Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2010, 18:34   #1
CzarnaMamba
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 42
Unhappy Pada mi dwumasa:(

Czasem słychać drobne stuki nieregularne na zimnym i czasem na rozgrzanym. Trzeba się wsłuchać. Jeszcze nie szarpie nadwoziem. Na początku stawiane było na szklankę i przytkane kanaliki, coś z hydrauliką ale raczej dwumas. Mam pytanie ile da sie tak jeździć. Odkąd mi tak bije zrobiło się ze 40tys. Staram się jeździć mniej gwałtownie, ale nabite jest 250tys. Nie wiem na kiedy mam 2 koła wyrzygać:'(

CzarnaMamba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 18:26   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,994
Domyślnie Odp: Pada mi dwumasa:(

Problem w tym, że te stuki spowodowane są uderzaniem zewnętrznego koła (tego z dociskiem) o łby śrub mocujących koło wewnętrzne (te z wieńcem zębatym) do wału. Koło uderza, bo zużyły się pierścienie łożyskujące (z tworzywa) jedno koło w drugim.
Efektem uderzania jest nie tylko denerwujące stukanie, ale OPIŁKI stalowe dostające się do rozrusznika i stosunkowo szybko go unieruchamiające.

Tak więc - kolego - koło dwumasowe jeszcze być może będzie mogło się POKRĘCIĆ, ale rozrusznik nie będzie chciał nim ZAKRĘCIĆ...

Jeśli mogę radzić - wymień jak najszybciej... :567:
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 07-01-2010 o 19:30
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 22:26   #3
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Odp: Pada mi dwumasa:(

Cytat:
Napisał CzarnaMamba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasem słychać drobne stuki nieregularne na zimnym i czasem na rozgrzanym. Trzeba się wsłuchać. Jeszcze nie szarpie nadwoziem. Na początku stawiane było na szklankę i przytkane kanaliki, coś z hydrauliką ale raczej dwumas. Mam pytanie ile da sie tak jeździć. Odkąd mi tak bije zrobiło się ze 40tys. Staram się jeździć mniej gwałtownie, ale nabite jest 250tys. Nie wiem na kiedy mam 2 koła wyrzygać:'(
Koło dwumasowe w TDDi?
maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 23:34   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,659
Domyślnie Odp: Pada mi dwumasa:(

Cytat:
Napisał maciej851 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koło dwumasowe w TDDi?
W Mondeo tak.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2010, 09:20   #5
GTomek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Warszawa
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Pada mi dwumasa:(

Cytat:
Napisał maciej851 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koło dwumasowe w TDDi?
Jak najbardziej w TDDI
Dla przykładu podam że w MKIII PB też jest dwumasa co w tym przypadku było dla mnie zdziwieniem
GTomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 06:57   #6
CzarnaMamba
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 42
Domyślnie Odp: Pada mi dwumasa:(

Dzięki za odpowiedzi. Póki co pośmigam tak jeszcze. Pali na dotyk, ale spróbuję ten rozrusznik odkręcić i zobaczyć czy cos się na nim uzbierałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
CzarnaMamba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 07:32   #7
maazik
ford::average
 
Avatar maazik
 
Zarejestrowany: 29-10-2007
Skąd: Mielec
Model: mk7
Silnik: 1.8Td
Rocznik: 1996
Postów: 107
Domyślnie Odp: Pada mi dwumasa:(

wojtekjanus dobrze pisze , wymieniaj puki działa wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , siostra w tdci 115KM tak jeździła , stuki puki itp .... a w rozruszniku garść opiłków ... i rozrusznik do wymiany , a jeśli wykręcisz rozrusznik i stwierdzisz że nic nie ma i można jeździc ... to sie możesz grubo mylić bo opiłki u siostry dostały się do środka rozrusznika i go po prostu unieruchomiły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pamiętaj że jedna zawalona naprawa wiąże sięz tym że przyjdzie po niej kolejna której można było uniknąć ....

szkoda że człowiek nie uczy się na błędach innych ... nie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zimno mi
maazik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.