Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-07-2008, 15:17   #11
peryskop
ford::average
 
Avatar peryskop
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Skąd: opolskie
Model: MK4 eSka
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

pytam o oryginalny zestaw z MK4

__________________
pm
nie mam czasu i potrzeby na ecodriving
peryskop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2008, 20:04   #12
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Cytat:
Napisał peryskop
a jak sobie taki systemik glosnomowiacy wogole radzi, tzn jaka test jakosc rozmowy, mozna np przy 160 km/h swobodnie slyszec rozmowce i odwrotnie??
Oczywiscie ze tak glosnosc rozmowy jak i komunikatow z nawigacji czy dzwieku z cd lu radia mozna niezaleznie regolowac i ustawic w momencie odtwarzania danego zrodla sygnalu , przy predkosci 160km/h w samochodzie jest jeszcze bardzo cicho wiec rozmowa przez telefon niesprawia najmniejszych klopotow.
W zestawie posiadam iPhone i niezauwazylem problemow jakie byly wymieniane w postach powyzej , co do odbierania rozmowy na iPhone wystarczy nacisnac wyswietlacz na iPhonie i wybrac jako zrodlo iPhone a nie FordAudio, pozatym z bluetothem brak problemow laczy sie automatycznie z iPhonem w kazdej sytuacji (Navigacja NX) wersja softu 433.
__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2008, 21:09   #13
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Cytat:
Napisał peryskop
pytam o oryginalny zestaw z MK4
ja mam zamontowanego BT u siebie z Navi i powiem Ci że przy 160 oczywiście nie jest to komfortowa rozmowa jak przy 90, ale nikt nie marudził i teraz jak bym miał wybierać mieć czy nie ... to moja odpowiedź była by TAK!!!

nie wiem jak to działa w innych urządzeniach ale moja Navi łączy się bez problemu z E50 (raz czy dwa mi się zdarzyło że nie mógł się połączyć - ale to wina telefonu, bo wszyscy narzekają że ma skopany soft - ale wystarczyło wyłaczyć Navi i po 1sec włączyć i bez problemu łaczyło)

wg mnie to jeden z najbardziej przydatnych gadzetów w tym aucie

pozdro
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2008, 22:05   #14
gluszczenko
ford::average
 
Avatar gluszczenko
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Rzeszów / Warszawa
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 69
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Apropo bluetooth (radio SonyCD) ...
wiem ze to zabrzmi naiwnie :562: i frajersko, ale dopiero po odbiorze samochodu, zorientowalem sie ze nie mam w nim Bluetooth'a :/ :fcp7 :fcp9

tak, Pani z ktora wybieralem samochod, opcje, wyposazenie, nie wspomniala o mozliwosci zakupu opcji bluetooth, a ja naiwny wierzylem, ze jak radio ma dwa guziczki ze sluchawkami to radio ma BT... wiec przestroga dla tych, ktorzy zamawiaja nowe mondziawki, warto sie tym zainteresowac.

btw. nie wiecie, czy taka 'opcje' mozna teraz dokupic? brakuje mi tego jak cholera.
__________________
:: w****u.com ::
:: portki ::
:: mój mondziak ::
gluszczenko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 07:04   #15
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Ta funkcja sprawuje się świetnie jesli ma sie wbudowany Voice command - tzn sterowanie glosowe prawie wszystkim co znajduje się na desce rozdzielczej,

Jeśli nie masz bluetooth'a to proponuję zakup nawigacji z modulem bluetooth,
Takie urzadzenie działa wtedy jak zestaw glosnomowiacy, a mozna je kupic juz za 400PLN na allegro
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 09:16   #16
gluszczenko
ford::average
 
Avatar gluszczenko
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Rzeszów / Warszawa
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 69
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Cytat:
Napisał trtami
Takie urzadzenie działa wtedy jak zestaw glosnomowiacy, a mozna je kupic juz za 400PLN na allegro
Mam TomToma 730 Go i wszystko jest tak jak mowisz, ale tu nie chodzi o to. Poza tym, jezdzac po miescie nie uzywam nawigacji.
Najbardziej w tym wszystkim irytuje mnie to, ze na radyjku mam 3 przyciski (phone, zielona sluchawka, czerwona sluchawka) ktore sluza do jednej i tej samej funkcji - wyciszanie/przywracanie dzwieku...

