Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2008, 07:08   #51
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Witam
Przeciekanie wody do kabiny na pewno nie jest wynikiem nieszczelnego połączenia podszybia z szybą. W moim focusie podszybie odstaje od szyby (chociaż ostatnio trochę mniej, gdyż udało mi się wymienić jeden klip podszybia; drugi jest obsmarowany klejem więc go nie ruszałem). Problem musi tkwić w czymś innym, np. niewłaściwy montaż podszybia - mam na myśli np odpowiednie ułożenie tej rynienki pod spodem podszybia. Klejenie podszybia do szyby nie ma wg mnie sensu.
Pozdrawiam

korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2008, 17:11   #52
ORGANIZER
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Postów: 3
Domyślnie Re: Focus - woda pod nogami pasażera.

Witam! Mam pytanko bo widzę iż podpowiadał pan w podobnej sprawie (przecieku pod szyba przednią) . Chodzi mi o sposób wymiany filtra kabinowego w Foce .
Gdzie i co odkręcać aby nic nie uszkodzić i żeby potem nic nie ciekło , z góry dzięki za odpowiedź.
ORGANIZER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2009, 17:16   #53
bieniu82
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2007
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: Focus - woda pod nogami pasażera.

Moi drodzy,

Czytam Wasze posty i są one bardzo pomocne. Zanim sam zdecyduję się na rozmontowanie połowy wnętrza samochodu proszę Was o radę.

Czy ktokolwiek z Was spotkał się z problemem opisywanym powyżej ale od strony kierowcy??
Od jakichś 3 miesięcy wsiadając do samochodu po każdym ulewnym deszczu mam po kostki wody na podłodze...

Woda napływa pod wykładziną i pokazuje się w tym obniżeniu dokładnie pod stopami.
Czy jest to problem nieszczelnej szyby? Czy są gdzieś w kanale podszybia od strony kierowcy odpływy / uszczelki / innego rodzaju filtry itp. które mogły się rozszczelnić? (chciałem sprawdzić to naocznie przez wyjęcie plastików podszybia - niestety poddałem się próbując zdjąć zapieczoną wycieraczkę (od razu informuję, że filtr kabinowy jest szczelny - własnymi rękami wymieniałem tam uszczelkę)

Czy ktoś ma pomysł, którędy ta woda sobie płynie? Czy żeby to sprawdzić będę musiał zdejmować całą deskę rozdzielczą?

No i ostatnie pytanie - czy ktoś z Was może polecić jakiś sklep internetowy, gdzie będę mógł dokupić blaszki, plasticzki i inne małe stworznka łączące blachę i plastik, które najprawdopodobniej popękają, kiedy będę rozmontowywał tapicerkę?

Pozdrawiam,
Bieniu
bieniu82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2009, 21:16   #54
jarekosw
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2006
Skąd: Ostrów wlkp
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 116
Domyślnie Odp: Focus - woda pod nogami pasażera.

Jak już wszystkie możliwości ratunku upadną wywierć otwór w podłodze w najniższym miejscu i niech się leje !
__________________
jarekosw
jarekosw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2009, 23:03   #55
ksebek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Focus - woda pod nogami pasażera.

nie chcę się powtarzać ale mam ten sam problem co bieniu82. Wiem że zaraz się odezwą głosy że temat wałkowany, ze uzywaj opcji szukaj. ale strasznie mnie to wk.... Chodzi o to że mam podobny problem, po ostatnim rzęsistym deszczu zebrało sie u mnie tyle wody e byłem w szoku. Cała mokra była wykładzina pod dywanikiem pasażera a woda podeszła aż do tyłu i z tyłu również jest z pół wiadra wody między wykładziną w blachą podwozia ( choć nie wiem jakim cudem tam to naszło, do tyłu skoro jest listwa z blachy pod siedzeniem pasażera)mokry jest również podgumowany dywanik na nadkolu pod parownikiem i wody jest tyle w środku jakby ktoś wylał całe wiadro. Wiem wiem zaraz będzie post "wymień filtr przeciwpyłkowy i będzie git". Chodzi o to że filtr był juz 2 razy wymieniany i fachowo podklejony ( filtr + 2 zapinki do " złosliwego" podszybia, no i oczywiście taśma uszczelniająca zwana tu przez niektórych "plasteliną"). robiłem już szokowe próby wody ( a to wylałem pare wiader wody, a to na myjni pod ciśnieniem "specjalnie" umyłem podszybie) i wtedy nie zauważyłem żadnego przecieku, rozebrałem schowek i nic nie leci. Z klimą też robiłem probę czy nie ma wycieku załączyłęm na pare minut i tez nic, nie leciało ani z parownika ani znikąd , zresztą układ jest szczelny bo sprawdzałlem na warsztacie czy niem wycieków i nieszczelności, wszystko gra, z resztą czy przez przecieki klimy doi środka wlałoby się wiadro wody pod wykładzinę pod parownikiem i pod nogi pasażera i do tyłu? chyba raczej nie. Od spodu też żadnych dziur nie ma wszzystko gra. Może jeszcze być przyczyną usczelka w obudowie filtra, ale czy to jest możliwe żeby przez uszczelnione podszybie, rynienką spłyneło tyle wody do środka?. A filtr kabinowy i tak wymienią bo na pewno jest mokry ( szyby parują niemiłosiernie). MOje pytanie, skąd ku... jest ten przeciek?

naprawde będe wdzięczny za rady. Pozdrawiam
ksebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 09:37   #56
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Focus - woda pod nogami pasażera.

