Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-07-2007, 16:18   #1
M4rcin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Postów: 3
Domyślnie Szukam porady

Szukam porad / opinii , z jakim silnikiem kupić Ford'a Focus'a kombi?
Słyszałem, że TDCI są awaryjne. Czy to prawda? W komisach jest ich najwięcej i nie wiem czy szukać inne...
Jeśli chodzi o inne silniki , to nie koniecznie musi być disel. Proszę o podanie jaka pojemność jest dobra.

M4rcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 18:02   #2
p.doppler
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2007
Skąd: Opolskie
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Słyszałem, że TDCI są awaryjne
Ja też tak słyszałem. Wiele opini wysłuchałem zanim zakupiłem forda.
Jeżeli miałbym poradzić to zdecydowanie TDDi. Ja osobiście jeżdżę na silniku 1,8 TDDI i mam zamiar jak najdłużej.
Pzdr.
__________________
Wszystko da się zrobić... - trzeba tylko chcieć. :-)
p.doppler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 18:16   #3
nider12
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-05-2007
Skąd: Dąbrowa G
Postów: 56
Domyślnie

Czy TDCi jest awaryjne?? na pewno nie. To przecież awaria sterownika pompy wtryskowej to w większości domena slinika TDDi ( niestety). Jeżeli do TDCi bedziesz lał dobre paliwo to odwdzięczy Ci się podwójnie. poza tym TDCi jest dynamiczny i ekonomiczny. Jeśli robisz troche kilometrów rocznie (min 20 tys) to tylko diesel i tylko 100 lub 115 konny . Pozdrawiam
__________________
"lepiej panować w piekle niż być sługą w niebie"
nider12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 19:14   #4
Gurek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2007
Postów: 31
Domyślnie

Czy wedlug was lepiej kupowac samochody (diesel)sprowadzane z zachodu (moj tok rozumowania- tam lano do baku paliwo a nie gnojowke)?
__________________
Kiedyś szczęśliwy posiadacz TDCi kombi, teraz szcześliwy posiadacz 1,6 ZETEC sedan
Gurek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 19:33   #5
p.doppler
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2007
Skąd: Opolskie
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Czy TDCi jest awaryjne?? na pewno nie. To przecież awaria sterownika pompy wtryskowej to w większości domena slinika TDDi ( niestety). Jeżeli do TDCi bedziesz lał dobre paliwo to odwdzięczy Ci się podwójnie. poza tym TDCi jest dynamiczny i ekonomiczny.
Sorry, ale kto powiedział, że TDDI nie jest dynamiczne i ekonomiczne? Myślę, że tutaj z góry każdy chwali swoje i możnaby tak pisać w nieskończoność. Lepiej niech tak też pozostanie, bo jakby nam się jeździło naszymi foczkami, gdybyśmy byli z nich nie zadowoleni...?

