Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2008, 14:26   #11
kondziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2007
Postów: 18
Domyślnie Re: Niedziałający wskaźnik temperatuty na desce

Termostat wymienilem, natomiast nie widac zadnej roznicy w zachowaniu. Ta rurka nad termostatem nadal sie grzeje, wskaznik na desce jak lezal tak lezy. Nie pamietam dokladnie jak bylo wczesniej bo nie sprawdzalem, ale plyn w zbiorniczku wyrownawczym jest zimny pomimo tego ze rurka ktora do niego prowadzi sie grzeje. Co to oznacza? Ze termostat sie nie otwiera?
Jezeli dobrze rozumiem zasade dzialania to w momencie jak temperatura cieszy w okolicach silnika podnosi sie termostat powinien sie otworzyc. I co dalej? Cieply plyn powinien rurka wrocic do zbiorniczka a druga rurka przez chlodnice dostac sie do silnika? Pytam bo nie wiem czy termostat jest dobry (sprawny i czy odpowiedni model). Wielkosciowo i ksztaltowo jest identyczny, rozni sie tylko takim drobnym szczegolem od tego tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ze nie ma tego malego zoltego koleczka - nie wiem co to, jakis odpowietrznik?
Przy demontazu-montazu odkrylem skad ten wyciek. Gumowy waz, ktory dochodzi do obudowy temostatu (ten ze zdjecia) jest przeciety na obejmie. Narazie tymczasowo scisnalem inna obejma powyzej i jest w porzadku. Zobaczymy, moze na jakis czas starczy, a pozniej najwyzej sie wymieni rurke.
Ten termostat to byl chyba jakis taki uniwersalny bo w zestawie bylo kilka uszczelek, rozniacych sie delikatnie ksztaltem i rozstawem dziur pod sruby. Te uszczelki wogole byly zrobione z...no wlasnie nie z czego, jakies takie papierowe, byla tez jedna gumowa, ale okragla, a zadnych pozostalosci po czyms takim nie widzialem, jak rowniez nigdzie nie dalo sie jej spasowac.
Po skreceniu calosci i uzupelnieniu plynu w zbiorniczku oczywiscie zaczelo cieknac spod obudowy, na cale szczescie mocniejsze dokrecenie srub pomoglo.
Napiszczie co sprawdzic, po jakim czasie termostat powinien sie otworzyc jezeli jest sprawny, czy moglo sie cos zapowietrzyc?
Nawiew w kabinie po paru minutach dmucha cieplym powietrzem, wentylator na chlodnicy sie nie wlacza, ale to akurat jeszcze o niczym nie swiadczy. Po montazu tego wszystkiego przejechalem tak z 20km, pozniej z pol godzinki przerwy i znowu z 15. No i oczywiscie od tego czasu jezdze po kilkanascie kilometrow dziennie, ale to akurat moze byc malo....

kondziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 14:46   #12
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Re: Niedziałający wskaźnik temperatuty na desce

Przy zimnym silniku termostat ma byc zamkniety - plyn krazy wtedy w malym obiegu (zbiornik-pompa-silnik). Po osiagnieciu przez plyn odpowiedniej temperatury termostat ma sie otworzyc i puscic plyn przez obieg duzy (z chlodnica).

U mnie otwiera się po ok 5-7km (objawia się to tak, że wskazówka od temperatury dochodzi do 3/4 skali, po czym dość szybko opada na środek - płyn schładza się w chłodnicy).

Zapowietrzać się nic nie powinno, układ (sprawny) odpowietrza się sam. Wymieniałeś czujnik temperatury na deskę rozdzielczą?
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 15:13   #13
rufus295
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-02-2008
Skąd: Łódź
Model: fiat
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Postów: 54
Domyślnie Re: Niedziałający wskaźnik temperatuty na desce

Wymiana termostatu nie ma akurat nic wspólnego ze wskazaniami na desce. Czujnik przekazuje temperature na deske z węża gumowego obok termostatu.Jak Ci bardzo zależy to wymień czujnik(zamiennik płaciłem ostatnio 40zł) a jak nie to nie musisz, zagotować fieścinę jest baaaardzo ciężko, wentylator raz tylko mi się załączył a jeżdżę w korkach non stop...
rufus295 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 15:39   #14
kondziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2007
Postów: 18
Domyślnie Re: Niedziałający wskaźnik temperatuty na desce

Cytat:
Napisał bj86
Przy zimnym silniku termostat ma byc zamkniety - plyn krazy wtedy w malym obiegu (zbiornik-pompa-silnik). Po osiagnieciu przez plyn odpowiedniej temperatury termostat ma sie otworzyc i puscic plyn przez obieg duzy (z chlodnica).

