Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2015, 15:05   #51
grapkulec
ford::beginner
 
Avatar grapkulec
 
Zarejestrowany: 05-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi Bi-Turbo, automat
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

A i to możliwe. Tak czy inaczej lepiej żeby poza składką nikt nigdy nic nie musiał już w tym temacie mi liczyć.

grapkulec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2015, 15:59   #52
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Zanim weźmiesz polisę to poczytaj opinie czy są wypłacalni. Bo w przypadku kiedy wyciągnięcie od nich kilka złotych graniczy z cudem , to tak jakbyś tej polisy nie miał i lepiej zostać przy samym OC.
Skoro szukasz najtańszego to jeszcze nie zaszkodzi Ci zapytać na poczcie. Wydaje mi się że tam jest najtaniej
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2015, 19:58   #53
pandox
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2013
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Co do ubezpieczenia to radzę poczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Różnica w cenie nie bierze się znikąd więc dwukrotnie niższa składka ma też swoje odzwierciedlenie w wysokości odszkodowania.
pandox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 11:08   #54
grapkulec
ford::beginner
 
Avatar grapkulec
 
Zarejestrowany: 05-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi Bi-Turbo, automat
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Tak żeby zakończyć wątek mojego kupowania to wczoraj mondka odebrałem, zarejestrowałem i zawiozłem do Wawy.

Ludzie, jak ktoś wam będzie mówił, że manual daje wolność i swobodę to go wsadźcie do automatu i każcie przejechać w godzinach szczytu od Wielickiej przez aleje do wylotu na Kielce (ewentualnie odpowiednik takiego koszmaru w innym mieście niż Kraków). I niech wam potem powie, że czuł się swobodnie pełznąc ze średnią 8 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W korku luzik, albo pełzniemy na popuszczonym hamulcu albo lekko pykamy gaz.
Na światłach luzik, puszczamy hamulec, wciskamy gaz i nas nie ma.
Wyjeżdzanie z bocznych uliczek pod górkę luzik, po prostu czekamy na odpowiednią lukę w ruchu i jedziemy.
Wyprzedzanie luzik bo kickdown.

Zero stresu że zgaśnie, że półsprzęgło, że wyje, że się męczy, itp.

Co ciekawe zauważyłem, że mondek dosyć dobrze trzyma prędkość. Na manualu to jakoś tak szybciej mi zwalniało i trzeba było gaz albo lekko trzymać albo dość często dodawać. A tutaj to czasami mijało kilkadziesiąt sekund zanim wskazówka zaczynała się cofać. Pewnie to też kwestia drogi, wiatru, pogody albo tylko siła sugestii.

Tak więc chciałbym wszystkim rozwiewającym moje wątpliwości i podrzucającym porady i sugestie serdecznie podziękować za pomoc i wsparcie.
grapkulec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 12:45   #55
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Nie rozumiem jednej rzeczy. Jeśli auto ma przejechane 58kkm i ma 7 lat to po co wymieniać rozrzad ?Co to za mechanik, który twierdzi że piszczy przy takim przebiegu, ale inny odcień lakieru mu nie przeszkadza? Mierzył go miernikiem?

Ps. Przy tym przebiegu auto powinno mieć jeszcze fabryczne opony i klocki hamulcowe.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK

Ostatnio edytowane przez slawek-kali ; 15-01-2015 o 13:29
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 13:37   #56
grapkulec
ford::beginner
 
Avatar grapkulec
 
Zarejestrowany: 05-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi Bi-Turbo, automat
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Odcień lakieru to mi nie przeszkadzał i wczoraj się przyglądałem tym zderzakom już na żywo i ja tam różnicy żadnej nie widzę. Albo miał zwidy albo mu chmury przelatywały za szybko i co spojrzał to było inaczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Inna sprawa, że te zderzaki to wcale nie aż tak "zdarte" jak to miałem wrażenie po rozmowie z nim przez telefon. Normalne delikatne przytarcia na nadkolach z przodu i jakieś tam drobiazgi z tyłu. Na swoich starym miałem gorsze i było je naprawdę widać bo był czarny, a to jest srebrny to trzeba się przyjrzeć.

Za to ta rysa na masce to jest faktycznie chamska. Ma tak z milimetr szerokości, ze 25 długości i pod spodem widać metal więc lakier poszedł. Dealer twierdzi, że to się stało ze 2 lata temu, żadnej rdzy tam nie widać ani pęknięć dookoła więc na razie nie panikuję i nie będę nic z tym robił. Jak się coś zacznie dziać to kupię maskę i wymienię zamiast się bawić w jakieś łatanie.

A rozrząd to na zasadzie, że kij wie kto go tak naprawdę zmieniał i kiedy i czy w ogóle. Jak sobie sam kupię i założę (w sensie on kupi i mi założy) no to wiadomo co i kiedy zostało zrobione. I znowu, mi tam nic nie piszczy, a to piszczenie czy też raczej ćwierkanie to znam z poprzedniego mondka.
grapkulec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 14:23   #57
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Wymiana rozrządu co 10 lat lub 200.000km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 14:38   #58
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Żadne zapewnienia nie przekonają mnie, że pasek rozrządu wytrzyma 10 lat. Wymieniaj jak będziesz miał tylko okazję. Co z tego, że ford zaleca zmianę co dekadę... Jak Ci pęknie, to powiedzą, że zdarza się. Auto po gwarancji to spadaj.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 15:45   #59
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

No bez przesady... olej też wymieniać co 6..7kkm ? Ja rozumiem obawy i asekuracyjną wymianę przy 180kkm czy coś koło tego.... No chyba że zakładamy wałek na kilometrach.
A autor wątku może nie miał świadomości że wymiana przewidziana jest na 200kkm a nie jak często bywało co 120kkm a potem co 60kkm.
Niech dobrze służy !
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2015, 15:50   #60
grapkulec
ford::beginner
 
Avatar grapkulec
 
Zarejestrowany: 05-01-2015
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi Bi-Turbo, automat
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: Chciałbym kupić MK4 przy budżecie max 30k PLN - pewnie możliwe ale czy warto?

Każdy robi jak mu pasuje i na co go stać. Mój kumpel ma królową lawet (laguna II) i zmienia olej chyba co 10kkm a zalecenie jest co 30k czy jakoś tak. No i laguna lawety ogląda tylko jak je mija na drodze. Podobnie podchodzi do innych rzeczy w samochodzie. Stać go i tak chce to tak sobie robi. On ma sprawne auto, mechanik się uśmiecha na jego widok, wszyscy są zadowoleni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grapkulec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.