Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2010, 20:06   #31
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: ESP - wyłączać/zostawić?

Moje wrażenie z Fordowskiego ESP jest w ostatnich dniach bardzo pozytywne. System szybko redukuje małe poślizgi (dużych nie miałem), a przy podjazdach daje tylko tyle momentu obrotowego na koła ile trzeba aby auto wolno jechało. Do domu mam mocno pod górę i ostro w lewo. Dzisiaj cały czas jechałem na żółtej lempce, wolno ale do przodu.
Ostatnio byłem w Szwecji i jechałem S80 D5, był śnieg i -20, ale ESP jakoś nie był tak widoczny jak w S-Maxie, raz nawet się dość mocno zabujałem, ale nie było tak ostrej reakcji jak w Fordzie. Podoba mi się S-Max, ma czuły i skuteczny ESP.

jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2010, 10:51   #32
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: ESP - wyłączać/zostawić?

Jazda Ecoboostem po śniegu z wyłączonym ESP to samobójstwo, dzisiaj sprawdziłem. Dojechałem tylko do 1/3 ''mojej'' górki pod domem, i stop. Z ESP podjechałem wolno szusująć trochę kirownicą na lewo i prawo aby złapać więcej tarcia. Każde dodanie gazu na śniegu bez ESP to utrata trakcji, oraz często boczne przemieszczenie. To chyba normalne w automatach dużej mocy.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 22:04   #33
PiotrKa
ford::beginner
 
Avatar PiotrKa
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: ESP - wyłączać/zostawić?

Koledzy mam pytanie, czy przy włączonym systemie możecie przypalić gume. Czy zanim esiu puści piska to systemy przydławią silnik?
W moim esiu przy włączonym systemie bez problemu przypale oponki, a kontrolka np. na piasku raczej rzadko się zapala. Nawet nie próbuje tego robić bo mi przód zaczyna podskakiwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Jak jeździłem firmowym Focusem, w którym nie było możliwości wyłączenia tego systemu, nawet gdybym się uparł jak mnie w firmie wk......, nie mogłem puścić nawet malutkiego piska i nie było możliwości gumy przypalić - automatycznie przytłumiony był silnik i zapalała się kontrolka. Zastanawiam się czy u mnie wszystko działa poprawnie, bo zachowanie się obu Fordów jest zupełnie inne.
__________________
PiotrKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 08:23   #34
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: ESP - wyłączać/zostawić?

ESP stara sie nie doprowadzic do poslizgu,
od palenia gumy przy ruszaniu jest brak TC...

byc moze masz esp ale bez tc
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 09:04   #35
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: ESP - wyłączać/zostawić?

Cytat:
Napisał PiotrKa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jeździłem firmowym Focusem, w którym nie było możliwości wyłączenia tego systemu, nawet gdybym się uparł jak mnie w firmie wk......, nie mogłem puścić nawet malutkiego piska i nie było możliwości gumy przypalić
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I bardzo dobrze,pracodawca pomyślał i wiedział co dawać takim,którzy chcą odreagowywać na nie swoim sprzęcie - popieram w 100% jego.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A wracając do tematu...na piasku koła mi buksują i miga kontrolka esp,a piska z włączonym systemem nie udało mi się zrobić...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2011, 09:36   #36
PiotrKa
ford::beginner
 
Avatar PiotrKa
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie

Kolego jakbyś nie wiedział zakazane lepiej smakuje, a nowe auto z systemami czy bez, jak się chce można bardzo szybko zakatować - ale, nie o to mi chodziło, podałem przykład, zachowania się samochodu w przypadku próby zrobienia czegoś.

Wracając do pytania czy to normalne, że na asfalcie bez problemu palę gumę i nie ma reakcji elektroniki, co do przygaszenia silnika? System, który za to odpowiada nie jest montowany standardowo w S-MAXach? Mam auto z 2006 roku, może wtedy jeszcze nie montowali tego systemu równolegle z ESP?
__________________

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 19-06-2011 o 09:44 Powód: regulamin pkt21
PiotrKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2011, 20:27   #37
jarecki46
ford::average
 
Avatar jarecki46
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: GB
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: ESP - wyłączać/zostawić?

Ja mialem auto z 2007 r. i tez nie mialem ESP,druga wersja wyposazenia od dolu,tyle,ze silnik 1.8 Tdci,ale rowniez sie zdziwilem
__________________
jarecki46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2011, 22:19   #38
PiotrKa
ford::beginner
 
Avatar PiotrKa
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 49
Domyślnie Odp: ESP - wyłączać/zostawić?

Tak się składa, że mam ESP i jedną z bogatszych wersji.
__________________
PiotrKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2011, 22:56   #39
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: ESP - wyłączać/zostawić?

ja zaobserwowałem ze na sniegu dziala ESP (co mnie troche wnerwia bo na sliskim mozna nie zmiescic sie w zakret - bo ten debilny system prostuje samochod). Jest za to faktycznie nieoceniony przy jezdzie pod gorke.
Natomiast tez zdaza mi sie zrobic piska na asfalcie...
Nie jest to moze palenie gumy przez pare sekund, ale daje sie zrobic bezproblemowo.
greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.