Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2010, 23:25   #11
gąsior
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-07-2009
Model: Ford c-max
Silnik: 2tdci
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: c-max amortyzatory KAYABA czy MOTORCRAFT??

witam.kupiłem c-maxa 2.0 tdci Ghia i miał originalne utwardzone zawieszenie postanowiłem sobie poprawić aby było bardziej miękko więc kupiłem Biltstein b4 na tył i przód.I zaczął się dla mnie koszmar stuka puka z tyłu i z przodu może i trochę bardziej miękko ale jakieś odgłosy wymieniałem wszstkie łączniki stabilizatorów wszystkie piasty z łożyskami i dalej
pukało stukało wpadłem na pomysł syn usiadł za kierownicę a ja do bagażnika i słucham okazało się że tylne amortyzatory stukają wymieniłem na orginały i tył ucichł. Ale dalej miałem problem z przodem przenosiły się takie dziwne dzwięki pukania chrobotania a komfort to jak na wozie drabiniastym. tyle się naczytałem o tych biltsenach a dla mnie to niewypał tak miałem już dość tej foki a, niby takie dobre zawieszenie nie wiedziałem czego już szukać wszystkie tuleje dobre łączniki łożyska a samochód trzęsie no i te odgłosy dobiegające z przedniego zawieszenia postanowiłem wymienić przednie amortyzatory ale już tak bez przekonania i o dziwo po wymianie samochód bajka cichutki nic nie puka chrobocze a prowadzi się jak po sznurku komfort i przyjemność z jazdy wszystkie dziwne odgłosy ustąpiły pewnie ten biltsen był made in china tyle zdrowia i kosztów poniosłem a teraz smigam na przodzie na Monroe reflex C-max zupełnie inny samochód aż żal wysiadać. ale 40 000km się męczyłem , foka była sprowadzona z Niemiec przy 120 000 km a teraz ma 160 000 km. Tyle czytałem na różnych forach i niemogłem znależć opinii o tych amorkach a one są super 3 lata gwarancji , akurat na nią nie liczę bo sam zakładałem ale są super nie za miękkie i nie za twarde a nierówności wybierają naprawdę są takie jak reklamują. Pozdrawiam proszę o opinie jak z trwałością bo niektórzy psioczą na monroe ale może na te zwykłe.

gąsior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 15:02   #12
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: amortyzatory KAYABA czy MOTORCRAFT??

Gasior - dobrze byloby sie z kropkami w zdaniu zaznajomic, bo czyta sie koszmarnie.
A bilstein B4 nie jest jakas rewelacja, tylko, ze o takich az problemach to sie rzadko slyszy. Ja uzywalem i B4 i KYB i nie bylo problemow.

Dziwne jest to, ze w Polsce amortyzatory oryginalne siadaja po 120 tys km, a nowe najczesciej powoduja problemy. W UK natomiast uszkodzenia amortyzatorow oryginalnych sa rzadkie, a zamienniki kiepski (chinszczyzna) a malo problemow.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2010, 20:59   #13
Zvirek
ford::average
 
Avatar Zvirek
 
Zarejestrowany: 26-02-2010
Skąd: mazury
Model: C-max Ultima
Silnik: 2.0 kle kle kle...
Rocznik: 2004
Postów: 134
Domyślnie Odp: c-max amortyzatory KAYABA czy MOTORCRAFT??

Cytat:
Napisał gąsior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam.kupiłem c-maxa 2.0 tdci Ghia i miał originalne utwardzone zawieszenie postanowiłem sobie poprawić aby było bardziej miękko
czyli nie poprawić a pogorszyć...

W każdym aucie miałem bilki B4 i zawsze z twardszymi spręzynami i było OK, więc nie wiem, może po prostu miałeś niefart i trafiłeś jakieś lipne egzemplarze. Za to Monroe'a odradzam wszystkim - raz w życiu zrobiłem błąd i je kupiłem - tragedia, myślałem że jadę nie autem a wersalką - zresztą tą opinię podziela wiele osób na forach bardziej zaawansowanych użytkowników aut. U Ciebie być może Bilki zupełnie nie spasowały się z charakterystyką sprężyn, niektóre twardsze springi są kapryśne co do amorków.
BTW - a jakie springi siedzą w Twoim maxie?
Zvirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 19:25   #14
wredROB
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: amortyzatory KAYABA czy MOTORCRAFT??

Ja niestety kupilem Monroe na przód i po wymianie moge powiedzic, ze twardsze byly Motorcrafta po wylaniu niż nowe Monroe. Po prostu koszmarnie miękkie. Aż mam ochotę na przeprowadzenie ponownej wymiany na Motorcrafta. Z tyłu wstawiłem MOtorcrafta i jestem bardzo zadowolony, ale przód ...
wredROB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2011, 11:36   #15
cornholio01
ford::advanced
 
Avatar cornholio01
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Sun City
Model: Ford Mustang,Expedition
Silnik: 3.8 v6,5,4 V8
Rocznik: 1995
Postów: 252
Domyślnie Odp: amortyzatory KAYABA czy MOTORCRAFT??

Kayaba są ok - w/g mnie śmiało można wkładać
cornholio01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.