Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2008, 20:08   #21
tomdom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Model: Focus MKI
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 31
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

WARCHOL dzieki za wiare we mnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Faktycznie z pomocą kolegi udało mi się wywalić tą podkładkęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Od tej pory klima załącza się jak trzebaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko jakoś podejrzanie mocno momentami obciąża silnik. No ale moze ten typ tak ma. Pozdrawiam!

__________________
GHIA X full wypas + wentylowana skóra i masa dodatków Czego chcieć więcej
tomdom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2008, 22:02   #22
arekxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 101
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Cytat:
Napisał przemek.ku80
A umnie przy nabijaniu niby ,, spec od klimy,, Zauważył że wentylator przy włączonej klimie włancza się na najwyższy bieg , chodzi chwile potem na chwile staje i zńow zaczyna działac. Ja na początku myślałem że tak powinno być ale żeczywiście dość że chodzi szybko i głośno to włancza sie i wyłancza tzn. wentylator. A klima też chłodzi i po krutkim czasie zaczyna lecieć ciepłe powietrze. A podczas jazdy wieczorem na światłach momentami gdy włączona jest klima i załancza się wentylator to w tym momencie jest mały spadek napięcia co widoczne jest poprzez mrugnięcie świateł . Komuś kto ma pojęcie otym co pisze wydaje się to proste i nie skąplikowane lecz dlamnie jest to czarna magia. I jeszcze jedno ile atmosfer powinno być w klimie? Ponieważ te ,,niby spec,, powiedział mi że umnie było aż 23 a powinno być około 15.
kolego masz walniętą wtyczkę przy rezystorze chłodnicy. Popatrz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
AREK
arekxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2008, 07:21   #23
WARCHOL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2008
Postów: 16
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

elmo_mc , Raczej nie ma takiej opcji, a wydajnosc klimy zalezy tez od zaworu rozpreznego badz dlawika zalezy co jest zastosowane. Dopiero przy rozprezaniu czynnika chlodniczego obniza sie jego temperatura i mamy zimno. A jezeli u ciebie klima dziala prawdlowo tzn sprzeglo caly czas trzyma to moze najwyzszy czas pomyslec o wymianie czynnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

daniellisz jesli sprawdzales czy na wtyczke sprezarki dochodzi napiecie, to wydaje mi sie ze taki zabieg moze pomoc.
Ja na poczatku probowalem lac litrami WD40 pomiedzy tarczke sprzegla a sprezarke no i pomagalo na jakis czas, sprzeglo dzialalo bo mialo mniejsze opory. Jak nie chcesz rozlaczac tej wtyczki na sprezarce zeby zobaczyc czy masz napiecie to mozesz zrobic jeszcze taki zabieg tylko jest on troche niebezpieczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mianowicie jak silnik chodzi a ty zalaczysz klime to zobacz czy na sprezarce kreci sie tez i tarczka sprzegla jesli nie to wez jakis dlugi i duzy klucz i z wyczuciem uderz w tarcze sprzegla, tylko mocno trzymaj klucz i szybko go wycofuj zeby nie wpadl na pasek klinowy, jesli zaskoczy to smialo mozesz wyciagac podkladke spod tarczki.
Pozdro
WARCHOL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 07:26   #24
joj
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: L-wo
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2018
Postów: 216
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Cytat:
Napisał przemek.ku80
No o.k ale co z tym wentylatorem czy on ma tak sie co chwile załanczać, na najwyższy bieg?
winna jest upalona wtyczka rezystora wentylatora, poczytaj:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
i
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
było Mondeo MK3 2.0 TDDi 2001 HD
było Mondeo MK3 1.8 V16 2006 Kombi
jest Mondeo MK5 2.5L AT sedan
joj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 08:34   #25
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

przemek.ku80, wentylator powinien pracowac stale ale na 1 biegu.
elmo_mc, nie wiem oco chodzi ci z tym cisnieniem

POdkaldka w sprzegle jest tylko regulujaca odstep i trzeba ja dobrac odpowiedniej grubosci by sprzeglo lapalo i sie nie slizgalo.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 13:37   #26
elmo_mc
ford::advanced
 
Avatar elmo_mc
 
Zarejestrowany: 11-12-2007
Skąd: Wyszków
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 476
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek)
elmo_mc, nie wiem oco chodzi ci z tym cisnieniem
A więc:
Jeżeli ciśnienie jest zbyt niskie to nie włącza się kompresor. Mi chodzi o sytuację, gdy ciśnienie jest skrajne - kompresor jeszcze chodzi ale nie schładza na maxa.
elmo_mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2008, 23:11   #27
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

elmo_mc, teoretycznie nie ma takiej opcji, wtedy wlacza sie wentylator na 2 bieg, obnizajac temperature czynnika i zarazem jego cisnienie.

NIestety praktyka pokazuje ze istnieje taka mozliwosc, wtedy gdy odbiór ciepła jest zbyt słaby, czyli chlodnica klimy zapchana, niedrozna, o zamalej powierzchni, brak pracy wentylatora lub za słaba praca wentylatora. Wtedy nastepuje przegrzanie czynnika, wzrost cisnienia i presostat rozlacza uklad. Ale wtedy staje sprezarka. Skutkuje to słaba wydajnoscia klimatyzacji.
Natomiast nie jest mozliwe to co piszesz wprost czyli ze sprezarka chodzi a nie chłodzi. Tzn jest jak jest za malo czynnika i nie ma pelnego odbioru ciepla z parownika. Lub jak jest uszkodzony zawor rozprezny np.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2008, 16:01   #28
paddy
ford::average
 
Avatar paddy
 
Zarejestrowany: 01-05-2008
Skąd: dublin
Model: mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 2002 hatchback
Postów: 82
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

a teraz pytanie za 100 punktow. gdzie sa zawory od klimy (do sprawdzenia cisnienia i napelnienia)
jeden jest przy lampie przedniej prawej a drugi????????
jak dobrze zauwazylem rura jedna jest ukyrta pod podluznica i whodza tez w nadkole. czy aby napewno czy sie myle j
jakos niemoge go zlokalizowac;/


pozdro
paddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2008, 17:07   #29
WARCHOL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-06-2008
Postów: 16
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

Ja niedawno nabijalem klime i robili mi to przez ten jeden zawor przy lampie z lewej strony (jak stoisz przodem do auta), tylko juz nie pamietam czy jest on na wysokim czy na niskim. Trzeba by zobaczyc pod maska, ale wydaje mi sie ze na niskim.
Pozdro
WARCHOL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2008, 00:21   #30
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Re: [MK3] Klimatyzacja - dziala 10 min.

2 moze byc na osuszaczu
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.