Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2008, 14:58   #11
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [Mk3]Mondeo - Zwiększenie mocy

Cytat:
tam na wykresie jest niby że auto przed chipem ma 140KM ?? to moim zdaniem chyba trzeba sobie odjąć te 10-20KM od tych napisanych 160KM - trochę ten tani tuning, vtechu chyba ceny od około 2000 tyś się zaczynają.

Moim zdaniem realna moc jaką można uzyskać to około 150KM ... - jestem tylko ciekawy kosztem czego, prócz paliwa oczywiscie..

...po pierwsze zchipowałem przez ostatnie lata wiele (swoich) samochodów :fcp2
i w żadnym nie stwierdziłem zwiększenia zużycia paliwa :fcp3 ...
...po drugie...jeśli cena w Vtechu jest za niska...to niema problemu...zamiast załatwić taniej niż w cenniku :fcp2 ...załatwię drożej :fcp2 :fcp3 ...hehe
...po trzecie wyniki przed i po wyglądają tak :
http://catalog.vtech.pl/graph/ford_20td ... s_chip.jpg
...to moment daje efekt :fcp27

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2008, 22:32   #12
yaass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Re: [Mk3]Mondeo - Zwiększenie mocy

A ja mam wiruska robionego we Wroclawiu przez Sebastiana - Autoseba. Bardzo polecam, chwila rozmowy wystarcza zeby sie przekonac ze rozmawiasz z profesjonalistą. W moim byl maly problem bo mapa wgrana w fordzie (ASO - wiem bylem mlody i glupi) po wtryskach byla jakas lewa. Ale wyszlo ekstra. Poniewaz moje auto bylo pierwszym TDCI model 2004, mapa byla konsultowana z Godula Motorsport. Wiec de facto pierwszy program napisal Godula, ale po tym jak sie okazalo ze komputer w mondku sam liczy crc bylo juz git i zostalo podciagniete troche doladowanie.

efekt teoretyczny : 165, 7 km i 368 nm.
efekt praktyczny : 2 tygodnie jezdzenia z rogalem na ryjku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozatym przed wirusem mondek mocno niechetnie pokonywal bariere 200 kmh, a teraz lata 240 kmh licznikowe i to dosc chetnie. gps pokazuje 228 kmh.

wyprzedzanie robi sie bajka, 6 na autostradzie zabija, depniecie przy 180 kmh w pedal potrafi zdziwic lekkim badz co badz, ale jednak przygwozdzeniem do fotela - tekst kumpla po pierwszej przejazdzce do Berlina: " a zawsze mi sie wydawalo ze 6 to nadbieg".

co do spalania, trwalosci, bla bla bla.

prawdy ogolnie znane - jak go bedziesz deptal to spali bo moc nie bierze sie znikad. ale jak bedziesz deptal teraz to tez spali tylko nie bedziesz wiedzial czemu tak duzo - w porownaniu do tego jak bedziesz jechal. Jesli jezdzisz spokojnie (nie emerycko spokojnie - wiadomo zawsze czasem trzeba wyprzedzic czy cos) to bedzie palilo tyle samo. Niektorzy sugeruja, ze spali mniej - ale ja nie zauwazylem.

jesli chodzi o trwalosc : dwumasa wytrzyma czy bedziesz mial czip czy nie 100 kkm, turbo moze 150 kkm w zaleznosci od obslugi. Wtryski wytrzymaja w duzym skrocie tyle ile wymodlisz. Czy to bedzie 10 tysiecy mniej czy wiecej - dla mnie to nie roznica, tak czy siak wymienisz predzej czy pozniej i bedziesz jezdzil dalej. Chcesz jezdzic musi kosztowac. Nie ma nic za darmo.

ciekawostka: u mnie jedyne co faktycznie zauwazylem, ze szybciej schodzi to klocki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wieksze predkosci - czesciej hamuje, a przyjemnosc z jazdy prowokuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wrzucalem juz kiedys wykresik. jak ktos reflektuje poprosze email na priva.

no i jeszcze cena: 600 zl, hamownia przenosna montowana na auto, test na szosie w waunkach normalnych, przy okazji mozna pomierzyc czasy 0-100, 0-160, droge hamowania i inne takie - fajny bajer. diagnostyka silnika byla w cenie. Polecam!
__________________
mondeo TDCi 2.0 130 km
http://img72.imageshack.us/img72/7496/2 ... 293oi9.jpg
yaass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2008, 23:41   #13
DarekJ
ford::average
 
