Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2008, 18:42   #11
rakoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Postów: 60
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

primo:nówka wcale nie kosztuje 250 zł:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

secundo: idź do salonu forda, oni tam nie gryzą, a ceny możesz czasami wyrwać całkiem niezłe (ja np potrzebowałem rurę dolotu powietrza do filtra - w tym sklepie z linka powyżej - cena 130 zł, w salonie 130 zł ale powiedziałem, że szkoda bo przyjechałem z daleka (a mam aż 25 km :fcp12 ) i mam jedynie 100 zł przy sobie. Koleś sprawdził kiedy przyjęli na magazyn - okazało się że już prawie rok i powiedział, że trzeba przecenić przed remanentem :fcp12 i tak za jedyne 100 PLN mam funkiel nówkę sztukę, za którą na alledrogo krzyknęli mi 90 zł plus przesyłka).
pzdr

__________________
Stara dobra zasada "3xF"
Był Fiat MAREA 1,6 16V
Był Ford Focus 1,6 16V
jest Renault Laguna IphII 1,6 16V (francuzik)
rakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 18:49   #12
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Cytat:
Napisał motorek26
kaczozord, jak byś przeczytał uważnie to byś wiedział jest tam napisane :
Strona prawa od pasażera oraz pasuje do tylnych drzwi !
tutaj masz od strony kierowcy [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Przeczytałem o ich przeznaczeniu (napisałem o tym w moim poście), a chyba Ty nie przeczytałeś, bo oferujesz mi coś zupełnie innego niż o to o co ja pytałem - w każdym razie dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A taki model z blokadą manipulowania oknami [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] będzie pasował w moim modelu, gdzie takiej blokady nie ma? Ma on funkcję jedno przyciskowego opuszczania/podnoszenia - o to mi chodzi
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 19:41   #13
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Cytat:
Napisał kaczozord
A taki model z blokadą manipulowania oknami będzie pasował w moim modelu, gdzie takiej blokady nie ma? Ma on funkcję jedno przyciskowego opuszczania/podnoszenia - o to mi chodzi
W Focusach są dwa systemy elektrycznych okien. Jeden to dwie szybki przednie elektryczne, drugi to cztery szyby elektryczne. I te dwa systemy są całkowicie niekompatybilne, całkowicie inna elektryka i elektronika. A wiec ani przyciski, ani podnośniki ani wiązki nie pasują od wariantu pierwszego do drugiego i odwrotnie. Tak więc przycisku pasażera czy też tylnego od 4 szyb elektrycznych nie podepniesz do 2 szyb elektrycznych. Ten przycisk jest od 4 x elektryka a Ty masz 2 x elektryka więc nie podepniesz. A tak na marginesie to ten przycisk to blokuje tylko tylne szyby więc Ci jest zupełnie zbędny. Jeśli ktoś chce mieć taki przycisk to tylko wywalenie podwójnej elektryki i założenie 4 x elektryki.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 00:03   #14
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Cytat:
Napisał portege
Daj sobie z tym spokoj.Na allegro znajdziesz uzywke za ok 50zl.Zadko kiedy sie zdaza zeby naprawic taki przycisk a jezeli juz to na krotki czas.
Pidolicie Hipolicie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja swój przełącznik w w foce którą miałem rozebrałem i przeczyściłem (zaśniedziałe styki - nie podnosił szyby). Chodził jak nowy z rok ponad (do czasu sprzedaży - dalej nie wiem bo kontaktu z autem nie mam).
Piccolo_Jr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 16:31   #15
belek
ford::beginner
 
Avatar belek
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Cytat:
Napisał moons
Ten przycisk jest od 4 x elektryka a Ty masz 2 x elektryka więc nie podepniesz.
chodzi Ci o to ze przy 4 szybach przelacznik pasazera ma 4 piny (plus 2 piny podswietlenie), a przy dwoch szybach sa tylko 2 piny (plus 2 piny podswietlenie)?

