Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2009, 10:08   #11
adm_sul
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2001
Postów: 73
Domyślnie Odp: Monde TDDi kopci i szarpie

Odp: dikileiden Jak jest ta maź na silniku to na 100000% jest nieszczelny przewód elastyczny.

__________________
_________________
Pozdrawiam adm_sul
adm_sul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 14:15   #12
jaco_slask
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2008
Model: MK5
Silnik: EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Monde TDDi kopci i szarpie

Witam po chwilowej przerwie.
Sprawdzilem te dwa przewody i wygladaja na czyste i szczelne.
... ale mam pytanie, czy na takie szarpanie mogą mieć wpływ przewody wychodzące z turbiny. Na zdjęciu nr 6 jest rura gumowa, która idzie od turbiny w dół (do IC chyba) jest jakas taka brudna i usmolona. Czy ona moze miec jakis wplyw na takie zachowanie sie silnika podczas załączania sie turba.

Mam jeszcze jedno pytanie. Co to jest na zdjeciu nr 5 bo jak odkrecilem atrape ta od spodu silnika to to coś byl doś mokre tak jakby od oleju?

Link do zdjęć [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

dzieki za pomoc
Jacek
jaco_slask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2009, 08:06   #13
jaco_slask
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2008
Model: MK5
Silnik: EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Monde TDDi kopci i szarpie

Panowie i Panie znalazlem dziurawą rure i w takim miejscu ze ledwo ja znalazlem. Pomocne było lusterko.
To ta rura [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (link pochodzi od kolegi adm_sul, za co bardzo dziekuje.
Pekniecie jest tak na ok trzy palce i w ostatnim czasie to juz nie byla jazda tylko meczarnia.
Ledwo 80 km\h sie kulał, a dymu bylo tyle, że nie było widać kto jest za mną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz zatkałem tą dziure jakąś łątka gumową i czekam na dostawe ww. rury. Treaz kula sie o niebo lepiej, a jak wymienie rure to juz bedzie pełen odlot.

Mam w zwiazku z tym jedno pytanie.
Jak wymienie tą rure to musz (powinienem) cos jeszcze zrobić? Gdzie cos wyszyścić, bo przez jakiś czas auko kopciło jak smok. Może cos się zawaliło smolistym nalotem przez ten dym?
jaco_slask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2009, 09:22   #14
viruss21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2009
Skąd: Bytom
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: Monde TDDi kopci i szarpie

Cytat:
Napisał jaco_slask Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie i Panie znalazlem dziurawą rure i w takim miejscu ze ledwo ja znalazlem. Pomocne było lusterko.
To ta rura [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (link pochodzi od kolegi adm_sul, za co bardzo dziekuje.
Pekniecie jest tak na ok trzy palce i w ostatnim czasie to juz nie byla jazda tylko meczarnia.
Ledwo 80 km\h sie kulał, a dymu bylo tyle, że nie było widać kto jest za mną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz zatkałem tą dziure jakąś łątka gumową i czekam na dostawe ww. rury. Treaz kula sie o niebo lepiej, a jak wymienie rure to juz bedzie pełen odlot.

Mam w zwiazku z tym jedno pytanie.
Jak wymienie tą rure to musz (powinienem) cos jeszcze zrobić? Gdzie cos wyszyścić, bo przez jakiś czas auko kopciło jak smok. Może cos się zawaliło smolistym nalotem przez ten dym?
Witam! Mi po takiej wymianie w ASO (też trochę tak jeździłem) zalecili porządnie przegonić auto żeby się to wydmuchało. Zrobiłem tak i kopcenie praktycznie zniknęło.
__________________
Ford Mondeo MK3 2.0 TDCI 130 KM
viruss21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2009, 13:05   #15
jaco_slask
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2008
Model: MK5
Silnik: EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 17
Domyślnie Odp: Monde TDDi kopci i szarpie

... super - dzieki, tak myslalem wlasnie troche sie przejechac tak z "jajami".
jaco_slask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.