Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2010, 12:43   #1
belmotybe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk2 ghia
Silnik: 1.8 KAT + gaz
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie bagażnik na dach - rozwiązania

Witam Wszystkich,

przeszukałem forum, niestety nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie.

Chciałbym założyć jakiś bagażnik na dach, żeby móc przewozić dwa rowery. Z tego co wyszukałem, to mogę:
- wybrać bagażnik przykręcany pod uszczelki od drzwi (niestety niewygodny montaż, a jeździć na co dzień, to szkoda uszu i paliwa),
- wybrać bagażnik uniwersalny - oparcie bagażnika o metal odpada - mogą powstać odgniecenia przy większym obciążeniu bagażnika,
- założyć relingi i na to belki z szybkozłączkami (najfajniejsza opcja, ale nigdzie nie znalazłem możliwości założenia relingów na samochód typu sedan - coś mi się wydaje, że się nie da).
Hak odpada, bo takiego nie posiadam w aucie.

Może doradzicie czy poszukać ciekawego pierwszego rozwiązania (ale takiego, żeby strasznie po areodynamice nie jechało) lub źródło, gdzie mógłbym zakupić relingi (jeśli takowe istnieją).

Chyba, że macie oczywiście swoje propozycje?

Z góry dzięki za odpowiedzi:)

belmotybe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 16:46   #2
Mariush88
ford::beginner
 
Avatar Mariush88
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-12-2009
Skąd: Bolesławiec
Model: Ford Mondeo GHIA sedan
Silnik: 2.0 16V Zetec + STAG 300 PLUS
Rocznik: 1998
Postów: 30
Domyślnie Odp: bagażnik na dach - rozwiązania

Tez mam sedana i mialem podobny problem ale nie widzę innego sposobu jak bagażnik przykrecany pod uszczelkę dżwi. W przyszłym tygodniu zamontuje to zobacze jak sie sprawuje.
Mariush88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 17:00   #3
colorado30
ford::average
 
Avatar colorado30
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-02-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo sedan
Silnik: 2,0B
Rocznik: 1997
Postów: 88
Domyślnie Odp: bagażnik na dach - rozwiązania

A może pomyslec o bardziej ekonomicznym rozwiązaniu jak uchwyt na rowery na hak. Rewelacyjna sprawa. Odżałowac parę złoty założyć hak i potem kupić uchwyt na rowery bo hak z czasem się przyda wiem z doświadczenia.Bo potrzeba przewiezienia czegoś wiąże się z ciągłym proszeniem kogokolwiek a tak mam hak biorę przyczepe i targam sobie bez łachyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
colorado30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2010, 01:09   #4
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: bagażnik na dach - rozwiązania

Cytat:
Napisał colorado30 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może pomyslec o bardziej ekonomicznym rozwiązaniu jak uchwyt na rowery na hak. Rewelacyjna sprawa. Odżałowac parę złoty założyć hak i potem kupić uchwyt na rowery bo hak z czasem się przyda wiem z doświadczenia.Bo potrzeba przewiezienia czegoś wiąże się z ciągłym proszeniem kogokolwiek a tak mam hak biorę przyczepe i targam sobie bez łachyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no, tez wyjscie. a w ostatecznosci zamiencie swoje żelaza na kombiakiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 09:43   #5
belmotybe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk2 ghia
Silnik: 1.8 KAT + gaz
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie Odp: bagażnik na dach - rozwiązania

Cytat:
Napisał Mariush88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez mam sedana i mialem podobny problem ale nie widzę innego sposobu jak bagażnik przykrecany pod uszczelkę dżwi. W przyszłym tygodniu zamontuje to zobacze jak sie sprawuje.
jak już założysz, to się pochwal - jak się jeździ z takim ogranicznikiem i co to za cudo.

ps: drzwi, a nie dżwiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
belmotybe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 11:01   #6
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: bagażnik na dach - rozwiązania

jak masz pieniazka troche wolnego to widzialem fajne rozwiazanie magnetyczne. (tak nie pomylilem sie rower na magnesie) na dach stawiamy podstawe magnetyczna do ktorej mocowane sa przednie widelki roweru bez kola, tylne kolo w mniejszej podstawie stoi na klapie bagaznika. bez sladu, na szybko.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2010, 21:42   #7
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: bagażnik na dach - rozwiązania

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak nie pomylilem sie rower na magnesie
Powiedz mi, testowałeś już to??? faktycznie utrzyma to spokojnie rower??? fajna sprawa tylko kolega sie jeszcze musi upewnic ze nie ma szpachli na aucie bo bedzie lipaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 08:56   #8
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: bagażnik na dach - rozwiązania

nie nie testowalem - widzialem tylko kiedys na jakiejs chyba aukcji albo w sklepie internetowym. zakladam ze jak sprzedaja to testowali. nie jest to chinszczyzna wiec pewnie nawet atesty maja

ja do tej pory rowerki w bagazniku wozilem - sie ma karawan sie uzywa
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2010, 04:26   #9
colorado30
ford::average
 
Avatar colorado30
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-02-2010
Skąd: Legnica
Model: mondeo sedan
Silnik: 2,0B
Rocznik: 1997
Postów: 88
Domyślnie Odp: bagażnik na dach - rozwiązania

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie nie testowalem - widzialem tylko kiedys na jakiejs chyba aukcji albo w sklepie internetowym. zakladam ze jak sprzedaja to testowali. nie jest to chinszczyzna wiec pewnie nawet atesty maja

ja do tej pory rowerki w bagazniku wozilem - sie ma karawan sie uzywa

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Świeta racja nawet ukraina cała wchodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
colorado30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2010, 23:02   #10
Mariush88
ford::beginner
 
Avatar Mariush88
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 09-12-2009
Skąd: Bolesławiec
Model: Ford Mondeo GHIA sedan
Silnik: 2.0 16V Zetec + STAG 300 PLUS
Rocznik: 1998
Postów: 30
Domyślnie Odp: bagażnik na dach - rozwiązania

założyłem bagażnik. przmocowałem do niego uchwyt na rower i świetnie się sprawuje.a tak to wygląda
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Mariush88 ; 29-05-2010 o 23:14 Powód: wkleiłem za duże zdjęcia
Mariush88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.