Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2019, 22:56   #1
patryk1212
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 30-07-2019
Skąd: Kielce
Model: focus mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Na biegu jałowym drży środek auta

Witam jestem po zakupie focusa 1.6 16v i juz po drodze do domu zauważyłem ze są do wymiany świece i przewody przerywanie podczas jazdy >po wymianie świeczek i przewodów okej jeździ jak burza zapytała

Ale natomiast nie podoba mi się praca silnika na biegu jałowym tzn obroty oscylują 950 a 900 i przechodzą wibracje z silnika na kierownice i deskę rozdzielczą Też przy odpalaniu zadrży cały środek trochę denerwujące to jest

Moje kroki nowe świece i przewody,przeczyściłem przepustnice i korkowca i nic nie podoba mi sie Przewód odmy(skrzyni korbowej) on coś możne mieć do tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdzie tkwi diabeł dodam ze czasami prędkościomierz pada ale to czujnik z tyłu za skrzynia do wymiany przeczysciłem go WD i zarazie chodzi


Ostatnio edytowane przez patryk1212 ; 30-07-2019 o 23:02
patryk1212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 06:45   #2
Pawełsz
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Polska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 95
Domyślnie Odp: Na biegu jałowym drzy srodek auta

Sprawdź czy jest dobra poduszka pod skrzynią biegów, albo jest zerwania albo tak twarda że wszystko idzie do środka samochodu.
Pawełsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 15:34   #3
patryk1212
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 30-07-2019
Skąd: Kielce
Model: focus mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: Na biegu jałowym drży środek auta

Sprawdzałem nie zerwana ale za to twarda silnika ani rusza nie ruszysz go w guleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patryk1212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 15:55   #4
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,225
Domyślnie Odp: Na biegu jałowym drży środek auta

To masz odpowiedź, 20 letnia poduszka do wymiany. A w ogóle /a nie " w gule"/ to sprawdź pozostałe - tą pod akku i olejową przy osłonie paska rozrządu. I postaraj się używać przecinków i kropek, bo fatalnie to się czyta.
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 16:52   #5
patryk1212
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 30-07-2019
Skąd: Kielce
Model: focus mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: Na biegu jałowym drży środek auta

Od strony pasków wydaje sie okej silnik sztywno osadzony czyli poduszka pod skrzynia do wymiany ? Lub cewka

Ostatnio edytowane przez patryk1212 ; 31-07-2019 o 17:00
patryk1212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 17:13   #6
Pawełsz
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Polska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 95
Domyślnie Odp: Na biegu jałowym drży środek auta

Jak poducha twarda=wymiana, od paska rozrządu jak nie cieknie to dobra, od strony akumulatora jak zerwania to wymiana.
Pawełsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 21:09   #7
patryk1212
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 30-07-2019
Skąd: Kielce
Model: focus mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: Na biegu jałowym drży środek auta

Cytat:
Napisał Pawełsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak poducha twarda=wymiana, od paska rozrządu jak nie cieknie to dobra, od strony akumulatora jak zerwania to wymiana.
Od strony aku nie jest zerwana tylko mega sztywna tak czy siak do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patryk1212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 09:43   #8
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 541
Domyślnie Odp: Na biegu jałowym drży środek auta

źródłem drgań na jałowym i przy normalnej jeździe - w twoim przypadku może być koło zamachowe w zestawie ze sprzęgłem.
Drgania mogą się przenosić przez poduszki (jak u przedmówców) ale także przez styk wydechu z katem (plecionka). Wtedy dochodzi jeszcze lekkie buczenie.

Zdiagozuj najpierw zestaw sprzęgło-kz
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 15:37   #9
patryk1212
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 30-07-2019
Skąd: Kielce
Model: focus mk1
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1999
Postów: 6
Domyślnie Odp: Na biegu jałowym drży środek auta

Cytat:
Napisał Grzegorz MX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
źródłem drgań na jałowym i przy normalnej jeździe - w twoim przypadku może być koło zamachowe w zestawie ze sprzęgłem.
Drgania mogą się przenosić przez poduszki (jak u przedmówców) ale także przez styk wydechu z katem (plecionka). Wtedy dochodzi jeszcze lekkie buczenie.

Zdiagozuj najpierw zestaw sprzęgło-kz

Mówisz koło zamachowe tylko to mi się dzieje na biegu jałowym przy obrotach około 1000 obr n m już jest cacy nic nie rzezi a zejdą do 850/900 to juz rzezi cały środek jak zdiagnozować sprzęgło ? trzeba rozbierać skrzynie z auta ?



Rok temu miałem golfa 3 w diesliu zwykły diesel tam dopiero były wibracje takie ze jaz pendrive sam wypinał sie z radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak go rano odpalałem zmieniłem poduchy i ustało bo tragedia była
patryk1212 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-08-2019, 05:19   #10
tiga1916
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-03-2016
Skąd: Białystok
Model: Focus mk1 Mondeo mk3 2.0 tdci
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 179
Domyślnie Odp: Na biegu jałowym drży środek auta

Nie zwracaj na to uwagi bo wymienisz poduszki, cewke,odpowietrzenie,krokowca a dalej bedzie to samo. Jak chcesz coś z tym robić to zacznij od sprawdzenia luzu zaworowego, w 99 masz jeszcze płytki to nie będzie tak boleć po kieszeni.
tiga1916 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bieg jałowy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.