Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2008, 22:10   #11
eksar
ford::average
 
Avatar eksar
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3/Mondeo MK5
Silnik: 1.6 EB 150KM/2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2014/2015
Postów: 120
Domyślnie Re: Chlapacze - warto tańsze ?

Witam,

nie miałem najmniejszych problemów z montażem. Moim zdaniem guma jest bardziej miękka niż w przypadku oryginalnych chlapaczy. Poza tym już dwa razy odkręcałem tylne chlapacze, gdyż musiałem ściągać zderzak i jeszcze ich nie zgubiłem :fcp1
Co do krawężników to trudno powiedzieć, gdyż foczką nie jestem w stanie wjechać na takie wysokie krawężniki jak poprzednim seicento :fcp3

Chlapacze da się dopasować, montując trzeba docisnąć do karoserii lub zderzaka i przykręcamy specjalnymi żabkami. Mojej żonie się podoba, a wiadomo kobieta zauważy wszelkie niedociągnięcia.

Ważna informacja. Ja mam chlapacze z napisem "focus", ale można zamówić też takie bez żadnego napisu.

Reasumując: wolałem kupić oryginalny rozrząd, niż chlapacze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

eksar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2009, 10:58   #12
jarrek
ford::beginner
 
Avatar jarrek
 
Zarejestrowany: 12-09-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus MK1 FL
Silnik: 1.8 TDCi "115"
Rocznik: 2002
Postów: 40
Domyślnie Odp: Chlapacze - warto tańsze ?

Przed zimą chciałbym założyć chlapacze na przód i tył. Oryginały to lekkie przegięcie cenowe, więc szukam alternatywy.
Doczytałem na forum, że są większe i mniejsze. Mi zależy na tym, aby jak najlepiej pasowały.
Które z tych będą najlepiej dopasowane do kombi ?
1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy może co innego ktoś poradzi ?
jarrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2009, 11:51   #13
oisom
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus combi
Silnik: 1.6 16V zetec SE + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 335
Domyślnie Odp: Chlapacze - warto tańsze ?

Ja mam na tyle właśnie dokładnie takie jak te z pierwszego linka co dałeś , jednak aby się idealnie dopasowały do krzywizny zderzaka (tak jak wspomniałem wyżej ) nieco je w odpowiednim miejscu od strony wewnętrznej przyciąłem nożykiem i leżą jak oryginały. nie stosowałem tam tych spinek z kompletu a jedynie przykręciłem wkrętami np. już istniejącymi którymi jest przykręcone nadkole . Mam je ze 4 lata i nie narzekam , guma miękka .
__________________
Marcin
oisom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2009, 09:39   #14
jarrek
ford::beginner
 
Avatar jarrek
 
Zarejestrowany: 12-09-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Focus MK1 FL
Silnik: 1.8 TDCi "115"
Rocznik: 2002
Postów: 40
Domyślnie Odp: Chlapacze - warto tańsze ?

^^
a jak z przodem ?
jarrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2009, 11:52   #15
tomlee
ford::average
 
Avatar tomlee
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-02-2009
Skąd: WROCŁAW
Model: FOCUS Mk1 KOMBI
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 121
Domyślnie Odp: Chlapacze - warto tańsze ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

witam.kupiłem takie chlapacze do foczki,ale z przód nie pasuje,oczywiście tył jest idealny,dobrze ze ojciec ma fieste to tam pasuje przód i tył.więc zastanawiam sie czy te drugie by nie lepiej pasowały bo są bardziej zaokrąglone
tomlee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2009, 19:32   #16
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: Chlapacze - warto tańsze ?

Ja kupiłem przednie oryginały Forda i jestem bardzo zadowolony. Fakt 100zł za kawałek plastiku nie jest mało, ale montaż zajmuje chwilę, wszystko idealnie pasuje, nic nie trzeba przerabiać, wiercić itp. Dają folię ochronną do podklejenia pod chlapacz aby błotnika nie rysował. Tworzywo stabilne, osobiście polecam. A wiadomo jeśli chodzi o krawężniki itp, to nawet jakby chlapacz był przyspawany, a ktoś notorycznie nieumiejętnie skacze po krawężnikach, albo jeździ autem po bezdrożach to nie pomoże. Ja kupiłem, założyłem i jestem zadowolony, ładnie wyglądają, dodają uroku dla auta. Najważniejsze nie sypie kamieniami do samych okien i błoto spod kół też nie lata nad lusterkiem.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 08:24   #17
Pablo_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2011
Skąd: Skierniewice
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDci
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Chlapacze - warto tańsze ?

odświeżę nieco temat.
Nosze się z zamiarem kupienia chlapaczy na przód gdyż po zimie na moim Focusku odpryskuje nieco lakier na progach. Teraz pytanie o co biega z takim stwierdzeniem "(wersje bez nakładek zewnętrznych na progi)" przy oryginalnych częściach jest tak napisane tylko za żadne skarby nie mogę znaleźć chlapaczy z tymi nakładkami. PS. jeżeli ktoś posiadałby zdjęcie z założonymi błotochronami nieoryginalnymi byłbym bardzo wdzięczny (chodzi głównie o przód)
Pablo_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 10:49   #18
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Chlapacze - warto tańsze ?

Cytat:
Napisał Pablo_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....o co biega z takim stwierdzeniem "(wersje bez nakładek zewnętrznych na progi)" ...
Chodzi o wersję samochodu, która ma na progach plastikowe nakładki.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2011, 12:42   #19
Pablo_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2011
Skąd: Skierniewice
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDci
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: Chlapacze - warto tańsze ?

dzięki wielkie
Pablo_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 09:24   #20
lukka16
ford::beginner
 
Avatar lukka16
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-08-2010
Skąd: Rybnik
Model: FOCUS - SEDAN GHIA
Silnik: 1,6 16V/100KM
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: Chlapacze - warto tańsze ?

Podłączę się do tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiem że jest stary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś z forumowiczów kupował lub pasował zamienniki chlapaczy dla Focusa sedana mk1 (chodzi mi szczególnie o przód, bo tył jeszcze trzyma)
Oryginalne plastykowe po 14-stu latach zaczęły pękać a jeden zgubiłem. (koszt nowych ok 200zł)
Szukam więc dobrze pasujących zamienników gumowych oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem - jest ich wszędzie masa i według sprzedających wszystkie do wszystkich aut pasują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aż się wierzyć nie chce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dzięki za pomoc.

Ostatnio edytowane przez lukka16 ; 16-04-2013 o 09:28
lukka16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.