Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2008, 20:43   #1
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Jak odebrać połączenie aby nie szła rozmowa na wszystkie głośniki

Witam,

W fordzie mondeo mam radio sony 6CD drugiej generacji oraz bluetooth.
Wszystko działa ok jesli odbieram telefon za pomocą przycisku odebrania na radiu, (cała rozmowa jest slyszalna w głosnikach)

ale jak mam odebrac telefon jeśli chcę aby inni pasazerowie nie słyszeli rozmowy.

Jeśli odbiorę rozmowe przyciskiem w telefonie to i tak rozmowe slychac w glosnikach samochodowych.

Jak nalezy ustawić poprawnie telefon (nokia 6230i) lub bluetootch tak aby rozmowa byla slyszalna tylko w telefonie?

__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2008, 20:54   #2
BearM
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Kielce
Postów: 83
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Łączę się z kolegą w bólu- mam ten sam problem: oryginalny zestaw głośnomówiący Ford'a z Bluetooth oraz iPhone. Jeżeli odbieram przyciskiem (telefon, kierownica lub radio)- rozmowa leci na wszystkich głośnikach. Wydawało mi się że najprostszym rozwiązaniem będzie wyłączenie radia gdy dzwoni telefon lub gdy rozmawiam- ale niestety wtedy połączenie telefoniczne jest zakańczane jak odrzucona rozmowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i druga niedogodność która się pojawiła (nie wiem czy to kwestia zestawu głośnomówiącego- czy też telefonu): po operacji polegającej na takim wyłączeniu radia przy przychodzącej rozmowie- trzeba resetować opcję bluetooth w telefonie. Powód: telefon widzi zestaw głośnomówiący, ale już zestaw głośnomówiący nie widzi telefonu (niepodświetlona ikonka telefonu na Convers+).
__________________
"Porównywanie Jacka Kurskiego do Janusza Palikota to przyrównywanie cepa do laski lorda"-K. Kutz
BearM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2008, 21:53   #3
andy-w
ford::advanced
 
Avatar andy-w
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo Gold X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM/146KM
Rocznik: 2011
Postów: 246
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Co prawda mam bluetooth w radiu JVC, ale zauważyłem, że typ telefonu ma ogromne znaczenie. Poprzednią Nokie 6230i bardzo często musiałem wyłączać/włączać aby radio i telefon ponownie "zobaczyły" się przez bluetooth. Obecnie posiadana przeze mnie Nokia E51 znacznie sprawniej wspólpracuje z radiem przez bluetooth (szybciej łączy się z radiem, a reset telefonu to może ze dwa razy wykonałem).
__________________
pozdrawiam
Andrzej
andy-w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2008, 08:40   #4
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Cytat:
No i druga niedogodność która się pojawiła (nie wiem czy to kwestia zestawu głośnomówiącego- czy też telefonu): po operacji polegającej na takim wyłączeniu radia przy przychodzącej rozmowie- trzeba resetować opcję bluetooth w telefonie. Powód: telefon widzi zestaw głośnomówiący, ale już zestaw głośnomówiący nie widzi telefonu (niepodświetlona ikonka telefonu na Convers+).
Sprawdziłem i z moją nokią 6230i ten problem nie występuje, więc można przypuszczać że to wina telefonu,

Co do wylaczenia zestawu bluetooth w trakcie trwania rozmowy i przekierowania rozmowy na telefon to problem dalej nie został rozwiązany , więc prosze o jakieś wskazówki,
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2008, 11:15   #5
jacekr2
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-05-2008
Skąd: Zamość
Postów: 69
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

odpowiedź banalna - zmień telefon na sony ericson. przy włączonym BL pyta sie czy odebrac w telefonie czy przekierować
__________________
.:Co tu zrobić aby nie popsuć:.
jacekr2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2008, 19:28   #6
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

hhmmm ja mam Nokię E50 i jak mam podłączonego BT to oczywiście z automatu odbiera tak że jest słyszalna rozmowa w głośnikach ale od razu naciskam przycisk w telefonie aby przełączył na "mikrotelefon" i chula

no cóż nie można mieć wszystkiego.
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 21:21   #7
GMK
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 diżel
Rocznik: 2009
Postów: 118
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Podpowiedzcie mi jak w SONY 6CD wyszukuje się nowy telefon przez Bluetootha.
Założyłem dopiero to radyjko i nie mogę sobie z tym poradzi. Moja Nokia nie widzi tego radia.
Czy jak się konfiguruje nowy telefon z radiem trzeba wcisnąc jakis przycisk bądz funkcje na radiu żeby razem sie znalazły?
GMK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2008, 21:30   #8
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

Wszystko znajdziesz w instrukcji do bluetooth (załączam link do pliku, jest w wersji angielskiej) i w instrukcji do radia, jeżeli jej nie masz to jest do ściągnięcia na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2008, 20:20   #9
g.pajak
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

U mnie w zestawie głosnomówiącym PARROT 3200 działa to tak, ze jak odbiorę rozmowę zielonym przyciskiem, to powtórne naciśnięcie zielonego przycisku powoduje przełączenie się na głośnik w aparacie. Aby znów powrócić do pełnej słyszalności znów naciskam zielony.
Może u was działa to w ten sam sposób...
__________________
Ja: Focus MKII 2007 Platinium X- 1.8 TDCi 115 KM
Zona: Mondeo MKIII 2004 - 2.0 TDCi 130 KM - wkrótce ok 160 KM...
g.pajak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2008, 15:16   #10
peryskop
ford::average
 
Avatar peryskop
 
Zarejestrowany: 23-07-2008
Skąd: opolskie
Model: MK4 eSka
Silnik: 2,2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 194
Domyślnie Re: [MK4] bluetooth

a jak sobie taki systemik glosnomowiacy wogole radzi, tzn jaka test jakosc rozmowy, mozna np przy 160 km/h swobodnie slyszec rozmowce i odwrotnie??
__________________
pm
nie mam czasu i potrzeby na ecodriving
peryskop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.