P.S.
duzo jest roboty z wrzuceniem elektryki do 4X? ktos to robil?
__________________
§23
belek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2008, 18:19   #16
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Cytat:
Napisał belek
chodzi Ci o to ze przy 4 szybach przelacznik pasazera ma 4 piny (plus 2 piny podswietlenie), a przy dwoch szybach sa tylko 2 piny (plus 2 piny podswietlenie)?
P.S.
duzo jest roboty z wrzuceniem elektryki do 4X? ktos to robil?
Między innymi, choć z tymi pinami nie jest tak do końca jak piszesz ale to zupełnie inna sprawa. Powiedzmy że jestem w trakcie takiej transformacji i powiem Ci że roboty jest trochę ale to nie jest najgorsze w tym wszystkim. Najgorsze jest skompletowanie wszystkich części. Niektóre rzeczy trudno dostać a jak już są, to ceny za używane są jak za nówki w ASO albo i drożej.
Wejdź sobie na allegro i popatrz na ceny:
dwie nowe wiązki przednich drzwi
dwie nowe wiązki tylnych drzwi
wiązka do środka auta
dwa nowe podnośniki przednich drzwi
dwa nowe podnośniki tylnych drzwi
cztery nowe przełączniki do sterowania szybami.
dwie nowe ramki do tylnych drzwi
dwie nowe tapicerki tylnych drzwi.

Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2008, 22:50   #17
belek
ford::beginner
 
Avatar belek
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

oczyscilem i przycisk dziala jak nowy!
rzeczywiscie styki byly zasniedziale. byly tak czarne ze myslalem ze to sa gumowe stopki/odboje a nie metalowe cycki :fcp2 kilka lat z glowy. dzieki za rade zeby sie nim pobawic. w sumie zajelo mi to 20 min - a kasa w kieszeni
pozdro i wszystkim polecam od tego zaczac bo tam rzeczywiscie nie ma sie co zepsuc...

Cytat:
Napisał moons
dwie nowe wiązki przednich drzwi
dwie nowe wiązki tylnych drzwi
wiązka do środka auta
dwa nowe podnośniki przednich drzwi
dwa nowe podnośniki tylnych drzwi
cztery nowe przełączniki do sterowania szybami.
dwie nowe ramki do tylnych drzwi
dwie nowe tapicerki tylnych drzwi.
a nie ma serca sterowania calym systemem?
__________________
§23
belek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2008, 16:26   #18
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Re: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Cytat:
Napisał belek
a nie ma serca sterowania calym systemem?
Jako takiego nie ma, przyciski i jakiś tam układ w każdym silniczku podnośnika załatwiają całą sprawę. Jedyne co to tylko globalne zamykanie/otwieranie jest realizowane z GEMa albo modułu ZV zależnie od rocznika i to jest w każdym aucie tylko pytanie czy ma tę funkcję. Przeważnie akurat otwieranie zamykanie szyb jest w nawet najbiedniejszych GEMach czy ZV i wystarczy tylko podłączyć, choć czasem i nie obejdzie się bez wymiany modułu. Ale to jest tylko jeden kabelek które daje sygnał do otwarcia czy tam zamknięcia wszystkich okien.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2012, 21:34   #19
octopus13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2011
Skąd: Nowy Sącz
Model: focus MK1 HB3D
Silnik: 1.4 PB95
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Odp: [MK1] przycisk podnoszenia szyb

Witam, i przepraszam ze odświeżam tematGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale czy istnieje szansa by wymienić tylko przyciski na dwuklik do focusa mk1 2d, bo u mnie można tylko szybę kierowcy automatycznie opuścić w dół ale w górę to już trzeba trzymać, a u pasażera trzeba trzymać w dół jak i w górę.
octopus13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2013, 21:11   #20
dgap
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: Pabianice
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie elektryka szyb przednich

Witam wszystkich po raz pierwszy. Wiem , że temat był już eksploatowany, ale z tego co znalazłem kończyło się na czyszczeniu włączników.
Mój przypadek jest inny. Samochód focus MK1 99R 4 szyby elektryczne. Objawy wszystkie szyby działają, problem ze sterowaniem prawej przedniej z pozycji centralnej. po naciśnięciu przycisku prawej przedniej szyby ( obojętnie czy zw górę , czy w dół) następuje opuszczanie szyby. Podnieść ją można tylko z przycisku w drzwiach pasażera. Nie działa również , oczywiście programowanie tej szyby. nadmienię, że podmieniłem zespól włączników w drzwiach kierowcy, bez zmian. Czy ma ktoś pomysł co jest na rzeczy.
Dzięki za pomoc.
dgap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.