Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2007, 15:19   #1
zaiac
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Model: Mondeo MK 4, Focus MK 1
Silnik: 1.6 ecoboost, 1.6 Zetec
Rocznik: 2011, 2003
Postów: 51
Domyślnie Prośba o poradę

Witajcie!

Jestem zdecydowany na zakup focusa, ale potrzebuję porady który model/rocznik itd.
Chciałbym się zamknąć w kwocie 30 tys z opłatami.
Jeżdżę stosunkowo niedużo (10 tys na rok), nie zależy mi na wysokich osiągach (super przyspieszenia czy wielkie prędkości), raczej chodzi o ekonomikę jazdy i uniwersalność (trasa/miasto, z przewagą przebiegu miejskiego).

Interesuje mnie wersja 5 drzwiowa hatchback, z klimą, rocznik nie wcześniej niż 2003/2004.

Doradźcie mi proszę czy warto kupić benzynę czy diesla przy takiej jeździe??
Jaki silnik i na co najbardziej zwrócić uwagę przy zakupie.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam,
Wojtek

zaiac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 15:35   #2
Rokko30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-04-2007
Skąd: DG
Postów: 29
Domyślnie

Ja bym polecał foczke z silnikiem 1.6 benzyne, 100 KM zdecydowanie starcza na takie auto, fajne przyspieszenie i chyba najbardziej ekonomiczne, a jak ktoś chce jeszcze troszke pojeździć za niewielkie pieniądze to tylko szukać Focusa z gazem, piekna sprawa jak tankuje się za 20zł i ponad 100km można przejechać :fcp1
Rokko30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 16:57   #3
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie

Przy takich przebiegach chyba nawet nie powinieneś się zastanawiać tylko benzyna. A czy z gazem to bym się zastanowił, za mało chyba jeździsz żeby przejmować się spalaniem. A gaz to zawsze jakaś ingerencja w silnik.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 17:00   #4
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Jak nie robisz minimum 20 tyś. km rocznie to z dieslem daj sobie spokój.
Co do silników benzynowych to się nie wypowiadam bo ich nie znam i nie wiem co w nich piszczy.
Największą zmorą w wersjach benzynowych lub dieslu jest rdza (nie we wszystkich), tak że dobrze oblukaj wewnętrzne dolne krawędzie drzwi i tylnej klapy.
Pisałem już kiedyś że przejedź się powyżej 100km/h, bo u mnie na przeglądzie nie wyszło że mam przegub wewnętrzny do wymiany (600zł zamiennik). Telepało autem, a na warsztacie nie rozpędzają tak szybko auta.
Pozdrawiam i udanego zakupu :fcp4
Piotr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 17:06   #5
dresat
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 24-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford fiesta + Elpigaz Leonardo XL
Silnik: 1.3i
Rocznik: 1995
Postów: 1,575
Domyślnie

moons, Czy zechciałbyś przedstawić wyliczenie, ile wyniesie koszt benzyny za te 10 000km? I potem dodaj do tego 20% zwiększonego zużycia LPG, ale za ok 2zł/l... :fcp4
dresat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 18:48   #6
Pawey
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-07-2007
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie

witam, rzeczywiście jeżeli robisz w granicach 10tyś to bierz tylko benzynę, ja obecnie jeżdżę 1,6 i nie narzekam spalanie średnio 7-8 litrów po mieście trochę więcej koło 9, wcześniej miałem 1,4 jednak dużo lepiej jeździ się 1,6 a spalanie praktycznie na tym samym poziomie, pozdrawiam i życzę udanego zakupu
Pawey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 18:58   #7
zaiac
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Model: Mondeo MK 4, Focus MK 1
Silnik: 1.6 ecoboost, 1.6 Zetec
Rocznik: 2011, 2003
Postów: 51
Domyślnie

Dzięki za porady. Właściwie utwierdziliście mnie w opinii że dla mnie będzie najlepszy 1.6 benzyniak. O rdzy naczytałem się już w wielu źródłach i postaram się zwrócić na to szczególną uwagę. Co do gazu jestem tradycjonalistą i jednak trochę uprzedzony do grzebania w silniku. Myślę że przy takiej ilości km różnica w kosztach poniesionych na montaż gazu nie zwróci mi się za szybko a jakoś (pewnie bezpodstawnie) ale nie lubię siedzieć na butli z gazem (wolę na baku benzyny hehehe).

pozdrawiam,
Wojtek
zaiac jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 22:46   #8
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie

