Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-09-2011, 11:37   #1
ciohu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie wariujące obroty

Witam,

od jakiegoś czasu mam dziwną przypadłość z moim FF MK1 1,6benz +LPG 2001r., objawy:
- rano lub po dłuższym postoju auto odpala bez problemu, ale po chwili obroty zaczynają delikatnie falować
- próba przegazowania kończy się na tym, że są problemy z wkręceniem silnika na wyższe obroty (przestój w okolicach 2000 - 2300 obr/min)
- w tym czasie naciskają gaz obroty trochę opadają a później dopiero zaczynają iść do góry. Po puszczeniu gazu obroty falują w zakresie 800-1500 obr/min
- jak już mi się uda wkręcić go na wyższe obroty i przegazować ze dwa razy to mogę śmiało ruszać w drogęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mogę auto zgasić i odpalić i już będzie OK.
- jeśli jadę nie robiąc powyższych czynności auto bardzo zamula, nie można wejść na wyższe obroty... jeśli w czasie kiedy szarpie silnik złapie temperaturę i przełączy się na gaz wszelkie objawy nagle ustają.

Krokowiec czyszczony, przepustnica tez, przepływomierz... nie bo nie mam (kupiłem ją z zamontowanym stożkiem i nie widzę żeby wisiała jakaś luźna wtyczka)

Mechanik radzi spróbować zamontować zwykły filtr powietrza bo ten bardzo "bulgocze" na początku i nie równo pracuje, ale przez 2 lata nie było tego problemu.
Po resecie komputera jest wszystko OK przez jakieś 100-150km, potem zaczyna się znowu.

Ostatnio "gazownik" pokazał mi jak odpalić sekwencję od razu na gazie i spróbowałem. Auto odpaliło i od razu zgasło, próbowałem jeszcze z 2 razy kręcić i sobie odpuściłem. Odpaliłem go na benzynie i... tu moje zdziwienie bo auto było gotowe i chętne do jazdy. Zero szarpania, dławienia i falowania obrotów. Wnioskuję, że problem ma związek z układem paliwowym. wydaje się jakby coś się zbierało w silniku i jest problem z przepaleniem tego.

Wypracowanie napisane a teraz konkrety: Pomocy! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jakieś porady, sugestie, rozwiązania?

po przeglądnięciu forum nie znalazłem podobnej sytuacji.

Pozdrawiam

ciohu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2011, 20:48   #2
mechanix
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-07-2008
Skąd: Jelenia Góra
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2005
Postów: 176
Talking Odp: wariujące obroty

Witam nie wymieniaj wszystkiego po koleji tylko odwiedż kogos kompetentnego kto wskarze ci usterke kolego. Na forum raczej nie naprawisz tego . Pozdrawiam.PS. jak masz blisko do mnie to zapraszam.
mechanix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2011, 16:13   #3
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,635
Domyślnie Odp: wariujące obroty

Cytat:
Napisał mechanix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na forum raczej nie naprawisz tego . Pozdrawiam.PS. jak masz blisko do mnie to zapraszam.
Czy Ty sobie jaja robisz z Forum ?????
Czytając Twoje niektóre porady można dostać zawrotu głowy...
Jeżeli zobaczę jeszcze jeden taki Twój wpis i takie bzdury to wylecisz z Forum.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2011, 13:29   #4
ahmedxd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Model: Focus svt
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: wariujące obroty

Cytat:
Ostatnio "gazownik" pokazał mi jak odpalić sekwencję od razu na gazie
Przepraszam ze nie na temat ale jak to robisz? mam focusa SVT z 2004 z instalacja gazowa STAG sekwencja i sam do konca nie wiem kiedy on sie przelacza na gaz a kiedy na benzyne czasem jest tak ze niby gaz wlaczony temperatura jest a paliwko ucieka a to nie na moja kieszen bo 14l/100km benzyny to troszke przesada
Wiec bede wdzieczny gdy powiesz jak od razu odpalic samochod na gazie
ahmedxd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2011, 20:59   #5
ciohu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: wariujące obroty

mechanix:
nie mam zamiaru naprawiać na forum bo auta na priv'a nie będę wysyłałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szukam wskazówek bo nie chcę i nie zamierzam wszystkiego po kolei wymieniać. od tego jest forum żeby pytać bo ktoś mógł się spotkać z podobną sytuacją.


ahmedxd:
nie masz na przełączniku gazu w kabinie informacji czy jedzie na benzynie czy na gazie? przypuszczam ze masz wogóle taki przełącznik pod ręką bo inaczej nie odpalisz na gazieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

OSTRZEŻENIE:
nie należy odpalać auta na gazie... bla bla bla i takie tamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

musiałem to napisać bo też od "gazownika" dostałem informację żeby tego nie nadużywać także też tego nie polecam. Tylko w sytuacjach awaryjnych.

odpalanie "na gazie": (ponoć nie na każdej instalacji się da)
-przekręcam stacyjne aż zapalą się kontrolki
-wyłączam przyciskiem instalację gazową
-włączam i przytrzymuję ten sam przycisk przez jakieś 10 sekund aż przełączy się na gaz (u mnie dioda kolo przycisku zmienia kolor na zielony i spychać "cyknięcie" chyba zaworu w butli)
-nie cofając kluczyka odpalam auto (musiałem przygazować w tym momencie bo bez tego odpalił i od razu zgasł)

ot i cała filozofiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciohu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.