Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2008, 23:24   #1
wapniak
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2008
Postów: 5
Domyślnie Focus 1.6 90KM Kombi

Witam.
Czy w Focusie 1.6 Kombi (z sekwencyjnym LPG) moc 90KM wystarczy? Na co taki silnik pozwala a na co nie? Jaki są Wasze opinie (zwłaszcza pytam tych, którzy z takim silnikiem jeżdżą).
Co rozumiem przez "co można"? Ano jak się zachowuje samochód podczas manewrów wyprzedzana w mieście i na trasie oraz jak sobie radzi podczas jazdy pod górkę z ładunkiem nazwijmy "rodzinnym" (bety jakie zwykle zabiera się na wakacje z rodziną :fcp4).
Pozdrawiam

wapniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 00:29   #2
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: Focus 1.6 90KM Kombi

focus 1.6 powinien miec 100KM i zdecydowanie jest za slaby na wakacje z wlaczona klima...
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 11:47   #3
dyha
ford::advanced
 
Avatar dyha
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: KR / KMY
Model: Skoda Octavia II FL
Silnik: 1,9 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 360
Domyślnie Re: Focus 1.6 90KM Kombi

Cytat:
Napisał mtoczynski
focus 1.6 powinien miec 100KM i zdecydowanie jest za slaby na wakacje z wlaczona klima...
Bardzo dyskusyjne stwierdzenie. Ostatnio przejechałem na wypoczynek 1000 km w 5 osób i full bagaż (kombi) klima włączona (autostrada) i jakoś nie zauważyłem dyskomfortu. Nie byłem zawalidrogą. Korzystałem z obrotów raczej max 4500, i starałem się nie przekraczać 160km/h. Podróż upłynęła mi miło i przyjemnie i uważam że 100KM jest dosyć optymalnym wyjściem. Oczywiście 115KM w 1,8 na pewno jest żwawsze, ale w ten sposób można dojść do poj. 5,0 i 400KM bo zawsze coś jest lepsze od czegoś innego
__________________
BYŁ: Ford Focus kombi 1,6 16V ZETEC 2002r MKI FL (5 lat razem)
JEST: Skoda Octavia combi 1,9 TDi 2009r FL
dyha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 12:03   #4
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: Focus 1.6 90KM Kombi

dyha, na autostradzie to i 1.4 pociagnie... ja wracalem kiedys w lato ze zlotu z 3 foczkami 1.6 po 1 pasmowce z wyprzedzaniem i powiem Ci ze bylem zalamany tempem zbierania sie tych autek... to juz nie chodzi o wolne konie i duze silniki, bo sam jezdzilem kiedys Seicento 0.9 - ale tak mala moc w foce jest po prostu niebezpieczna :fcp2

ale jak to w zyciu, jednym pasuje drugim nie... jak masz mozliwosc to szukaj wiekszego silnika albo ewentualnie dieselka... szczegolnie ze 1.6 nalezy raczej do awaryjnych silniczkow
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 13:17   #5
dyha
ford::advanced
 
Avatar dyha
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: KR / KMY
Model: Skoda Octavia II FL
Silnik: 1,9 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 360
Domyślnie Re: Focus 1.6 90KM Kombi

