Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2010, 13:21   #11
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,734
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Ciekawa sprawa z tym poborem... daj znać jak znajdziesz przyczynę.

__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 14:20   #12
koproselek
ford::beginner
 
Avatar koproselek
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: banbury
Model: Mondeo Ghia Mk3
Silnik: DuraTec HE 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Jest tak zimno, że nawet nie chce mi sie ruszyc z domu i to sprawdzic z jest grane :-/
Dam znac jak dojde co jest źle. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro Paweł
koproselek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 19:51   #13
koproselek
ford::beginner
 
Avatar koproselek
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: banbury
Model: Mondeo Ghia Mk3
Silnik: DuraTec HE 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 17
Talking Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Witam!

Dzisiaj wziąłem się za sprawdzenie poboru prądu Gdzie i jak oraz za wymianę alternatora gdyż wczoraj przestał mi ładować. Wszystko sprawdziłem i wyszło że alternator przestał działać pomyślałem o regulatorze napięcia ale prawdopodobnie komputer steruje napięciem ładowania. ( wymieniłem alternator na nowy i jest OK)

Podłączając miernik do akumulatora (+) i do klemy (+) miernik pokazywał zero, ale gdy tylko stykałem klemę (+) do czopa akumulatora (+), iskrzyło oraz w lewych drzwiach reagował cent. zamek. Sprawdziłem wszystkie cztery gniazda elektryczne łączące drzwi z karoserią. Gdy odłączyłem prawe frontowe drzwi przestało iskrzyć. Rozebrałem drzwi i kostka która wchodzi w cent. zamek. była wilgotna (zrobiło się zwarcie). Woda spływała po kablu z góry prosto na kostkę i mechanizm centralnego zamka. Odłączyłem kostkę i zamykam przednie frontowe drzwi kluczem. (ZDJĘCIA Z OPERACJI W MOJEJ GALERII)

Dzięki bardzo wszystkim którzy odpowiedzieli na moje pytania oraz próbowali.


Paweł:-)
koproselek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 20:23   #14
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Cytat:
Napisał koproselek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podłączając miernik do akumulatora (+) i do klemy (+) miernik pokazywał zero, ale gdy tylko stykałem klemę (+) do czopa akumulatora (+), iskrzyło oraz w lewych drzwiach reagował cent. zamek.
To znaczy, że albo źle podłączyłeś miernik, albo miernik masz uszkodzony.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 21:04   #15
koproselek
ford::beginner
 
Avatar koproselek
 
Zarejestrowany: 27-12-2009
Skąd: banbury
Model: Mondeo Ghia Mk3
Silnik: DuraTec HE 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To znaczy, że albo źle podłączyłeś miernik, albo miernik masz uszkodzony.
Uszkodzony czy nie ważne że znalazłam problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dzięki ci darmodziej za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. masz u mnie browara

Pozdro Paweł
koproselek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 21:07   #16
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Dzięki, jak będę w Twoich okolicach, to na jednym się nie skończy.
Pozdrawiam.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 08:45   #17
walter43
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-01-2010
Skąd: małopolska
Model: mondeo
Silnik: 1,8td
Rocznik: 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro masz miernik, to już połowa sukcesu, pytanie tylko, jaki to miernik. Jeżeli jest cyfrowy, to podłączenie biegunów nie ma znaczenia, najwyżej pokaże minus i to wszystko. Jeżeli miernik jest wskazówkowy, to zdejmujesz ujemną klemę z zacisku akumulatora i podłączasz ujemny biegun miernika do zacisku akumulatora, a dodatni do klemy. Nawet jak byś podłączył odwrotnie, to też nic się nie powinno stać, tylko wskazówka wychyli się w przeciwną stronę, wtedy po prostu zmieniasz bieguny i jest ok. Pomiary przeprowadzasz na najwyższym zakresie amperomierza (A) i zależnie od tego, jakie jest wskazanie, zmniejszasz zakres, tak, by wskazówka była wychylona około połowy skali. Teraz możesz odczytać, jaki prąd pobiera instalacja. Jak już będziesz wiedział, jaki to prąd, to wyciągaj poszczególne bezpieczniki i obserwuj wskazania miernika. Jeżeli po wyciągnięciu kolejnego bezpiecznika wskazanie się zmniejszy, to będzie oznaczało, że obwód tym bezpiecznikiem zabezpieczony pobiera prąd i wtedy już będziesz wiedział dokładniej, gdzie szukać dalej.

Witam--na chłopski rozum to ten schemat podłączenia miernika jest chyba niewłaściwy proponowany przez kolege?
walter43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 08:53   #18
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Cytat:
Napisał walter43 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam--na chłopski rozum to ten schemat podłączenia miernika jest chyba niewłaściwy proponowany przez kolege?
Skoro twierdzisz, że jest niewłaściwy, to pewno się na tym znasz lepiej, więc podaj właściwy.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 09:07   #19
walter43
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 11-01-2010
Skąd: małopolska
Model: mondeo
Silnik: 1,8td
Rocznik: 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro twierdzisz, że jest niewłaściwy, to pewno się na tym znasz lepiej, więc podaj właściwy.
chyba zbyt szybko czytałem i nie doczytałem do konca,a powinieneś wyraznie zaznaczyć ,że ten + powinien być podłączony do tej ściągniętej klemy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
walter43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 09:16   #20
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,101
Domyślnie Odp: Pobiór prądu na postoju Ford Mondeo MKIII 2001 DuraTEC

Cytat:
Napisał walter43 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba zbyt szybko czytałem i nie doczytałem do konca,a powinieneś wyraznie zaznaczyć ,że ten + powinien być podłączony do tej ściągniętej klemy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie to było logiczne, ale dobrze, że doprecyzowałeś.
Pozdrawiam.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.