Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2010, 00:46   #1
Prince Of Darkness
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2009
Skąd: Katowice
Model: FOCUS MK1 i MONDEO MK1
Silnik: 1.6 (100 KM) i 1.6 (90KM)
Rocznik: 2001 i 1994
Postów: 19
Domyślnie Zatrzaśnięte drzwi - jak otworzyć?

Witam to mój pierwszy post, jestem od 3 dni właścicielem mondeo mk1 z 1994 roku i pojawił mi się pewien problem tzn przy otwieraniu drzwi tylnych lewych coś zazgrzytało w zamku i ani od środka ani od zewnątrz nie da się ich otworzyc?? a tapicerki nie idzie zdjąć bo po bokach i od spodu drzwi są śróby... czy ktoś zna sposób na otwarcie takich drzwi?? bo wiem ze można wyrwać tapicerkę ale czy da się jakoś inaczej je otworzyć?? albo czy zna ktoś jakiś warsztat z katowic lub okolic co otwiera za małe pieniądze??

z góry dzięki za pomoc

Prince Of Darkness jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 14:31   #2
maja0525
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-10-2009
Skąd: starachowice
Model: FORD MONDEO
Silnik: 1.6 B 16V
Rocznik: 1995
Postów: 56
Domyślnie Odp: Zatrzaśnięte drzwi - jak otworzyć?

kolego odpowiem ci tak.sprubój na początek zdiąć uszczelkę tuż przy szybie od zewnątrz samochodu,będziesz miał troche większy dostęp do ciengien które połączone są z klamką i z centralnym zamkiem o ile jest.czarna uszczelka tuż przy szybie zchodzi bez problemu,trzeba ją lekko podsadzić do góry w stronę dachu i zeidzie.następnie latarka i świecimy przez otwór na ktorym była uszczelka,szarpnij za klamkę i zobacz jak zachowuje się cięgno zamka.kawałek drutu zagiętego na końcu w hak i próbuj pociągnąć w środku za zamek,jak otworzysz to super.gorzej jak to nie da rady,wtedy musisz na siłę tapicerkę zdiąć.u mnie ta pierwsza opcja nie dała efektu,po wielu trudach udało mi sie zdiąć tapicerę od środka w większym stopniu nie uszkadzając jej,ale co się napociłem.u mnie padł zamek i nie było innej opcij. ciebie jest szansa no chyba że miałeś włączoną blokadę rodzicielską to tylko tapicera do zdięcia.pozdrawiam.dodam że u mnie padły te same drzwi,więc to chyba jakiś błąd konstrukcyjny
maja0525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2010, 15:28   #3
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Zatrzaśnięte drzwi - jak otworzyć?

Z tą uszczelką to ostrożnie,w środku jest aluminiowa listwa i jak ją pogniesz to będzie rysować szybę.Poza tym nowa kosztuje 80 pln-ów.Śrubki które są wkręcone w tapicerkę da się wykręcić szczypcami uniwersalnymi(nie kombinerki tylko takie elektryczne z długimi szczękami).Poszukaj na forum,był opis jak to zrobić.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.