Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2009, 11:44   #1
falder
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Tarnobrzeg/Krakow
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Dymienie samochodu na niebiesko gdy zimny

Witam serdecznie.

Jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumialosc.
Mam Forda Focusa C-max z 2005 roku. Przejechane niby 66000KM (przebieg niby sprawdzony, udokumentowany)

Mam pewien problem.
Gdy odpalam samochod szczegolnie teraz jak jest zimno to mocno dymi na jasny chyba na niebieski kolor. Widze za soba chmure albo dym mnie wyprzedza na postoju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik chodzi dosyc twardo (ale moze to tylko wrazenie albo wplyw niskiej temperatury).

Po przejechaniu 2 km jak silnik zlapie mniej wiecej 60 stopni samochod przestaje dymic.

Olej wymienialem w marcu 2009 i nie widze jakiegos znaczacego spadku poziomu.Jak byl zalany do polowy bagnetu tak mniej wiecej jest i teraz.
Olej jaki mam to 5w30 Mobil1.
Wedlug mnie samochod nie utracil nic z dynamiki a i spalanie jest w normie.

Dodam ze codzien jezdze na bardzo krotkich odcinkach tzn 5-6km w jedna strone do pracy.Nie jestem rajdowcem aczkolwiek czasami lubie go przycisnac.
Komputer w samochodzie nic nie pokazuje. Nie swieca sie zadne kontrolki.
Samochod odpala bez problemu.

Moze ja jestem przewrazliwiony albo naprawde jest cos nie tak.

Dodam ze bylem juz u kilku mechanikow i oto diagnozy jakie dostalem bez zadnych wnikliwych testow i ogledzin (po prostu na oko):
- uszczelniacze lub pierscienie
- peknieta glowica
- lejace wtryski

Jesli macie jakies sugestie bardzo prosze o podzielenie sie nimi.

Z gory dziekuje.

__________________
Falder

Ostatnio edytowane przez falder ; 03-11-2009 o 12:00
falder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 13:29   #2
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Dymienie samochodu gdy zimny

lejące wtryski to kopci na biało lub siwo rano
pęknięta głowica - wątpie
uszczelniacze lub pierscienie - sprawdzaj poziomoleju co jakiś czas, może kopci od niedawna dlaego poziom oleju się jeszcze nie zmienił .
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 13:34   #3
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Dymienie samochodu gdy zimny

Cytat:
Napisał niko123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lejące wtryski to kopci na biało lub siwo rano
pęknięta głowica - wątpie
uszczelniacze lub pierscienie - sprawdzaj poziomoleju co jakiś czas, może kopci od niedawna dlaego poziom oleju się jeszcze nie zmienił .


A ja myślałem że gdy leją wtryski to kopci na czarno nie biało. Przecież gdy nie przepala, inaczej ma zbyt dużą dawkę gdy wtrysk leje to powinien kopcić na czarno tak ?. Chyba że nielogicznie myślę.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 14:35   #4
gramble
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Trojmiasto
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dymienie samochodu gdy zimny

Mam podobna sytuacje , tyle ze w focusie mk1. Tyle ze u mnie kopci nie odrazu po odpaleniu tylko jak dodam troche gazu. Jest taki przedzial obrotow ze silnik zaczyna sie jakby dlawic i wtedy tez puszcza jasne baki. Jezeli stoi na wolnych obrotach nic sie nie dzieje, to samo jesli wkrece go na obroty np 2100-2200. Tez po przejechaniu doslownie kilometra wszystko cacy jak w zegarku. Mi sie cos wydaje ze to wtryskiwacze, ale pewien nie jestem.

