Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-03-2012, 16:55   #231
ljo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Mam pytanie - czy ktoś z Was używa opon uniwersalnych? Chętnie dowiedziałbym się o wrażenia z użytkowania opon całorocznych w S-maxie.

W aucie, które kupiłem jest zestaw używanych zimówek i teraz zastanawiam się nad zakupem letnich (wstępnie wybrane Yokohama 215/60R16 99V AC02 XL) albo uniwersalnych (Vredestein Quatrac 3 XL 21560R1699H). Obie opony mają dobre opinie, więc pozostaje kwestia wyboru: lato/całoroczne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ljo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 17:06   #232
anwod
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: W-wa
Model: s-max
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 168
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

O rany! Nie wiedzialem ze jest jeszcze cos takiego jak opony caloroczne. Na calorocznych jezdzilem ostatnio duzym fiatem 125p, ponad 20 lat temu i dawalo rade caly rok :-) zyje!
anwod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 17:13   #233
ljo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

No popatrz. A mi się wydawało, że coraz głośniej jest o nowym trendzie odchodzenia od opon letnich i zimowych (choć to zjawisko chyba raczej marginalne). Od 20 lat też zmieniam 2 razy w roku opony, ale po lekturze różnych forów zaczynam się zastanawiac, czy faktycznie nie mają racji ci, którzy twierdzą że to tylko nabijanie kiesy lobby oponiarsko-wulkanizacyjnemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stąd moje pytanie o ewentalne doświadczenia z oponami uniwersalnymi w S-maxach.
ljo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 17:25   #234
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Nie spotkałem dobrych opon całorocznych na lato niestety. O ile w zimie są w miare dobre, to w lecie samochód pływa jak statek podczas sztormu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Całoroczne to można sobie założyć np. do 10 letniego fiata punto... gdzie ktoś jeździ nie dużo z małymi prędkościami i głownie po mieście. Sorry za porównanie ,ale ostatnio właśnie do takiego samochodu zakładaliśmy opony.
Do s-maxa oszczędność będzie taka że będziemy mieć jeden komplet na dwa lata i wymiana ,zdecydowanie gorszą przyczepność w lecie a w zimie również kilka metrów od dobrych zimówek gorsze . Przy dwóch kompletach będziemy mieć je na 4 lata. Jest oszczędność ? Ja nie widzę.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 31-03-2012 o 17:27
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2012, 20:19   #235
Torusek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

kiedy najlepiej kupić opony zimowe? czy latem jest taniej? kupował ktoś? w przypadku felg stalowych teraz jest drożej, ciekawe jak jest z oponami
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 13:49   #236
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Opony tzw. uniwersalne są montowanie fabrycznie jako standard np. w Kudze. Dopiero dokupując większe o cal dostajemy letnie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 14:04   #237
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

One są tylko tzw. uniwersalne z nazwy, większość opon do samochód 4x4 są niby całoroczne bo mają takie oznaczenia, a później się ludzie dziwią że nie idzie na nich jeździć w zimie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 17:17   #238
Torusek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

to jak z tymi oponami zimowymi? taniej jest latem czy nie?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 17:29   #239
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,728
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Teoretycznie tak. Tak było kiedyś, ale teraz ceny zmieniają się bardzo często, więc może być taniej, ale może być drożej.

@jvc, ja także uważam tzw. całoroczne za słabe opony, chociaż mają oznaczenie M+S. Pytanie czemu je montują do suv-ów i żeby mieć standardowy podział zima/lato trzeba dopłacać?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 20:05   #240
ljo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-02-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czas się rozglądać - opony na lato i ...

Cytat:
Nie spotkałem dobrych opon całorocznych na lato niestety. O ile w zimie są w miare dobre, to w lecie samochód pływa jak statek podczas sztormu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Całoroczne to można sobie założyć np. do 10 letniego fiata punto... gdzie ktoś jeździ nie dużo z małymi prędkościami i głownie po mieście. Sorry za porównanie ,ale ostatnio właśnie do takiego samochodu zakładaliśmy opony.
Do s-maxa oszczędność będzie taka że będziemy mieć jeden komplet na dwa lata i wymiana ,zdecydowanie gorszą przyczepność w lecie a w zimie również kilka metrów od dobrych zimówek gorsze . Przy dwóch kompletach będziemy mieć je na 4 lata. Jest oszczędność ? Ja nie widzę.
Dziękuję za informację i ugruntowanie mnie w decyzji, by kupić opony letnie. Yokohamy zamówione, mam nadzieję, że się w s-maxie sprawdzą.
pozdrawiam
ljo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.