Avatar DarekJ
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Białystok/Hajnówka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 01/28/2003
Postów: 131
Domyślnie Re: [Mk3]Mondeo - Zwiększenie mocy

Fajnie się czyta takie wiadomości, dobrze wiedzieć że nie wszyscy tylko inwestują w naprawy zeby chodź troche zachować fabrykę ale mają o tyle dobrze ze jeszcze dodają sobie frajdy nowymi dodatkami :>

yaass: w porównaniu z vtechem masz większą moc, a całkiem sporo mniejszy moment ? Można sobie to w jakiś sposób skonfigurować/wybrać ??
__________________
BIAŁOSTOCKI SPOT FCP! wiecej info : http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=64488
DarekJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 08:58   #14
yaass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Re: [Mk3]Mondeo - Zwiększenie mocy

postanowilem przeszperac jeszcze raz dysk:

to jest pierwsza wersja - godula plus lekkie podniesienie doladowania

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

generalnie nie ma mnie w Polszy i mam tylko pierwsza wersje na pendrivie.

Zalezalo mi zeby auto jechalo do konca, poprzednio zatrzymywal sie na 200 kmh i mial ~3,2 tys obrotow. teraz kreci sie do 4,1 i ma 240 kmh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Chcialem natomiast zniwelowac tego kopa przy 2 tysiacach obrotow. Pojawial sie znikad trwa jakies 400 obrotow a potem padal.. a mozna bylo latwo spalic niechcacy gume skrecajac gdzies na swiatlach. uznalem ze to zupelnie nie potrzebne i nie przydatne. Teraz mozna spalic gume o wiele efektowniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ale trzeba chciec. Zdecydowanie plynniej przyspiesza.
Nie ma rozy bez kolcow - lepsza gora - gorszy dol. Ja jezdze duzo po niemieckich autostradach i mi sie to przydaje. Na polske faktycznie bylby lepszy wiekszy moment nizej, u mnie np na 6-stym biegu majac jakies 1,7 -1,9 obrotow na szosie slabo wyprzedzisz (100 kmh - 120 kmh ) - meczy sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - jazda na szostce zaczyna sie od 140 kmh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec na szosach czesto zmieniam biegi miedzy 5 a 6.

Wszystko jest oczywiscie konfigurowalne - mozesz powiedzec jak bys chcial zeby wygladal przebieg i o ile to tylko mozliwe - w sensie turbo napompuje i nie bedzie kopcil - to tak bedzie wygladal. Podobno stosunkowo latwo w tym silniku o mocny dol jesli chodzi o moment - male turbo - maly lag. gora za to siada.

Ja sie szykuje do modu turba - muszla, kierownica i wirnik od 2,5 v6 VAG. Mam nadzieje ze uderze na 180 koni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i przesune granice kopcenia. Denerwuje mnie ten slynny bak jak sie mocniej przyspiesza - rozwazam tez krytykowany stozek i jakis lepszy wydech ( chociaz chcialbym zeby byl nadal w miare cichy), ale zrobilem test i Wam tez polecam - zdejmijcie obudowe filtra, odwroccie ja na plecy - z polozonym na niej filtrem i poproscie kogos zeby dodal gazu - ja mam nieodparte wrazenie ze gdybym nie trzymal rogow to caly ten filtr by zassalo w dolot - a robilem to bez obciazenia. Moje auto cierpi na za maly oddech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - ale juz niedlugo - niech tylko wroce na dluzej do kraju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
__________________
mondeo TDCi 2.0 130 km
http://img72.imageshack.us/img72/7496/2 ... 293oi9.jpg
yaass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 16:56   #15
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [Mk3]Mondeo TDCi - Zwiększenie mocy

yaass - dzieki za namiar.... :fcp26 :fcp29
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 17:17   #16
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [Mk3]Mondeo TDCi - Zwiększenie mocy

