Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2008, 10:35   #11
Tomasz666
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK2] Mondeo TD Problem z turbina??

U mnie łożyska są wszystkie w porządku bo nie słuchać żeby którekolwiek wyło. Dźwięk występuje jak pisałem ja i kolega 1700-2000 obrotów. Im mocniej depniesz w tym momencie tym dźwięk jest bardziej słyszalny. Musze posprawdzać cały układ powietrza może jednak gdzieś jest jakaś nieszczelność bo już brak mi pomysłów...

Passat też ma normę 1/1000 ! ;/
Ja w swoim Endura DE mam przejechane 173 tyś i grama oleju nie bierze od wymiany do wymiany więc też byłem bardzo zdziwiony jak usłyszałem o tej normie passata....

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2008, 10:49   #12
author0928
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Gorlice
Postów: 32
Domyślnie Re: [MK2] Mondeo TD Problem z turbina??

Panowie ten szum, a raczej rzęrzenie to mogą być poprostu sprężyny tarczy sprzęgłowej, które pod wpływem gdy silnik jest na niskich obrotach (jest duszony) wpadają w rezonans... Silniki 1,8TD mają moment obrotowy powyżej 2 tys i takich obrotów trzeba się trzymać i wtedy nic nie rzęzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wiem czy u Ciebie jest na 100% to, ale sam twierdzisz że dzieje się to po wymianie sprzęgła... Ja miałem to samo w MK1, wymieniłem tarczę na LOOK'a i ów "szum" zniknął... Ale nie przejmuj się tym. Teraz mam MK2 i jest to samo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....

Dla sprawdzena czy to rzeczywiście to zrób tak: podczas gdy będziesz jechał poniżej 2 tys i słyszał, że szumi to wciśnij delikatnie sprzęgło tak nie do dechy tylko z 2/3 cm... Jeśli szum ucichnie a po puszczeniu pedału znów będzie szumiało to na 100% jest to wina tych sprężynek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
author0928 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2008, 11:47   #13
Tomasz666
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK2] Mondeo TD Problem z turbina??

hmm w sumie to może być ten rezonans sprężyn....dźwięk nawet mógł by właśnie tak brzmieć. Tym bardziej mnie to przekonuje że dzieje się to tylko na wyższych biegach gdzie auto jest słabsze.
Tylko kwestia tego że ja to słyszę w okolicach deski rozdzielczej...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2008, 11:55   #14
author0928
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Gorlice
Postów: 32
Domyślnie Re: [MK2] Mondeo TD Problem z turbina??

Czasem może tak właśnie przenosić... Zrób myk z tym naciśnięciem sprzęgła podczas jazdy i będziesz wiedział...
author0928 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2008, 21:01   #15
werser
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Poznań/Luboń
Postów: 12
Domyślnie Re: [MK2] Mondeo TD Problem z turbina??

Niestety moje spostrzeżenie okazały sie błedne, a juz myslalem ze mi sie udalo zlokalizowac tego swiercza, niby mialem go w reku i zamiast go kluczem zdzielic to sobie po lapach tym kluczem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

VIVO: niestety nieszczelność wykluczam ponieważ tak jak napisałeś będzie słychać śwista a nie takie jakieś rzężenie.
A sprawdzę tak jak piszesz te wężyk przy bosterze i pompie.
Poziom oleju sprawdzam na bierząco i oczywiście jak go kupiłem to się przeraziłem bo poziom był już minimalny, więc szybko do sklepu i dolewka, teraz jest na maxa.
Ja niewiem dlaczego ludzie tak nie dbaja o swoje auta.

author0928: W dużej mierze zgadzam się z tobą, być może to jest właśnie to jutro sprawdzę jak będzie się zachowywał mondek na wciśnietym lekko sprzęgle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., jeśli to faktycznie sprężyny co by na to wskazywało to faktycznie niema się czym przejmować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. A sprzęgło zostało wymienione na LUKA tylko wysprzęglik jest innej firmy żeby troszkę taniej wyszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Naprawde dziekuje koledzy za wsparcie merytoryczne i cenne uwagi.
Jutro dam znać jak i co z tym świerszczykiem i bedę przeglądał ten wyciek.
werser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2008, 13:06   #16
werser
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Poznań/Luboń
Postów: 12
Domyślnie Re: [MK2] Mondeo TD Problem z turbina?? Rozwiazane

Drodzy panowie i udalo sie sierszczyk zlokalizowany ale z powodu tego ze nie statnowi juz problemu to zostawie go przy zyciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak powiedzial i zasugerował to author0928 ow dziwny dziek wydobywal sie z drgajacych sprezyn sprzegla.

Co do wycieku niestety na chwile obecna nie udalo mi sie jeszcze zlokalizowac co bylo przyczyna, brak czasu na grzebanie w silniku.
ale dostalem cynka ze to moga byc simeringi i bedzie trzeba to sprawdzic.

niestety wczoraj brak internetu zablokowal mi dostep do tej strony i nie bylem w stanie opowiedziec o swoich przygodach, mam nadzieje ze i ten temat komus sie przyda.

ja ciagle bede walczyl z tym wyciekiem
jutro dam znac
werser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2008, 14:51   #17
author0928
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Gorlice
Postów: 32
Domyślnie Re: [MK2] Mondeo TD Problem z turbina?? Rozwiazane

Cytat:
Napisał werser
Tak jak powiedzial i zasugerował to author0928 ow dziwny dziek wydobywal sie z drgajacych sprezyn sprzegla.
A nie mówiłem ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fajnie, że to to, a nic poważniejszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam @!!!
author0928 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2008, 19:19   #18
werser
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Poznań/Luboń
Postów: 12
Domyślnie Re: [MK2] Mondeo TD Problem z turbina?(Rozwiązany)

Drodzy panowie dziękuje za wsparcie i każdemu za pomoc.

Temat uważam za zamknięty problem rozwiązany.

A więc szerokiej drogi i mało niebieskich na drogach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
I do zobaczenia w następnym wątku.
werser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.