, który go wymieniał pojawił się problem z odpalaniem. Samochód jak silnik jest ciepły wskakuje na 750 obrotów, chwile przymuli i dopiero dobija do 900. Dziwnym zbiegiem okoliczności ten objaw pojawia się po wymianie alternatora również u innych użytkowników. Jeśli ktoś miał takie problemy to proszę o informację czy udało się je rozwiązać?
Sibilian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.