Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2012, 20:14   #21
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Rożne wskazania temperatury czy to LPG czy BENZYNA

Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o wąż C, skoro był cały czas zimny, to znaczy, że termostat się nie otworzył, a to z kolei znaczy, że albo za krótko go grzałeś, albo termostat jest uszkodzony, albo coś tak dobrze chłodzi silnik, że nie jest w stanie się zagrzać. Teraz, jak jest ciepło, to chyba ogrzewanie się nie włącza, więc nie powinno wychładzać silnika, zwłaszcza tak bardzo. Na jakim paliwie silnik pracował i jakie położenie osiągnęła wskazówka temperatury?
Silnik pracował około 5 minut wskazówka zaczynała wchodzic na polowe bialego pola.. Ale dzisiaj jak stalem pod blokiem dluzej to nie gasilem auta ( na gazie)i wskazowka temperatury dotarla do literki R i dodam ze zawsze z nawiewow dmucha bardzo cieple powietrze jak dam na grzanie, jutro pojezdze z 10-20 minut i wtedy pomacam te kable i wezyki i napisze

monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2012, 20:22   #22
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,095
Domyślnie Odp: Rożne wskazania temperatury czy to LPG czy BENZYNA

5 minut to za krótko, by się zagrzał. Sprawdź wąż C, bo to on łączy termostat z chłodnicą i ma się zrobić ciepły dopiero jak się termostat otworzy, czyli około 90°C.
darmodziej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 20:04   #23
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Rożne wskazania temperatury czy to LPG czy BENZYNA

Dzisiaj jeżdziłem około 15 min wskazówka wskoczyła na koniec N , mala rurka A byla tak goraca że nawet się nie dało dotknąć wąż b był lekko lub srednio ciepły a gruby wąż C zimny całkowicie
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2012, 21:12   #24
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,095
Domyślnie Odp: Rożne wskazania temperatury czy to LPG czy BENZYNA

Cytat:
Napisał monkey22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy używam BENZYNY to z nawiewów dość szybko dmucha ciepłe powietrze a po jakimś czasie wnet gorące , a wskazówka łatwo przekracza pole normal a po jakimś czasie dobija do prawie połowy pola.
I w takim położeniu wskazówki sprawdź wąż C.
darmodziej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 19:21   #25
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Rożne wskazania temperatury czy to LPG czy BENZYNA

Przejechałem dziś na beznzynie około 6km . auto było uruchomione maks 10 minut.
Wskazówka wskoczyła na O co się raczej nigdy nie przytrafia na gazie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A węże miały takie temperatury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rurka A była okropnie gorąca
Wężyk B był dość ciepły
Najgrubszy wąż C był dość ciepły tak jak wąż B lub troche cieplejszy
Jeszcze pomacałem wężyk ze zbiornika z płynem chlodniczyn i był tak samo ciepły jak wężyk B
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 19:57   #26
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,095
Domyślnie Odp: Rożne wskazania temperatury czy to LPG czy BENZYNA

Wygląda na to, że termostat jest dobry, choć lepiej by było sprawdzić go tak, jak tu pisałem i poczekać aż silnik lepiej się zagrzeje.
Cytat:
Napisał darmodziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uruchom zimny silnik otwórz maskę i sprawdzaj, czy wąż łączący obudowę termostatu z chłodnicą nagrzewa się powoli wraz z silnikiem, czy długo jest chłodny, a później szybko robi się gorący.
darmodziej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 20:09   #27
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Rożne wskazania temperatury czy to LPG czy BENZYNA

No ok, juz nic nie wymyslimy , widocznie wszystko jest ok a wskazowka moze cos szwankowac albo jakis czujnik od wskazowki bo rurki sa jak opisalem a z nawiewow zawsze dmucha bardzo cieple albo gorace pow..dzieki za poswiecony czasGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 20:27   #28
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,095
Domyślnie Odp: Rożne wskazania temperatury czy to LPG czy BENZYNA

Już się poddajesz? Dobrze by było sprawdzić, czy temperatura silnika zgadza się z tym, co pokazuje wskaźnik na desce. Ja to robiłem w ten sposób, że podłączałem auto do komputera, grzałem silnik na wolnych obrotach i sprawdzałem temperaturę w komputerze.
darmodziej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2012, 20:40   #29
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Rożne wskazania temperatury czy to LPG czy BENZYNA

Nie nie poddaje ale na dniach jade do mechanika wymieniac tarcze i klocki to jego zapytam i powiem zeby sprawdzil co to może być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . darmodziej dzieki za wsparcie i pomoc.. jak cos sie wyjasni to dam znac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 20:15   #30
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Rożne wskazania temperatury czy to LPG czy BENZYNA

Dzisiaj byłem w dalszej trasie. silnik chodził godzine potem 40 min przerwy i znow godzine powrot... 55km w jedna strone z czego 30 km autostrada a reszta miasto ale poznym wieczorem i zero korkow.
Wskazówka nie przekroczyla wogole N w normal czasem jak na swiatlach stalem to podskoczyla troche wyzej ala przy jezdzie srednio 90km trzymala sie ledwo na polu normal .. z nawiewó już dmuchalo inne powietrze niz po miescie ( mniej cieple)
spalanie wyszło 14 litrow przy dystansie 110km
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.