Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2010, 11:59   #41
Belsnorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 90
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Ja tez mam pytanie, przed wczoraj zaczalem wymiane tylnych tarcz i klockow, bylem przygotowany na to ze bedzie problem z zaciskami. Dzisiaj odebralem nasadke piecioramienną, odkrecilem srube i dalej stanąłem.

Jak wyciągnać trzpień od dzwigni linki hamulca recznego? Czy wy tez mieliscie z tym problem czy wszystko ladnie sie rozlozylo?

Belsnorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 12:05   #42
Belsnorek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2008
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 90
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Chyba, ze wewnatrz zacisku jest jeszcze jakis seger ktorego nie zauwazylem?

Problem rozwiązany... poprostu za slabo wybijalem trzpien w obawie zeby sie nie uszkodzil, byl masakrycznie zapieczony, dopiero mlotek 1,5 kg dal rade...

Przy drugim zacisku postaram sie zrobic zdjecia i jakiegos manuala...

Ostatnio edytowane przez Belsnorek ; 23-07-2010 o 13:24
Belsnorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 16:03   #43
t_skiba
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Lubin/ Edynburg
Model: Opel Omega
Silnik: 3.2 V6
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Cytat:
Napisał 00lukas00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, ja miałem to samo i mechanicy tu w Irlandii powiedzieli że w Mondeo jeśli chodzi o hamulce to psują się tylko zaciski i oni wymieniają je na nowe bo regeneracja nic nie daje i problem po jakimś czasie wraca, tak tez zrobiłem wymieniłem z dwóch stron na nowe i jest cacy, proponuję zrobić to samo a gwinty na tłoczkach to tak zwana samo regulacja i jeśli zacisk nie chce wejść na nowe klocki to trzeba je wkręcić i po zamontowaniu naciskać kilkakrotnie pedał hamulca nożnego i wszystko się samo ułoży. Pozdro.
ja swoje zregenerowalem i na razie dziala. a te gwinty na tloczkach to nie samo regulacja tylko reczny dzieki temu trzyma bo przeciez on nie wytwarza cisnienia jak go zaciagasz. samo regulacja w autach przedliftowych byla w dzwigni recznego. pozdrawiam
t_skiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 17:12   #44
majkelmk3
ford::average
 
Imię: Michu
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Gniew
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Miałem to samo.Jedz do ASO zapłać 250 złotych zregenerują Ci zaciski bo w tym leży wina a dokładnie w gumkach od cylinderków które są zużyte zabrudzone albo coś w tym stylu i będziesz miał spokój.
majkelmk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 17:19   #45
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Z tego co wiem każde Mondeo produkowane jako Mk3 nie ma regulacji ręcznego przy lince, w tunelu pod osłoną jest końcówka dźwigni i tam jest mały ceownik z wyciętymi dziurkami na zamocowanie końcówek linek a drugie końce linki podczepia się do cylinderków ot cała filozofia a regulacja to gwinty w środku tłoczków.
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 17:35   #46
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Cytat:
Napisał 00lukas00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem każde Mondeo produkowane jako Mk3 nie ma regulacji ręcznego przy lince...
Mylisz się.
Tak jak napisał t_skiba przed liftowe mają taką regulacją. Potem była już samoregulacja.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 19:14   #47
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

To gdzie ona (ta regulacja) się znajduje bo jak mi mechanik wymieniał cylinderki z tyłu a przypomnę że moje Mondeo to wersja kombi z 2002 to po złożeniu wszystkiego pojechał się tylko przejechać i było git, czy ona jest w środku bo moja książka nic o tym nie mówi ??????
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 22:21   #48
krzyszto1976
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: Listopad 2003
Postów: 122
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Witam
Kolega Zawika to chyba się myli gdyż to przed liftowe miały samoregulacje a po liftowe już nie miały samo regulatora.
krzyszto1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 01:11   #49
majkelmk3
ford::average
 
Imię: Michu
Zarejestrowany: 07-05-2010
Skąd: Gniew
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI 130km
Rocznik: 2002
Postów: 64
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Cytat:
Napisał krzyszto1976 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Kolega Zawika to chyba się myli gdyż to przed liftowe miały samoregulacje a po liftowe już nie miały samo regulatora.
Masz kolego racje
majkelmk3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 17:27   #50
t_skiba
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Lubin/ Edynburg
Model: Opel Omega
Silnik: 3.2 V6
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny zblokowany co dalej ...

Cytat:
Napisał 00lukas00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wiem każde Mondeo produkowane jako Mk3 nie ma regulacji ręcznego przy lince, w tunelu pod osłoną jest końcówka dźwigni i tam jest mały ceownik z wyciętymi dziurkami na zamocowanie końcówek linek a drugie końce linki podczepia się do cylinderków ot cała filozofia a regulacja to gwinty w środku tłoczków.
kolego poczytaj ten temat to zobaczysz jak wyglada samoregulacja w mondeo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

druga opcja recznego w mondeo mk3 to regulacja na lince ktora znajduje sie pod oslona termiczna wydechu mniej wiecej na wysokosci dzwigni recznego.

Twoj mechanik nie musial regulowac recznego skoro robil Ci tloczki To ze wcisnal pedal kilka razy to poprostu tloczki musialy dojsc do klockow. Standardowa procedura przy wymianie klockow z przodu jak i z tylu.

A te gwinty to ma prawie kazde auto z tarczami z tylu. dlatego przy wymianie klockow tylne tloczki trzeba wkrecac a przednie wystarczy wepchnac.

Mam nadzieje ze to Ci troche naswietli temat. Pozdrawiam.
t_skiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.