Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-12-2023, 11:20   #1
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 311
Domyślnie

Panowie proszę o pomoc bo wojuję z tymi hamulcami już dłuższy czas i nie wiem co jest grane. Auto po wymianie szczęk oraz bębnów. Nie wymieniałem żadnych sprężyn ani samoregulatorów. Nie działa mi samoregulacja w lewym tylnym kole, wszystko było oczyszczone, przesmarowane złożone na 100% poprawnie. nie do końca rozumiem jak działa ten samoregulator - rozprężenie szczęk powinno wykonać obrót nakrętki, a ten jest z kolei realizowany przez blaszkę ściąganą przez sprężynkę? Czy przyczyną może być zużyta sprężynka od tej blaszki?
Wykonałem prosty test samoregulator skręcony na minimum, założyłem bęben i pociągnąłem kilkanaście razy za dźwignię hamulca ręcznego, zdjąłem bęben i nakrętka na samoregulaczu nic się nie obróciła czyli luz szczęki- bęben się nie skompensował...

prośba o pomoc gdzie jest błąd?
Załączam zdjęcia z typem regulatora jaki u mnie jest zastosowany i zestaw ze sprężynami oraz foto z filmu z YT gdzie jest widoczny cały układ. Czy problemem są te sprężyny? Po co są te blaszki na rozpieraku, które zaznaczyłem czerwonym kolorem, czy to też jest jakaś sprężynka i powinna być lekko rozchylona?

aa bym zapomniał wymieniona jest także linka hamulca ręcznego, nie wymieniałem linek krótkich w bębnach, ale one działają poprawnie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg samoregulator.jpg (84.8 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zestaw.jpg (90.6 KB, 13 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg foto.jpg (79.8 KB, 19 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg samor blaszka.jpg (61.4 KB, 14 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez SRS ; 10-12-2023 o 16:14
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2023, 16:19   #2
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,174
Domyślnie Odp: tylne hamulce bębnowe - samoregulatory

Z mojego doświadczenia w mk2 poliftowym gdzie do lewego bębna zaglądałem ze 150 razy: samoregulatora nie uruchomisz linką ręcznego.
Sam tak myślałem, po 20kkm okładzina starta a ręczego jak nie było na lewym kole tak nie ma. Żeby nie było, składał mi to człowiek mający pojęcie o mechanice, poprawiał nawet jak po jeździe miejskiej bęben prawie mi się zagotował.
Trafiłem na wymianę do innego warsztatu, poskładali, samoregulator ustawił się poprzez deptanie pedałem hamulca, nic nie obcierało ani się nie grzało. Jedyną sprawą było odkręcenie regulacji ręcznego tak aby łapał na 9-10 ząbku. Po 2000km dokonałem regulacji naprężając linkę aby ręczny łapał na 5 ząbku i wszystko w zasadzie grało.
A chciałem już wszystko wywalać że sprężynkami samoregulatorami włącznie...
Nie wiem czy zrobiłem prawidłowo czy nie ale faktem było poprawne działanie hamulcy tylnej osi zarówno roboczego jak i awaryjnego.

Ostatnio edytowane przez rav 75 ; 11-12-2023 o 02:55
rav 75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.