Nie wiesz, czy mozna "dokupic" bluetooth, by dzialalo to tak jak powinno?
__________________
:: w****u.com ::
:: portki ::
:: mój mondziak ::
gluszczenko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 09:44   #17
arekxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 101
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Używam od roku zestawu parrot 3100. Jestem z niego ogromnie zadowolony i twierdzę że to najepiej wydane 400zl w moim życiu. Najciekawsze jest to że zestaw jest w 100% mobilny więc zmiana auta w niczym tu nie przeszkadza bo poprostu przekładamy do następnego i już.Zestaw wpina się między radio a głośniki auta przez kostki iso.
Bardzo chwalę sobie wybieranie głosowe. Ta funkcja jest poprostu rewelacyjna, naciskasz zieloną słuchawę mówisz do kogo a to ustrojstwo dzwoni. Jedyny mankament to potrzeba wyłączania nawiewu na szybę podczas rozmowy, pęd powietrza odziaływuje na mikrofon umieszczony pod sufitem auta i trzeba się wtedy zdrowo wydzierać żeby rozmówca zrozumiał.
__________________
AREK
arekxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 17:18   #18
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Cytat:
Napisał gluszczenko
btw. nie wiecie, czy taka 'opcje' mozna teraz dokupic? brakuje mi tego jak cholera.
ktoś już to przerabiał i wg niego (a był z tym w ASO) NIE MA MOŻLIWOŚCI dołożenia modułu BT do już zainstalowanego zestawu audio więc pozostaje Ci (jeżeli to prawda, że "się nie da"...jak ja nienawidzę tego stwierdzenia w ASO :fcp24 ) dokupienie czegoś "po środku" czyli jakiejś navi z BT lub innego urzadzenia, które będzie można wpiąć...niestety wówczas trochę się traci na funkcjonalności...bo czy zewnętrzny moduł może wyciszyć muzę z audio gdy przychodzi rozmowa?

A wracając do pierwotnego pytania wątku...sparowany z BT w samochodzie telefon z założenia działa w trybie głośnomówiącym... przecież taka jest idea tego systemu. Przełączenie na tryb zwykły może nastąpić jedynie z menu aparatu "wyłącz tryb głośnomówiący"...nokię miałem dawno temu ale kojarzę, że przy odbiorze połączenia pojawia się na ekranie polecenie "głośnik" który albo z ekranu albo przyciskiem funkcyjnym przełączasz telefon a właściwie połączenie między zestawem (tu BT) a samym aparatem...no ale w Twoim konkretnym modelu może być inaczej...
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2008, 17:34   #19
gluszczenko
ford::average
 
Avatar gluszczenko
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Rzeszów / Warszawa
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 69
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

to kaplica ... tak jak pisalem wyzej
Cytat:
Mam TomToma 730 Go i wszystko jest tak jak mowisz, ale tu nie chodzi o to
ale to nie to samo, bo muza oczywiscie sie nie wycisza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dzowniac do salonu, do Pani E. (sprzedala mi brand nju mondeo) stwierdzila "ze chyba sie da, raczej napewno" (z kolei to moje ulubione stwierdzenie). ale nie jest pewna, wiec dowie sie i da mi znac... :fcp5

bez stawienia sie osobiscie w salonie i rozmowy z kims kompetentnym sie nie obejdzie.
__________________
:: w****u.com ::
:: portki ::
:: mój mondziak ::
gluszczenko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2009, 22:57   #20
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: Re: [MK4] bluetooth

Cytat:
Napisał gluszczenko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Apropo bluetooth (radio SonyCD) ...
wiem ze to zabrzmi naiwnie i frajersko, ale dopiero po odbiorze samochodu, zorientowalem sie ze nie mam w nim Bluetooth'a :/
Temat trochę zakurzony ale wciąż aktualny - trafiło tym razem na mnie. Mondeo z lutego. Co prawda pomyślałem o funkcji bluetooth dopiero gdy zobaczyłem na panelu słuchawki ale rozczarowałem się szybciutko. Telefonu w radiu niet.
Rozmzwa tel. nic nie dała, miła pani nie miała pojęcia o czym mówię. Pierwsza wizyta w ASO też. Nie było elektryka!? Disiaj elektryk był. Narada i oględziny trwały 1,5 h.
Diagnoza porażająca: Brak modułu i mikrofonu, trzeba też wymienić przełącznik w kierownicy. Koszt 2 koła!!! Wiedziały gały co brały. I jeszcze, że to licho działa, wyłącza się, nie widać kto dzwoni, takie tam fabryczne i byle jakie. No i mam problem.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.