Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2009, 07:52   #1
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie [Mk1] twardy pedał :)

Hehe, fajny temat posta mam :fcp27

Mija prawie rok od kiedy sie tu zarejestrowalem i dopiero teraz dopadla mnie usterka wymagajaca wizyty w warsztacie. Wczoraj podczas jazdy, kiedy do jezdzalem do skrzyzowania, nagle zabraklo hamulca :fcp26 Tzn. nie tak zupelnie, az tak dramatycznie nie bylo. Samochod zaczal hamowac tak jak na wylaczonym silniku, no, moze ciut lepiej, ale niewiele, do tego troche plynu 'wyparowalo' ze zbiorniczka. Niestety nie dalo sie nic obejrzec wczoraj, bo bylo ciemno jak w d... a dzisiaj zaspalem i nie mialem czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Auto juz w warsztacie, tylko ciekaw jestem na co portfel szykowac... Jak obstawiacie? Pompa zdechla? Wczoraj mialem jeszcze gwaltowne hamowanie i juz wtedy bylo srednio - moze plyn wczesniej wyemigrowal i sie cylinderek zapiekl np. ? Wiem, ze ciezko tak gdybac na odleglosc, ale zalozony temat (mam nadzieje, ze nie)przyda sie dla innych kiedys :fcp29

Dam znac pozniej co tam sie stalo....

__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 08:52   #2
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Re: [Mk1] twardy pedał :)

Update : przewod podcisnieniowy do wymiany i costam jeszcze, ale koles tak belkotal, ze nie zrozumialem dokladnie, wylapalem tylko cene, ktora jest zadowalajaca, wiec niech robi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Problem w tym, ze tych czesci nie ma w calym wroclawiu i do jutra bez samochodu zostalem :fcp15

W takim razie dzisiaj moge sobie pozwolic na :fcp29 i jutro bede wygladal tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Hehe :fcp27
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 10:04   #3
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Re: [Mk1] twardy pedał :)

RedHat, a w jakim warsztacie robisz auto? Pytam się jak by mnie coś dopadło :fcp4
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 12:33   #4
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Re: [Mk1] twardy pedał :)

Eksar,

Takie drobne bzdury staram sie robic sam, ale nie zawsze jest czas i/lub warunki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wtedy auto laduje w BOSCH 'Speed Auto service' na ul. Małopanewskiej - niedaleko domu, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A wymiana rozrzadu, albo jesli cos powaznego by sie zdarzylo, to mam goscia znajomego w serwisie Opla na Przemkowskiej, ktory robil mi honde wczesniej, teraz focusa, koledze peugeota, innemu VW.... Facet jest mega solidny, nie bierze duzo kasy, a jak trzeba bylo to siedzial do polnocy nad moim autem, bo obiecal, ze tego samego dnia zrobi - wiekszosc by lache polozyla na klienta. Tylko trzeba pozniej postawic 0,7 i jest ok, albo zaplacic troche wiecej niz sobie zyczy, nalezy sie chlopakowi :fcp29
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2009, 07:36   #5
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Re: [Mk1] twardy pedał :)

Dzięki za info. W razie czego uderzę po kontakt do tego znajomego fachowca, bo Przemkowską mam po drodze do roboty. No, ale mam nadzieję, że nie będzie za często takiej potrzeby :fcp14
eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 22:14   #6
smoczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 117
Domyślnie Odp: [Mk1] twardy pedał :)

Cytat:
Napisał RedHat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj podczas jazdy, kiedy do jezdzalem do skrzyzowania, nagle zabraklo hamulca :fcp26 Tzn. nie tak zupelnie, az tak dramatycznie nie bylo. Samochod zaczal hamowac tak jak na wylaczonym silniku, no, moze ciut lepiej, ale niewiele, do tego troche plynu 'wyparowalo' ze zbiorniczka.

I dalej pisze:
Update : przewod podcisnieniowy do wymiany i costam jeszcze,
Mam takie same objawy. Problem w tym, że jestem 400km od domu i jutro jest niedziela, Czy moge wracać z "twardym hamulcem" hamowanie jest ale trzeba mocno wcisnąć pedał, Abs działa.

CZY GROZI TO KOMPLETNYM BRAKIEM HAMULCÓW. PROSZĘ O POMOC.

nakiel

Ostatnio edytowane przez smoczek ; 20-12-2009 o 11:37
smoczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 09:23   #7
baldur321
ford::average
 
Imię: ghjgj
Zarejestrowany: 18-04-2009
Skąd: slask
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 138
Domyślnie Odp: [Mk1] twardy pedał :)

Cytat:
Napisał smoczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hamulcem" hamowanie

BRAKIEM CHAMULCÓW
nakiel
To sie popisalesGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Hamulec bedziesz mial, tylko pedal bedzie caly czas twardy.
baldur321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 17:06   #8
smoczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 117
Domyślnie Odp: [Mk1] twardy pedał :)

Koledzy padła pompa wakuometryczna.

nowa koszt około 1000 zł

używka ok 150zł warto zakładać używkę???

pozdrawiam

nakiel
smoczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.