Czy u Ciebie tez silnik sie nieraz przydlawia przy tym kopceniu ?
gramble jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 15:01   #5
juniora6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-08-2009
Skąd: kielce
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dymienie samochodu gdy zimny

Niebieski dym oznacza spalanie oleju i to każdy mądry mechanik Ci powie jak i znajdziesz na necie w/w objawy. W Twoim przypadku ja bym obstawiał:
1. uszczelniacze na zaworach - auto jest zimne to troszeczke zaczynają przepuszczać a dopiero jak się rozgrzeją to i zwiększają swoją średnicę i są ok, prawo fizyki.
2. zużyte pierścienie na tłokach. Gdy są zimne mają mniejszą średnicę i przepuszczają minimalnie olej a gdy się zagrzeją zwiększają średnice i olej nie przedostaje się przez nie no i wtedy nie kopci na niebiesko.
juniora6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 15:26   #6
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Dymienie samochodu gdy zimny

W instrukcji piszą że takie objawy to ''zimne spalanie'' i żeby się nie przejmować tak jest przy niskich temperaturach,taki dym puszcza ropa nie spalona dokładnie.Radzę nic nie kombinować bo popadniesz tylko w koszta.U mnie też tak się zdarza jak stoję pod chmurką przy większych mrozach[mam garaż].Wymień świece żarowe [ BERU].
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 19:51   #7
robertt361
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: konin
Model: focus
Silnik: Tddi
Rocznik: 2000
Postów: 137
Domyślnie Odp: Dymienie samochodu gdy zimny

Zrób to co pisze Dinar wymień swiece żarowe
robertt361 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 21:38   #8
niziko
ford::beginner
 
Avatar niziko
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: JABŁONNA
Model: FORD FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Dymienie samochodu gdy zimny

Mam ten sam motor 2.0 tdci 136KM i ten sam problem, jesteś z reszto nie pierwszą osobą, która opisuję problem z białym dymkiem akurat przy tym motorze. U mnie przy porannym rozruchu dymi na biało i macha nieznacznie obrotami aby po chwili chodzić jak zegarekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dochodzę już niemal do wniosku, że może w tych motorach jest jakaś wada fabryczna która po pewnym czasie się ujawnia, w postaci niepoprawnie działających wtrysków, świec żarowych czy innych układów zasilania a kończąc na pierścieniach i tłokach. Diagnozy mechaników są tak różne że lepiej było by udać się do wróżkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja na razie postanowiłem jeździć i nie przejmować się tym zbytnio. Jeśli znajdę odpowiedź, dam znać. Pozdrawiam i dużo cierpliwości.
niziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2009, 22:45   #9
gramble
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-09-2009
Skąd: Trojmiasto
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dymienie samochodu gdy zimny

Koledzy, ale powiedzcie czy u Was oprocz jasnego dymku, pojawia sie tez problem z lekkim szarpaniem/dlawieniem silnika w pewnym zakresie obrotow ? Po doslownie 1 km wszystko chodzi juz jak nalezy.
gramble jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2009, 06:34   #10
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Dymienie samochodu gdy zimny

Cytat:
Napisał gramble Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, ale powiedzcie czy u Was oprocz jasnego dymku, pojawia sie tez problem z lekkim szarpaniem/dlawieniem silnika w pewnym zakresie obrotow ? Po doslownie 1 km wszystko chodzi juz jak nalezy.
Kolego , objawy wskazują na świece żarowe. Ja mam podobne objawy tyle że u mnie nie rzuca silnikiem, ale mam rano biały dymek oraz pali za 3,4 razem . Wczoraj robiłem testy świec na tzw. iskrzenie oraz sprawdzałem na krótko przez amperomierz czy pobierają prąd , okazało się że tylko jedna pobiera i to tak mały że praktycznie jakby nie grzała . Z tego co znalazłem w sieci to taka świeca winna pobierać jakieś 16,5 A a u mnie zaledwie 0,10 A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dziś kupuje świece i wymieniam. Jeśli się pomyliłem w diagnozie trudno. CO do mechaników to już mam ich dość, gdybym miał ich słuchać to okazałoby się że mam cały silnik do roboty a koszt przewyższył by koszt zakupu auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., heh dobre.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.