PS. Brat mój jeździ mondeo z silnikiem TDCI 115km, ja zaś focus TDDI 90km. - Możecie mi wieżyć lub nie, ale wiele osób jeździło już moją foką i każdy jednoznacznie stwierdził, że nie ma żadnej różnicy między moim silnikiem, a silnikiem 115km. Auto jest zdumiewająco dynamiczne i ma naprawdę rewelacyjne osiągi. Co do ekonomii - totalne bzdury wypisują niektórzy w swoich postach chwaląc się iż jadąc z prędkością 170-180km/h foka wzięła im 5,5l/100! Bzdura!
Zarówno TDCI jak i TDDI jest ekonomicze do pewnej prędkości. Osobiście doświadczam za każdym razem, że janbardziej ekonomiczna jazda jest do prędkości 120km/h, niestety powyżej jak każdy diesel trzeba liczyć dużo więcej.
Pzdr.
__________________
Wszystko da się zrobić... - trzeba tylko chcieć. :-)
p.doppler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 19:37   #6
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Znam starszego gościa co ma wiecznie problemy z TDCI (albo miał,bo chyba już go sprzedał). Dwa razy padły mu wtryski i dwa razy pompa (nie jeździ na opałówce), to był 2004r z przebiegiem 84000km - facet ma go od nowości. Ale że ma sentyment do foxa to teraz jeździ benzynką. Nie będe Cię namawiał na TDDI, bo w każdej marce i wersji silnikowej coś siedzi kosztownego, ale jak nie robisz minimum 20 000km rocznie to daj sobie spokój z dieslem. No i oczywiście nie każdego musi coś złego spotkać !!! :fcp4
Sam chciałem sprzedać foxa i szukałem czegoś innego w dieslu ale nie ma aut bezawaryjnych, a zakichana technologia w postaci części kosztuje-więc pozostałem przy foce. Ludzie piszą o sterownikach w pompie wtryskowej, a ten moduł nie jest tylko w focusach TDDI. Używa go także audi,renault,opel(sam miałem chrapkę na omegę C) - tylko że tu jest pompa vp30 a w innych vp44 itd.... Focusów w TDDI i TDCI jeździ masa więc chyba nie jest taki badziew ?!
Pozdrawiam i udanego zakupu
Piotr :fcp29
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 19:48   #7
bychu81
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2006
Skąd: Władysławowo
Postów: 145
Domyślnie

witam
ja na tdci nie nażekam
lać i jechać a w trasie naprawde ekonomiczne poniżej 5 l.
Prawda jest taka że każdy właściciel tddi bedzie pisał że jego silnik jest lepszy
tak jak i każdy właściciale tdci.
" KAżdy żyd swój towar chwali ".
ja powtarzam że na swojego tdci nie nażekam puki co.
pozdrawiam.
__________________
1998/2001 FORD SIERRA 1.6 HB 90r.
2003/2006 FORD MONDEO 1.6 SEDAN 94r.
2006/ ??? FORD FOCUS KOMBI 1.8 TDCI 03r.
bychu81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 19:55   #8
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie

tez bralem pod uwage dieselka i to wlasnie focusa bo bym gazu nie musial wstawiac ale balem sie kosztow napraw nowych diesli. szwagier ma kilka fordow w firmie no i jak opowiada o kosztach napraw to niektore przekraczaja wartosc mojego samochodu. wiec wybralem pb a gaz niedlugo mu doloze...
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2007, 20:01   #9
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał bychu81
witam
ja na tdci nie nażekam
lać i jechać a w trasie naprawde ekonomiczne poniżej 5 l.
Prawda jest taka że każdy właściciel tddi bedzie pisał że jego silnik jest lepszy
tak jak i każdy właściciale tdci.
" KAżdy żyd swój towar chwali ".
ja powtarzam że na swojego tdci nie nażekam puki co.
pozdrawiam.
JA SWOJEGO TDDI NIE CHWALĘ !!!
Ale ma kilka plusów jak i zapewne TDCI
Gościu zapytał się o awaryjność TDCI, a tu polemizowanie pomiędzy TDDI i TDCI !!!
Ale jazda :fcp4
Pzdr
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2007, 15:56   #10
p.doppler
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2007
Skąd: Opolskie
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Gościu zapytał się o awaryjność TDCI, a tu polemizowanie pomiędzy TDDI i TDCI !!!
Ale jazda
Dokładnie... zgadzam się z tobą "pp", same pierdoły wypisujecie.
Piszcie gościowi jak wiecie - czy się psują czy nie - jak spalają i jak się nimi jeździ, a nie każdy: Moje naj...

Popieram także temat, iż jak zrobisz mniej jak 20.000 km rocznie to także odradzam diesla. Nie są to motory dobre do krótkich dystansów. Jeżeli potzrebujesz auto, żeby dojechać do pracy 1 lub 2 km to napewno nie kupuj diesla.
Pzdr.
__________________
Wszystko da się zrobić... - trzeba tylko chcieć. :-)
p.doppler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.