Cytat:
Napisał zaiac
Co do gazu jestem tradycjonalistą i jednak trochę uprzedzony do grzebania w silniku. Myślę że przy takiej ilości km różnica w kosztach poniesionych na montaż gazu nie zwróci mi się za szybko a jakoś (pewnie bezpodstawnie) ale nie lubię siedzieć na butli z gazem (wolę na baku benzyny hehehe).
I o to właśnie mi chodziło, nikt i nic mnie nie przekona, silnik wymyślono żeby jeździł na benzynie albo ropie a nie na gazie. Wszystkie inne przeróbki to tylko takie "przeszczepy" Trzeba jednak obiektywnie przyznać że w niektórych silnikach takie gazowe przeszczepy wychodzą bardzo dobrze ale w niektórych niestety to jest koniec silników. I niestety w Foczkach jeśli nie założy się bardzo dobrej instalacji i nie będzie się o nią dbało to mogą być problemy. A przy takiej ilości kilometrów nikt mnie nie przekona że zabawa z gazem jest warta zachodu. Bo czasem lepiej wydać te kilkaset złotych więcej a spać spokojnie a raczej jeździć.

a co do wyliczeń ile by to kosztowało, to nie zapominaj że do tego trzeba dodać kupno i montaż instalacji gazowej bo nigdy w życiu nie kupiłbym samochodu z założoną już instalacją gazową :fcp4
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2007, 23:42   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Jezeli robisz mniej niz 20 tys to benzyna a jak wiecej to diesel?? ciekawa teoria

Jezeli cudem kupi sie auto ktore ma 140 tys przebiegu w dieslu to sie akurat trafi na moment sypiacych sie turbin pomp itp itd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kup sobie beznyne i nie martw sie niczym. W benzynie jest zerowa szansa ze kupisz focusa z lizingu ktory ma najechane 400 klockow tak jak jest w przypadku diesla.

Moze masz chec zaczac jezdzic duzo wiecej to kupisz sobie obojetnie jaka benzyne 1.6 czy tam 2.0 zamontujesz konkretna instalacje sekwencyjna gazu i zycze milej szerokiej drogi.

A nie ze zadymi diesel 4 razy i juz zmartwienie czy wtryski czy turbo czy jeszcze co innego a naprawy 4 cyfrowe. ZAraz mi sie oberwiel od posiadaczy diesla :fcp2 :fcp2 :fcp2 jak ktos kupil pewnego diesla to pojezdzi sobie , ale musicie sie zgodzic ze duzo jest firmowych z naklepanymi przebiegami lub skatowanymi juz dawno.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2007, 07:50   #10
Gurek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2007
Postów: 31
Domyślnie

Jezdzilem i jednym i teraz drugim ( diesel (sluzbowy 1,5 roku)/benzyna (wlasna - kilka miesiecy))
Robie srednio ok.10-12 tys/ rok
1)Bol po podjechaniu na stacje jest wyraznie odczuwalny- zwalszcza jak roznica na litrze dochodzi nieraz do 70 groszy.
2)Boli rowniez to ze jak wsiadam to zasieg jaki mi pokazuje komputer jest mnieszy - gora 700 zamiast 1000 lub wiecej ( rekord- ponad 1200 na trasie w niemczech Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), a kosztuje to jak pisalem wiecej.
3) roznica momentu obrotowego tez jest wyrazna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., moc ta sama, a tamten silnik pracowal o wiele lepiej, wg mnie benzyna jest po prostu ospala :fcp23

Ale...
minelo troche czasu, pierwszy szok minal i w sumie nie jest zle, wyliczylem ze rocznie przy moim przebiegu zaoszczedzilbym 600 -700zl jezdzac dieslem- to daje kwote 50 -60zlotych na miesiac- wziawszy pod uwage sumy wydawane na zycie , samochod- to sa to nieistotne roznice.
z drugiej strony ziejace widmo napraw za ciezkie tysiace przestraszyla mnie na tyle skutecznie zeby nie kupowac diesla . Troche zaluje, ale benzyna sprawuje sie ladnie i mam spokojniejszy sen.

ps. No i jestem drugim wlascicielem foczki gdzie pierwszym byl marszalek senatu :fcp27 Mam wiec foczke z rodowodem :fcp13
__________________
Kiedyś szczęśliwy posiadacz TDCi kombi, teraz szcześliwy posiadacz 1,6 ZETEC sedan
Gurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.