Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2010, 20:56   #1
goracer
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Focus C max
Silnik: 1,8 16v
Rocznik: 2006
Postów: 73
Domyślnie Huczenie po nabiciu klimy

Witam jakis czas temu bylem z klima w firmie ktora zajmuje sie tego typu uslugami ,koles wpuscil jakis gaz i jak sie okazalo cos syczy pod maska czyli nieszczelna ,wpuscil barwnik i okazalo sie ze nieszczelnosc jest na zlaczce przy osuszaczu ! stwierdzil tez ze nie darady usunac tej nieszczelnosci poprzez wymiany zimeringow (uszczelek) i trzeba spawac ,tzn, wyciac zlaczke i wspawac kawalek rurki powiedzialem mu ze OK i zgodzilem sie , koles wspawal ten kawalek rurki ,nabil klime gazem i olejem , odgrzybil i wzial "pincet" złotych heh sporo ale jak pomyslalem ze majac auto z klima i mam jezdzic w upale bez klimy to dam mu zarobic ....I teraz pojawil sie problem ,,,,po zalaczeniu klimy slychac z pod maski glosne huczenie (na postoju) ponadto jak wlacze klime i sprezarka zacznie chodzic od razu czuc spadek mocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. silnik chodzi jakby w aucie siedzialo z 8 osob niewiem co moze byc tego przyczyna z gory dziekuje za wasze sugestie, dodam ze jak kupilem auto gaz byl i po zalaczeniu klimy silnik chodzil cichutko i wszystko chodzilo jak nalezy..


Pozdrawiam Marcin S

goracer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 21:36   #2
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Huczenie po nabiciu klimy

Kiedyś, ktoś pisał, że mu klimę przeładowali - poszukaj szukajką, ale nie znam całej historii. No chyba, że tak spawał iż rurka ma mały przelot i sprężaka nie może czynnika przepchać. A pytałeś machera co on na to?
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 22:11   #3
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Huczenie po nabiciu klimy

Klima huczy -to normalnie - nie wiem jak głośne jest to u Ciebie ale w jakimś stopniu powinno huczeć. Co do spadku mocy - przy silniku 1,6 to też normalne, niestety... Ja na rondach wyłączam, żeby się sprawne włączyć do ruchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na pocieszenie dadam, że w Matizie to dopiero jest dramat jechać z klimą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 22:49   #4
Piwko
ford::beginner
 
Avatar Piwko
 
Zarejestrowany: 23-03-2010
Skąd: DG
Model: Focus MK I
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 48
Domyślnie Odp: Huczenie po nabiciu klimy

Cytat:
Napisał Kubuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klima huczy -to normalnie - nie wiem jak głośne jest to u Ciebie ale w jakimś stopniu powinno huczeć. Co do spadku mocy - przy silniku 1,6 to też normalne, niestety... Ja na rondach wyłączam, żeby się sprawne włączyć do ruchu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na pocieszenie dadam, że w Matizie to dopiero jest dramat jechać z klimą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie zartuj ze odczuwasz spadek mocy ? mam taki sam silnik jak Ty i nie zauwazyłem zbytnich zmian w jeździe (nawet przy ruszaniu z krzyżówek ), chodź powiem ze wcześniej jeździłęm Bravo 1.9 D to wtedy na krzyżówce lub pod górke trzeba było wyłączyć klime......
Piwko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 23:43   #5
Riddick
ford::beginner
 
Avatar Riddick
 
Zarejestrowany: 12-06-2010
Skąd: małopolska
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 14
Domyślnie Odp: Huczenie po nabiciu klimy

ja rowniez nie odczuwam spadku mocy i nie slysze huczenia, moze dlatego ze nawiesz szumi, ale nie musze wylaczac klimy ze by sie sprawnie wlaczac do ruchuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poza tym nie ma co porownywac mocy matiza do fordzika, tam wielkim obciazeniem jest zalaczenie wentylatoraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Urodziłem się by grać !!!
Riddick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 10:06   #6
TomFoc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: FF I FL
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2004
Postów: 234
Domyślnie Odp: Huczenie po nabiciu klimy

Jakiś czas temu w ASO w Toruniu poprosiłem o serwis klimatyzacji. Zrobili odgrzybianie, uzupełnili czynnik chłodzący - zostałem poinformowany, że tego czynnika miałem już bardzo mało. Po wyjechaniu z serwisu nie dało się używać normalnie klimatyzacji. Stawiała silnikowi tak potężny opór, że aż gasł. Gdy dojeżdżałem do skrzyżowania to szybko naciskałem przycisk A/C aby klimę wyłączyć, bo po wciśnięciu pedału sprzęgła silnik zaraz zgasł. Jak jechałem ze stałą prędkością i włączyłem klimę, to czułem takie przyhamowanie pojazdu, jakby mi ktoś na hol inny pojazd doczepił. Wcześniej niczego takiego nie było. Ponowne nabicie klimatyzacji wyleczyło moją fokę z tej przypadłości. Teraz klimatyzacja działa normalnie i nie odczuwam dużego spadku mocy po jej włączeniu.

Ostatnio edytowane przez TomFoc ; 25-06-2010 o 10:08
TomFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 11:26   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,995
Domyślnie Odp: Huczenie po nabiciu klimy

Nie powinno nic buczeć i hałasować. Natomiast pewien spadek mocy każdy kumaty kierowca poczuje. Sprężarka zabiera 4-7 KM mocy z wału silnika. Zwłaszcza przy spokojnym ruszaniu czuć, że silnik jest na lekkim "zdechu"... Ale jeżeli bardzo daje się to odczuć i połączone jest to z hałasem, to albo jest przeładowany układ, albo sprężarka jest uszkodzona.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.