Sprawdzałeś odprowadzenie wody z okolicy podszybia? Może liść zablokował odpływ. Sprawdź też czy szyba jest szczelna - lej wodę po uszczelnieniu. Szczególnie sprawdź czy nie wlewa się z dachu.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 20:18   #57
Riko
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus
Silnik: 1,6 125
Rocznik: 2015
Postów: 117
Domyślnie Odp: Focus - woda pod nogami pasażera.

Ksebek nie chciałbym cie drażnic bo widze ze jesteś już dosyc wk...ny ale...
Mając podobny (nawet bardzo podobny problem) po wyj ęciu foteli i całej wykładziny złożyłem nastepnie tylko siedzenie kierowcy i tak eksploatowałem sobie autko (nie wiem czy u Ciebie jest to mozliwe - ja uzywam auto sam wiec miałem to w du..ie) Wierz mi woda moze sie dostac tylko przez filtr pyłkowy lub przez uczczelke pod tym filtrem. tez nie wierzyłem ze tyle wody może sie dostac, ale jednak to prawda. Misisz miec gdzies tam nieszczelność, musisz bardzo starannie podejść do tematu, zatrzaski , uszczelnienia itp. a woda do tyłu dostała się tam mimo ,ze jest tam belka bo w tej belce są dziury i spokojnie sobie tam przepłynełą. Jak masz możłiwość to zachęcam do tego typu eksperymentu.
PS. W podłodze pod nogami pasażera masz jeszcze takie plastikowe korki (razem trzy) jeden duzy i dwa małe , ale nie sadze ,żeby tam był jakis przeciek. To mozesz sprawdzic jedynie gdy bedziesz miał rozebraną tapicerke z podłogi. Ja po tych wszystkich przeczytanych postach i przy tych moich udoskonaleniach mam nadzieje ,że mam to juz za saobą - tylko mnie nie brakło cierpliowści , a Tobie widze zaczyna jej brakowac > Głowa do góry ! Walka musi byc !!
Riko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 21:35   #58
ksebek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Focus - woda pod nogami pasażera.

jester sprawdzałem juz odprowadzenie wody lałem z wszystkich stron spływa rynienka w porzadku, a mimo to filtr mokry jak ręcznik jest, może podszybie jest wypaczone, ale skłaniam się raczej ku poradzie riko, masz jednak chyba rację albo woda leci bepośrednio na filtr ( wypaczone podszybie, umęczone kilkukrotnym zdjemowaniem, i wstawianiem coraz nowyszych spinek, zeby je zapiąć) albo przez uszczelkę obudowy filtra bo innej możliwości nie ma. A jezeli juz to czym najlpiej uszczelnić obudowę filtra pyłkowego? czy silinoknem byle zalać, czy robić to fachowo i rozebrać obudowe wstawić nową uszczelke( za to wywalić szmal) czy jest jakiś inny lepszy sposób, może ktoś ma swój dobry "patent" a swoją droga to przyzznajcie że Ford po prostu olał sprawę z tym podsybiem w Focusie I, z tymi poj...... spinkami, i rynienką bezpośrednio na filtrze. Dzieki za porady, jakby co to potwierdzę co było przyczyną ( chyba mnie nie banuja za zaśmiecanie :-)) . POzdrawiam
ksebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 07:34   #59
Riko
ford::average
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 23-10-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus
Silnik: 1,6 125
Rocznik: 2015
Postów: 117
Domyślnie Odp: Focus - woda pod nogami pasażera.

Za 130 złotych kupujesz nowe (niepowyginane i z nowymi spinkami) podszybie. potem w każdym motoryzacyjnym sklepie kupujesz za około 9-10 zł motokit i tym uszczelnij podszybie. Wydaje mi się ,ze trzeba kupić nowe podszybie bo u mnie było tak ,że sporo odstawało i było powyginane, a nowe lezy super i do tego elastyczny motokit. Jak bedziesz to robił to koniecznie odkręc podstawe filtra i uszczelnij je (albo orginalna uszczelka w ASO albo zwykły silikon). Na poszybie odradzam silikon ze względu na to ,że przy kolejnej wymianie filtra nieźle będziesz się musiał nakombinować. Po tych zabiegach dla tzw.świętego spokoju odkręć sobie wentylator (trzy śruby i wtyczka) od nawiewu i zacznij zalewać fokę wodą po szybie i wtedy sprawdź czy woda tam nie leci. W/g mnie nie ma innej drogi jak ta którą wskazuję. ... no chyba że się mylę ...ale czy ja się mogę mylić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Riko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 17:56   #60
fordroom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo / Focus
Silnik: 2,0 / 1,6 benzyna
Rocznik: 2011 / 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: Focus - woda pod nogami pasażera.

Witam!
Też mam problem z wodą od strony pasażera. Nie znam się na samochodach ale w przeciwieństwie do większości wydaje mi się że wiem skąd bierze sie ta woda tylko nie wiem co to jest. Woda spływa z góry (tzn. miejsca gdzie pasażer możne położyć lewą nogę) na wicieraczkę. Jest tam jakaś guma (kwadratowa) i uszczelka. Nie wiem jeszcze czy woda leci tylko podczas deszczu - dzisiaj nie padało a woda była. Jak zajżałem pod maskę też w tylniej części (blisko przedziału kabiny) widziałem wodę. Może to z klimy?? Ma ktoś jakiś pomysł?
Proszę o pomoc!
fordroom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.