Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2009, 20:53   #31
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: focus 1.8 diesel tylko 190km/h co zrobic by poszedł dalej

Cytat:
Napisał aprzemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stary, często zdarza mi się jeździć przez Niemcy do Szczecina. Tam prędkości przelotowe rzędu 180km/h to jest normalka. Dlaczego uważasz to za durnotę??
To, że w u nas nie da się tyle pojechać, nie znaczy, że nie można jeśli są warunki i prawo na to pozwala. Takie jest moje zdanie.
tak. Jezeli warunki na autostradzie (drogowe, pogodowe) sa dobre to mysle ze mozna pojechac wiecej niz te 130, niekonecznie odrazu 200

Tak jest w niemczech i jakos na ich drogach jest mniej smiertelnych wypadkow. Fakt ze maja niewspolmiernie lepsze drogi ale pamietajmy ze ludzi a co za tym idzie aut jest ponad dwa razy wiecej.
Skoro na drogach publicznych mamy do 130 to poco auta jada wiecej?

Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2009, 21:15   #32
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: focus 1.8 diesel tylko 190km/h co zrobic by poszedł dalej

W Niemczech autostrady mają od 80 lat. Kierowcy potrafią z nich korzystać. A u nas? Zobaczy taki kawałek prostej i gaz w podłogę, zobaczy autostradę i musi się pochwalić przed kumplami ile fura poszła. To są przyczyny większej ilości wypadków w Polsce. Taka kawaleryjska mentalność.
Pamiętajcie! To nie prędkość zabija tylko jej gwałtowna utrata.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2009, 17:05   #33
CIABAH
ford::average
 
Avatar CIABAH
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: focusowo
Model: Focus 2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 170
Domyślnie Odp: focus 1.8 diesel tylko 190km/h co zrobic by poszedł dalej

przeciez nie mowimy tu o takiej jezdzie non stop ale co jakis czas nie ma chyba 25 latka ktory by nie chcial wcisnac gazu !Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec nie piszcie tkaiech rzeczy ze to glupota czy nie bo kazdy kto prowadzi samochod od czasu doc zasu lubi pojechac szybciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jezeli masz prosta droge bez kolein bez dziur nic nie jedzie to nie widze przeszkod by nie skorzystac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oczywiscie jezeli nie wieziesz 4 pasazerow ze soba wiadomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak ma sie cos stac to lepiej zeby stalo sie to mi niz mi o moim znajomym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CIABAH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 10:19   #34
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: focus 1.8 diesel tylko 190km/h co zrobic by poszedł dalej

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Niemczech autostrady mają od 80 lat. Kierowcy potrafią z nich korzystać. A u nas? Zobaczy taki kawałek prostej i gaz w podłogę, zobaczy autostradę i musi się pochwalić przed kumplami ile fura poszła. To są przyczyny większej ilości wypadków w Polsce. Taka kawaleryjska mentalność.
Pamiętajcie! To nie prędkość zabija tylko jej gwałtowna utrata.

głowny problem wypadkow w polsce nie lezy w nadmiernej predkosci na autostradach ani takze w pijanych kierowcach jak sie powszechnie uwaza.


Prawda jest taka ze najniebezpieczniejsze sa drogi jednojezdniowe np 7 do gdanska czy jeszcze nizszej kategori. Przy ogromnym nateżeniu ruchu kierowcy wykonuja niebezpiecznie manewry wyprzedzania na wymuszenie, gwaltownie przyspieszaja, hamuja, zajezdzaja droge. Do tego dochodzi kiepskie oznakowanie, rowerzysci, piesi i TIRY! nie mowiac o remontach itd.


Za kazdym kiedy jade 7 widze przynajmiej jeda grozna sytuacje po ktorej o maly wlos nie dochodzi do wypadkiu lub kierowcy ratuja sie w rowie!!
Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2009, 11:31   #35
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: focus 1.8 diesel tylko 190km/h co zrobic by poszedł dalej