U mnie otwiera się po ok 5-7km (objawia się to tak, że wskazówka od temperatury dochodzi do 3/4 skali, po czym dość szybko opada na środek - płyn schładza się w chłodnicy).
Dokladnie taki sam jest moj tok rozumowania. To jeszcze spytam tak: czy do ruchu plynu przez duzy obieg jest jeszcze cos potrzebne oprocz dzialajacego i otwierajacego sie termostatu, czy tez obieg nastepuje samoczynnie pod wplywem cisnienia.
kondziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 16:25   #15
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Re: Niedziałający wskaźnik temperatuty na desce

Pompa,,, w silniku jest pompa i ona wymusza obieg, bez niej silnik się ugotuje w kilka kilometrów.
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 20:45   #16
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Re: Niedziałający wskaźnik temperatuty na desce

kondziu, może być jeszcze tak, że masz któryś przewód przytkany i terostat otwiera się pod ciśnieniem... Sprawdź ten który mówisz że jest ciepły, a zbiornik się od niego nie grzeje...
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 21:12   #17
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Re: Niedziałający wskaźnik temperatuty na desce

Do zbiornika idą dra przewody, gruby od dołu - będzie się od strony układu robił ciepły, ale nim nie płynie woda, chyba że podczas napełniania układu, drugi cienki z okolic termostatu - służy raczej jako odpowietrznik, podczas pracy może nim płynąc cienki sik... generalnie płyn w zbiorniczku pozostaje chłodny.
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2008, 13:49   #18
kondziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2007
Postów: 18
Domyślnie Re: Niedziałający wskaźnik temperatuty na desce

Dlugo nie odpisywalem, ale w koncu chyba udalo sie zrobic. Ostatnio przy wymianie oleju okazalo sie ze rurka ktora idzie od korka (taka mala cienka, nie pytajcie co to? odpowietrznik?) jest peknieta. Po wymianie tej oraz po uszczelnieniu tego wycieku z rurki znad termostatu (po prostu gosc mi ja ucial te 2 centymetry co byla przecieta, przeczyscil i nalozyl od nowa) wskaznik zaczal dzialac. Jedynie co to chyba musze przejechac wiecej niz wspomniane tutaj 5-7 kilometrow zeby zaczela sie podnosic, ale przypuszczam ze to akurat jest pewnie sprawa indywidualna. Poobserwuje przez jakis czas i jakby znowu cos sie spsulo to dam znac.
kondziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2008, 11:07   #19
Marcinowaty
ford::beginner
 
Avatar Marcinowaty
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2008
Skąd: Trzcianka
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1,3i
Rocznik: 1995
Postów: 34
Domyślnie Re: Niedziałający wskaźnik temperatuty na desce

Ja robie 12 i mi zawsze dobrze i szybko sie nagrzewa silnik. Na zimę przysłoniłem chłodnice i jest jeszcze lepiej. Czujnik do wskaźnika tylko z zieloną opaską.
__________________
Tylko idiota głosuje na pali kota
Marcinowaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2009, 15:20   #20
kondziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2007
Postów: 18
Domyślnie Re: Niedziałający wskaźnik temperatuty na desce

No i znowu cos nie dziala...Od kilku tygodni wskaznik znowu lezy i nawet nie drgnie. Czy moze mi ktos podac dokladnie jakie czujniki temperatury sa do tego modelu silnika? Jak rozumiem sa dwa - jeden jako faktyczny czujnik temperatury a drugi jako czujnik podajacy wskazania na deske. Najlepiej moze jakies linki do sklepow.

Z tego co sprawdzalem to bedzie to chyba czujnik "zielony" [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

oraz ktorys z tych - na deske
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
kondziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.