Cytat:
Napisał mtoczynski
dyha, ale jak to w zyciu, jednym pasuje drugim nie... jak masz mozliwosc to szukaj wiekszego silnika albo ewentualnie dieselka... szczegolnie ze 1.6 nalezy raczej do awaryjnych silniczkow
No właśnie i tutaj znów dyskusyjne stwierdzenie "1,6 należy raczej do awaryjnych silniczków" dopisek: szukaj dieselka. Można poematy tworzyć na temat awaryjności danego typu silnika 1,6 czy dieselek, na pewno dieselek ma więcej możliwości popsucia się i jest zdecydowanie bardziej wrażliwy na czynniki zewnętrzne takie jak jakość paliwa czy nawet charakter kierowcy (konieczna właściwa obsługa turbiny), nie mówiąc już o kosztach naprawy ON w porównaniu do PB
natomist co do mocy: Masz słuszność pisząc że 1,6 dużo słabiej się zbiera od Twojego 2,0 ale to jest właśnie licytowanie co jest słabsze od czego. Mi chodzi tylko o to że do spokojnej codziennej eksploatacji silnik 1,6 100KM jest całkowicie wystarczający i nie tylko na autostrady. Wyprzedzanie na jednopasmówce to nie tylko kwestia mocy silnika ale też realnej oceny możliwości wykonania tego manewru w odniesieniu do możliwości samochodu w konkretnej sytuacji drogowej. Oczywiście to też jest uzależnione od potrzeb i temperamentu użytkownika
:fcp29
__________________
BYŁ: Ford Focus kombi 1,6 16V ZETEC 2002r MKI FL (5 lat razem)
JEST: Skoda Octavia combi 1,9 TDi 2009r FL
dyha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 13:30   #6
elmak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2008
Postów: 13
Domyślnie Re: Focus 1.6 90KM Kombi

mogę sie wypowiedzieć na temat silniczków 1,6 mam taki od 3 latek i silnik hula bez problemu nic sie z nim nie dzieje nie psuje sie natomiast znam ludzi którzy maja 1,9 tdi i powiem ze troszeczkę awaryjne są turbiny wtryski. U jednego turbina później wtryski trzeba uważać na paliwo a jeżeli benzyna 1,6 przyciśniesz daje rady bez problemu nie ma trudności z wyprzedzaniem na jednopasmówkach ja jestem zadowolony z silnika, a mój rekord prędkości oczywiście na autostradzie to 200km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ostatnio patrzyłem w dowód rejestracyjny fabi i powiem wam ze jest cięższa od foki o 100 kilo nieporozumienieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 13:46   #7
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: Focus 1.6 90KM Kombi

dyha, nie polecam wcale dieselka, bo tez jest awaryjny... aczkolwiek do spokojnego uzytkowania o niebo bardzie polecam TDDi (mam i 2.0 i tddi) niz 1.6, sa rownie slabe ale tddi nadrabia mocno momentem...

przez "1.6 nalezy raczej to awaryjnych" rozumiem ze silniki te maja czesto problem z chociazby nalogowym piciem oleju, co w praktyce konczy sie remontem albo wymiana motoru czy przegrzewaniem itp...
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 19:33   #8
elmak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2008
Postów: 13
Domyślnie Re: Focus 1.6 90KM Kombi

nie zgodze sie z twoja opinia mtoczynski ja mam 1,6 16v zetec se i to co piszesz to opowieści dziwnej treści żadne branie oleju i przegrzewanie sie to samo jest u moich kumpli którzy maja ten sam motor czyli nic sie nie dzieje a o dizlach to już mówią ze same problemy niestety, pisze niestety bo chciałem kopić. Mechanicy tez o silnikach benzynowych forda dobrze się wypowiadają.
elmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2008, 22:53   #9
mtoczynski
ford::advanced
 
Avatar mtoczynski
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-11-2005
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta MK7 | Focus MKI
Silnik: 1.6 Ti-VCT | 2.0 Zetec
Rocznik: 2010/2000
Postów: 364
Domyślnie Re: Focus 1.6 90KM Kombi

elmak, benzynowe fordy to spoko silniki, jak najbardziej... co chcialem powiedziec, to ze awaryjnosc silnika 1.6 jest znacznie wieksza niz 1.8 czy 2.0, wiec awaryjnosc jest kolejnym argumentem na korzysc wiekszego silnika
mtoczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2008, 12:02   #10
elmak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-07-2008
Postów: 13
Domyślnie Re: Focus 1.6 90KM Kombi

Możliwe ze masz większe doświadczenie w tym kierunku choć ja pisze tez z własnego mam 1,6 16v zetec se ma już 6 latek ja nim jezdze 3 lata ale do tej pory z silnikiem nie miałem problemu żadnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam.
elmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.