Niemiec jak widzi ograniczenie do 70 to jedzie góra 90 bo na taki mandat go stać. Polak? Ile fabryka dała.
Jak się ma marne drogi to trzeba się dostosować, a nie robić z tego wymówkę. To jest właśnie kawaleryska mentalność. Jak już taki wjedzie na autostradę albo dwupasmówkę to nie umie nią jechać. Trzyma się lewego pasa, na prostych rozpędza się do 150km/h a w zakrętach hamuje do 70. "Miszcz prostej". O wpuszczeniu włączającego się do ruchu nawet nie pomyśli. Ograniczenia też nie są dla niego tylko dla frajerów. Szybszemu bez migania długimi na odcinku 4km też nie zjedzie z lewego pasa - "Bo JA jedę". Taki jest brutalny obraz polskiego kierowcy. Oczywiście nie każdego, ale tacy są najbardziej widoczni.
Słabe drogi nie są tu wytłumaczeniem.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2009, 17:30   #36
Bien11
ford::average
 
Avatar Bien11
 
Zarejestrowany: 19-12-2007
Model: Mondeo Ghia HTB
Silnik: 2.0 TDCI 130/6
Rocznik: 2005
Postów: 191
Domyślnie Odp: focus 1.8 diesel tylko 190km/h co zrobic by poszedł dalej

Cytat:
Napisał Jester Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niemiec jak widzi ograniczenie do 70 to jedzie góra 90 bo na taki mandat go stać. Polak? Ile fabryka dała.
Jak się ma marne drogi to trzeba się dostosować, a nie robić z tego wymówkę. To jest właśnie kawaleryska mentalność. Jak już taki wjedzie na autostradę albo dwupasmówkę to nie umie nią jechać. Trzyma się lewego pasa, na prostych rozpędza się do 150km/h a w zakrętach hamuje do 70. "Miszcz prostej". O wpuszczeniu włączającego się do ruchu nawet nie pomyśli. Ograniczenia też nie są dla niego tylko dla frajerów. Szybszemu bez migania długimi na odcinku 4km też nie zjedzie z lewego pasa - "Bo JA jedę". Taki jest brutalny obraz polskiego kierowcy. Oczywiście nie każdego, ale tacy są najbardziej widoczni.
Słabe drogi nie są tu wytłumaczeniem.

niestety kawalerska mentalnosc powoduje ze jedzie 150 nie na autostradzie a na jednojezdniowej drodze wyprzedzajac wszystich jak leci toj jest prawdziwe niebezpieczenstwo!!

Ale nie mowmy ze polscy kierowcy sa tacy zli na autostradzie bo wielokrotnie doswiadczylem nieprzjemnych sytuacji w europie. Np. zmiana pasa bez migacza prosto pod moj zderzak, wielokrotnie!!!
Biorac pod uwage brak szkolenia i mala liczbe km autostrad nie jest u nas tak zle.
Bien11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2009, 01:23   #37
cubeaim
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Model: focus 2 / kuga
Silnik: 2.0 Tdci 100Kw
Rocznik: 2005 / 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: focus 1.8 diesel tylko 190km/h co zrobic by poszedł dalej

Cytat:
Napisał CIABAH Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moja foczka 2.0 tdci poszla 195 ;/ i nie chciala wiecej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mam 2litrówkę, ale max nie sprawdzałem. Spodziewałem się że 200km/h to szczyt dla Focusa 100Kw w dieslu.
Ciekawe, czy na autobahnie poleciałby 210, gdyby go zchipować do 110Kw {150KM}
A co do osiągów Forda z 2litrowym silnikiem, to Kugą osiągnąłem te max 180km/h. Co prawda tylko dla testu i przez 10sekund, ale sprawdziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cubeaim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 15:04   #38
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: focus 1.8 diesel tylko 190km/h co zrobic by poszedł dalej

mam 1.8TDCi 115KM - w serii poszła do 200 (wg danych V-max to 196kmh)...
ale nie o to tu chodzi...

foka jest wysoka i ma duża powierzchnię boczną i czołową więc nie czarujmy się ale opory robią swoje...

a w przypadku naszych fok nie chodzi tu o to ile pójdzie max... ale jak się zbiera (co nie których użytkowników niby lepszych fur wprowadza w konsternację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 00:01   #39
fantomak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2008
Skąd: European Union
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: focus 1.8 diesel tylko 190km/h co zrobic by poszedł dalej

1.8 tdci 115km - 210km/h na polskiej ropie, myślę, że na dłuższym odcinku mógłbym zamknąć licznik (220km/h)
fantomak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2009, 07:03   #40
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: focus 1.8 diesel tylko 190km/h co zrobic by poszedł dalej

myślę, że nie zamkniesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
popatrz na obrotomierz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.