Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2006, 21:43   #1
marmo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2006
Skąd: 3miasto
Postów: 8
Domyślnie przeglady blacharskie

moja foka ma 6 latek, ale regularnie robione przeglady blacharskie jak takze techniczne. W zeszłym roku nawet po przegladzie blach. wymienili mi troje drzwi, bo stwierdzili ze cos tam sie pojawilo.
Nie chcialbym jednak robic juz przegladów okresowych w ASO.

Czy wiecie czy waruniem uznawania gwarancji na blache jest oprocz reg. przegladów blacharskich takze regularne robienie przegladów okresowych w ASO? .. bo tak slyszałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

marmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2006, 08:04   #2
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie

Źle słyszałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale z drugiej strony to źle to sformułowałeś, bo "przegląd okresowy w ASO",
to może być i mechaniczny i blacharski. Trzeba robić tylko ten drugi.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2006, 17:06   #3
marmo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2006
Skąd: 3miasto
Postów: 8
Domyślnie

jasne chodziło mi o mechaniczny - czy jest on konieczny.

Skoro mowisz ze nie to znaczy ze ASO jak zwykle wciska kity zeby wyciagnąć kase...
OK w takim razie jade tylko na blacharski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thx

m
marmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2006, 13:53   #4
kk_1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Skąd: Lublin
Model: astra
Silnik: 1.9
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie

Wazne jest w jakim okresie kupiles auto - kiedys FORD czesto cos manipulowal w warunkach gwarancji. Moj focus ma tez 6 lat i od samego poczatku robie tylko przeglady blachy - i co roku od 4 lat cos lakieruja na nowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kk_1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2006, 19:31   #5
marmo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2006
Skąd: 3miasto
Postów: 8
Domyślnie

moj jest 2000
pierwsza wlascicielka robiła:
- tylna klapę (standard Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- usuwali wypryski na drzwiach
- ja jak pojechałem na przeglad to wskazali znowu na drzwi i potem wymienili cała trójke na nówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chociaz ja tam nic nie widziałem

za tydzien robie kolejny przeglad - zobaczymy co wyjdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marmo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2006, 07:01   #6
alex20
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-01-2006
Skąd: Będzin
Postów: 15
Domyślnie

Witam
Mam Focusa I Kombi z 2002r ostatnio zauważyłem odprysk lakieru pod lewym lusterkiem i wybrałem się do serwisu w celu sprawdzenia czy załatwię to na gwarancji, niestety okazało się, że szwagier 1 użytkownik auta nie zrobił co rocznego przeglądu blacharskiego (tylko w 2003r był przegląd przez następne lata 04 i 05 nie) i musiałem pokryć naprawę z własnej kiechy. Wybrałem się do nowo powstałego serwisu SZUMILAS AT - SOSNOWIEC (woj.śląskie) obsługa miła (kierownik lakierni i blacharki)
wyceniono naprawę na 600 zł po 2 dniach odebrałem autko ładnie zrobione (lakierowane lewe drzwi), dodatkowo pod lusterka z lewej i prawej strony podklejono folię zabezpieczającą.

I uwaga moje zdziwienie, autko zrobione ładnie, dodatkowo na miejscu pamalowali drzwi prawe tylne od wewnątrz, miały małe przetarcie lakieru od uszczelki, dostałem trochę lakieru na inne odpryski i cenę za całość obniżono do 445 zł z rocznym przeglądem blacharskim (koszt 30 zł), który musiałem zrobić żeby przedłużono mi gwarancjeę do 2014 roku.

Więc pilnujcie przeglądów blacharskich bo to niewielki koszt a można sporo zaoszczędzić.
__________________
Focus Kombi 1,6 16V 100KM 2002r zagass IV gen.
alex20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2006, 23:46   #7
mchbox
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2006
Postów: 5
Domyślnie

Witam,

Mam pytanie: po czym poznać że przegląd blacharski był robiony? W ksiązce serwisowej mam wszystkie przeglądy, teraz w pażdzierniku przypada kolejny. Czy to znaczy że jak były robione przeglady mechaniczne w serwisie autoryzowanym to musiały być tez robione blacharskie?
W książce jest tylko wisane ogólnie "przegląd".\

Pozdrawiam
MC
mchbox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.