Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-12-2008, 15:42   #1
arczi1987
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-10-2006
Postów: 36
Domyślnie [MK2] Dziwne zachowanie po odpaleniu

Witam,mam takei pytanko co moze być przyczyna,ze gdy samochód postoi troche albo przez noc to przy odpaleniu odpala normalnie ale silnik pracuje bardzo nierówno,i przy ruszaniu szarpie nie może złabać jakby obrotów, odpiero po chwili drgania te ustępuje po około pół minuty i można jechac juz

arczi1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2008, 15:51   #2
januszrycho
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Rydułtowy
Postów: 78
Domyślnie Re: [MK2] Dziwne zachowanie po odpaleniu

Pewnie koledzy ci napiszą tu o elektronice (nie jest to proste i się nie wypowiadam) ale warto było by zacząć od wymiany swiec by to wykluczyć. Zmieniłem kiedyś na nowe, Po dwuch dniach auto nie chciało palic, co sie na przeklinałem, co na kombinowałem aż w koncu wkręciłem stare swiece i auto zapaliło na dotyk. Nie twierdze ż e masz tą przyczyne tylko dziele sie swojm doswiadczeniem. Pozdrawiam i powodzenia
januszrycho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2008, 22:39   #3
twister47
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Postów: 21
Domyślnie [MK2] Dziwne zachowanie po odpaleniu

ja mam podobny problem...
wszystko bylo dobrze, o 16 wrocilem z pracy bez najmniejszych problemow...
o 22 odpalam silnik jeszcze na benzynie, zachowuje sie normalnie, przelaczylem na gaz o zaczela mi wariowac wskazowka predkosciomierza (0-200;0-140km/h itd... oczywiscie na postoju, i od czasu do czasu zazyla sie kontrolka od poduszek) ruszylem i zaczal kichac, prychac i strzelac... na benzynie bylo ok. (to wszystko od czwartku)
dzisiaj natomiast za benzynie zaczal mi przygasac... obroty strasznie nierowne...
sprawdzilem:
1. silniczek krokowy (szalu nie robi, troche brudu jest w srodku ale sie nie znam za bardzo i nie wiem czy to ma jakis wplyw)
2. rozdzielacz napiecia wykrecilem (chyba tak sie to nazywa) pod spodem jest rysa, wyglada na pekniecie...
zostawilem w cieplym miejscu zeby sobie ewentualnie wysechl...
nie sprawdzilem swiec bo nie mialem klucza niestetyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. swiece wymienialem na motorcrafta w czerwcu i przejechalem na nich jakies 17-18 tys. km przewody to samo tylko ze na bosha...
jaka moze byc tego wszystkiego przyczyna??
twister47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2008, 13:57   #4
iceman_44
ford::beginner
 
Avatar iceman_44
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 B+G
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie Re: [MK2] Dziwne zachowanie po odpaleniu

ja bym jeszcze sprawdzil przeplywomierz, mialem cos podobnego w escorcie, zaczely mi skakac obroty, a na gazie wogole sie nie dalo jezdzic...
iceman_44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2008, 20:19   #5
gabrysia1
ford::advanced
 
Avatar gabrysia1
 
Zarejestrowany: 20-07-2008
Skąd: Kutno
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 246
Domyślnie Re: [MK2] Dziwne zachowanie po odpaleniu

Mam podobnie tylko dzieje się tak na zimnym silniku i obroty nie skaczą ale występuje szarpanie jakby brakowało mocy czy paliwa? Zmieniałem już świeczki, kable, przepływka też o.k i mam taką teorię nie wiem czy słuszną, mam wyciętego kata i może czujnik(np. lambda) ma złe odczyty, czy to możliwe?
__________________
Była Łada samara 1.3, Citroen Ax, CC700, Fiestka 1.1 , Essi 1.6 16V jest oczywiście mondeusz
Yosan 120 pro+SON 2018+Sirtel Gamma IIr/Megawatt 3000
gabrysia1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2008, 22:31   #6
twister47
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2008
Postów: 21
Domyślnie Re: [MK2] Dziwne zachowanie po odpaleniu

tez mam wyciety katalizator ale nie ma to wplywu...
i wiem juz co jest nie tak...
cewka rozdzielacza jest peknieta pod spodem i cos nie "paca" miedzy 3 a 4 albo 3 a 2 cylindrem...
wie ktos mmoze gdzie mozna na szybko dostac urzywanego motorcrafta??
twister47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.