U mnie po kolejnej "poprawce" w Vtech uzyskałem górkę po wyżej 3500obr. :fcp2 co powoduje że autko ciągnie jak "benzyna" :fcp2 ...ciągnie do 4500
:fcp27 bez typowego dla diesla zmulenia :fcp2
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...przy 3600obr. ma 70Nm i ok 40 KM więcej niż fabryka :fcp3 ...a przy 4000obr (ok240km/h) ma wciąż 35 NM...i 20 KM więcej...
...pomiary oczywiście na precyzyjnej hamowni inercyjno-obciążeniowej
:fcp13
...koszt oczywiście jak zawsze dla znajomych (forumowiczów) niewielkie :fcp1
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 18:31   #17
yaass
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-06-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Re: [Mk3]Mondeo TDCi - Zwiększenie mocy

a bawiles sie w cos jeszcze poza zmianami map ? bo to tak troche duzo jak na samego chipa - chyba ze kopcisz albo masz nowiutkie autko - inaczej - ja bym tak daleko go nie cisnał. sa pewne granice wytrzymalosci mondziakow nawet dla zapalencow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

generalnie taki wykresik bede chcial uzyskac, tylko nie musze miec tych 400 nm az tak na dole, nie mam esp, a nie lubie nie moc naciskac gazu na niskich biegach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - do tego niestety musze pogrzebac w turbince -bo nie pompuje jak bym chcial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do samego vtechu - bylem tam z saabem 9-5 rocznik 2006, 1.9 cdti i nie powiem zebym byl zadowolony, wybulilem 1800 zl, dostalem boxa - wtedy jeszcze zielony go wzialem, mocno go zachwalali, nikt nie powiedzial ze to shit (czytaj prawie ze zwykly rezystor z potencjometrem), a ja glupiutki nie poczytalem forow bo nie bylo czasu. zniechecilem sie. gdybym go sam nie przekrecil na 3 pozycje dalej to nie byloby szalu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - auto jezdzi, automat sie wcale nie gubi jak bylo zapowiadane - co innego dzwiek, trwalosc itd.. wiem ze w koncu ktos go zarznie - zostal po prostu niesmak. Pozatym po kij mam jechac 300 km jak moge na drugi koniec miasta na telefon :fcp27

co do hamowni - bron boze nie reklamuje - chcesz poznac faktyczna moc samochodu, jedz na jakas dokladna podwoziowa-inercyjna. Chcesz zobaczyc przyrost zobaczysz na kazdej. Wazne ze pomiar w tych samych warunkach po przeprogramowaniu daje jasno do zrozumienia ze jest inaczej. Z reszta zeby nie poczuc pod tylkiem + 30 koni trzeba byc mocno nieczulym facetem..

pozdrawiam

edycja: znalazlem na majlu ostateczna wersje.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mondeo TDCi 2.0 130 km
http://img72.imageshack.us/img72/7496/2 ... 293oi9.jpg
yaass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 23:07   #18
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: [Mk3]Mondeo TDCi - Zwiększenie mocy

heko to ladnie juz Ci autko smiga, tylko to jak benzyna to juz przegiecie , bo jeszcze Ci brakuje 2500 tys rpm do normalnych aut, a do s2000 jeszcze z 4500 tys :fcp2 :fcp2 :fcp2
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 07:16   #19
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [Mk3]Mondeo TDCi - Zwiększenie mocy

Cytat:
Napisał tomiscorpio
heko to ladnie juz Ci autko smiga, tylko to jak benzyna to juz przegiecie , bo jeszcze Ci brakuje 2500 tys rpm do normalnych aut, a do s2000 jeszcze z 4500 tys :fcp2 :fcp2 :fcp2
...to słowa tych co nim jeździli :fcp1 ...oczywiście to tylko "prawie" jak benzyna :fcp2 :fcp3
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2008, 07:37   #20
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: [Mk3]Mondeo TDCi - Zwiększenie mocy

Cytat:
wybulilem 1800 zl, dostalem boxa - wtedy jeszcze zielony go wzialem, mocno go zachwalali, nikt nie powiedzial ze to shit (czytaj prawie ze zwykly rezystor z potencjometrem)
...coś dużo zapłaciłeś....a co do rezystorów :fcp9 ...to chyba coś pomyliłeś :fcp9 ...od co najmniej 3 lat Boxy Vtech to całkowicie cyfrowe procesory...w dodatku samo adaptujące się :fcp1 ...oczywiście nie ma mowy o zmianach takich jak przy mapowaniu sterownika :fcp5 ...w WAG TDI daje bardzo dobre efekty :fcp2 ...i w wielu innych,,,ale w moim MK4 była lipa...i od razu zchipowałem :fcp3 ...
...co do przeróbek...to nic poza mapowaniem nie robiłem (nowe na gwarancji :fcp3 )...ten wykresik to tylko chip... :fcp27 po gwarancji wrzucę inną dmuchawkę i IC...będzie ponad 200 :fcp23
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.