Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2012, 14:05   #1
Kromhout
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2009
Skąd: 3City
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115/154 KM
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie TDCI-silnik szarpie na niskich obrotach

Witam.
Wiem,wiem- wielu z nas doświadczyło problemu z zamarzającym paliwem. W moim TDCI zamarzło paliwko ( przysknerzylem na zwykłą ropę -nigdy więcej! ) . Szarpanie , sprężynka itd. Lektura forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. potem wstawiłem auto do ciepłego garażu , wyjeździłem szajswachę do połowy , dolałem Dynamica i depresatora, wymieniłem olej i wszystkie filtry jak na przeglądzie ,dałem porządny filtr paliwa Boscha i... pomogło ale nie do końca. Nie ma już sprężynki ale auto na niskich obrotach potrafi się przytkać . Jak zmieniam biegi także by obroty nie spadły poniżej 2,200 obrotów jest wszystko ok ale jak zmieniam "normalnie " to czasem się robi kangurek. Nie ma znaczenia czy silnik zimny czy ciepły , na jałowych obrotach jest wszystko ok . Podłączałem się do kompa ( zwykłego , nie serwisowego) nie bylo żadnych błędów . Jakieś sugestie co z tym fantem począć?

Kromhout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 14:12   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: TDCI-silnik szarpie na niskich obrotach

moze wtryski/pompa dostaly w 4 litery. dlugo/duzo jeździles na zamarznietym?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 14:26   #3
Kromhout
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2009
Skąd: 3City
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115/154 KM
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: TDCI-silnik szarpie na niskich obrotach

Nie , kilkanaście kilometrów . Gdyby to były wtryski to komp wykazałby chyba jakieś błędy?
Kromhout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 15:44   #4
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCI-silnik szarpie na niskich obrotach

Hhmm...tak mi teraz przyszło do głowy. Błędów mówisz niema, ale może warto odpiąć na noc akumulator. TDCi to głupie urządzenie...może mu przejdzie.
Albo.....EGR.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 22:53   #5
Kromhout
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2009
Skąd: 3City
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115/154 KM
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: TDCI-silnik szarpie na niskich obrotach

EGR niedawno wymieniony -objawy niesprawnosci były zupełnie inne. Spróbuję z aku . Dzięki.
Kromhout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 08:33   #6
.Digital87
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-02-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDcI
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: TDCI-silnik szarpie na niskich obrotach

ja tak miałem na tych mrozach co były ostatnio, auto najpierw nie paliło więc skoczyłem do mechanika i wymieniliśmy wszystkie świece bo były przepalone, przez chwilke było ok ale potem auto znowu nie chciało rano palić więć wymieniłem filtr paliwa no i po wymianie filtra paliwa żółta sprężynka przy większym obciążeniu silnika i auto odpala albo za piątym razem albo wogóle, odpaliłem zalałem diesel gold ze statoila i verve on z orlenu i zacząłem nim jeździć żeby wyjeżdzić to paliwo i 'przepchać' rury ... na drugi dzień auto wogóle nie odpala no to na hol i do mechaniora który wstawił auto na noc do ciepłego garażu i powiedział że rano odpalił i było wszystko ok ale przeczyścił układ paliwowy itpitd ... no to pojeździłem chwilke oczywiście problem z odpalaniem i sprężynką był cały czas aż wkońcu autko zdechło całkiem ! zaczęło odpalać tylko na samostarcie inaczej nie dało rady , rozrusznik kręcił a silnik nie załapywał nawet w plusowej temperaturze ... no to na diagnostyke i wywalilo mi P0251 i skoki ciśnienia na listwie ... następnie do warsztatu gdzie zajmują się tylko układami wtryskowymi i tam stwierdzono, że wszystkie cztery wtryski nadają się do regeneracji, ich rozszczelnienie jest tak duże że aż auto nie odpala ... cena 3770brutto pod warunkiem że z pompy nie poszły opiłki a to okaże się dopiero po rozebraniu wtrysków i sprawdzeniu czy nie ma w nich miału opiłkowego ... no i czekam właśnie na diagnozę co do tych opiłków ... wydaje mi się że przy -25C zagęszczona zamarznięta ropa rozwaliła mi wtryski i to by było na tyle ... pierd... orlen :/ znajomy też miał po ich paliwie problem z autem, zaczęło mu przerywać ... ta verva to gó... jakich mało :/
.Digital87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 12:10   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,187
Domyślnie Odp: TDCI-silnik szarpie na niskich obrotach

no niestety moze byc to prawda.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 12:25   #8
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: TDCI-silnik szarpie na niskich obrotach

Kolego Verva i ten cały Orlen, potem uwielbiany przeze mnie VPOWER też dawał dupy w te mrozy...tylko DieselGold ze Statoila się sprawdzał, ten arktyczny a na widok ceny za litr odrazu robiło Ci się cieplej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 12:55   #9
.Digital87
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 23-02-2012
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDcI
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: TDCI-silnik szarpie na niskich obrotach

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego Verva i ten cały Orlen, potem uwielbiany przeze mnie VPOWER też dawał dupy w te mrozy...tylko DieselGold ze Statoila się sprawdzał, ten arktyczny a na widok ceny za litr odrazu robiło Ci się cieplej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nie wiem czy słyszałeś, ale statoilowi jest właśnie szykowany zbiorowy pozew za zamarznięte paliwo właśnie ... jeden kierowca się wkur... i poszła lawina ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tutaj szczegóły:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
.Digital87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2012, 20:02   #10
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Odp: TDCI-silnik szarpie na niskich obrotach

Sory, ale ten facet to idiota co zrobił pozew - po przejechaniu 100m nadal miał w obiegu stare paliwo, co ma do tego statoil że mu zamarzło?
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.