Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2011, 11:25   #21
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: auto samo przyśpiesza

Cytat:
Napisał abraham07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podchodzi nawet do 2000 obrotów po przejechaniu paru kilometrów wszystko wraca do normy obroty normalne pięknie zwalnia silnikiem
To trochę tak wygląda jakby na "ssaniu" jechał (bo piszesz ,że to tylko na zimnym się dzieje). To może czujnik temp. złe informacje podaje itp?
Ale koledzy piszą , że wszystko minęło po wymianie regul. napięcia/alternatoraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.shock:.

__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2011, 13:31   #22
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: auto samo przyśpiesza

Odnośnie regulatora napięcia to nie jest on wbudowany w komputer że wymienialiście sam regulator?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 14:52   #23
kolokolo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondziak
Silnik: 2.0 TdCI, 116 KM
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: auto samo przyśpiesza

Miałem kiedyś podobny problem, same z siebie podskakiwały obroty, przeważnie na 2 lub 3 biegu. Byłem z tym w trzech warsztatach gdzie fachowcy tylko rozkładali ręce. Dopiero w Auto Plazie doszli, że nie stykało coś w regulatorze napięcia. Powiedzieli, że to bardzo rzadka usterka i że jak mam takie szczęście to powinienem w totka spróbować zagrać : )
kolokolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 17:58   #24
abraham07
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2010
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: auto samo przyśpiesza

więc może to coś faktycznie z tym prądem jutro jak czas pozwoli to podjadę jeszcze do jednego fachury co jest niby kumaty . wczoraj cały dzień był ok. ale dziś znowu jeździłem jak automatem dopiero jak go na luzie przegazowałem przestał wariować i można był jeździć normalnie .
__________________
j7ujyjkyj5ykj5wsk7j
abraham07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 18:03   #25
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: auto samo przyśpiesza

Witam dzisiaj jestem po wymianie alternatora używki - model Visteon 1S7T-10300-CD a poprzednio miałem -Visteon 1S7T-10300-BC . Alternator zmieniałem z tego powodu żeby nie bawić się w dopasowywanie sprzęgiełka ,kupiłem używkę z allegro za 150zł wahałem się czy będzie pasować parametrami oryginału, pasuje idealnie bez żadnych przeróbek ,zmiana alternatora trwała 40minut nie wiem którędy ten magik wyciągnął alternator ale nie góra i na pewno nie ściągał nadkola .Wcześniej miałem takie problemy jak niektórzy tu opisują w swoich tematach czyli -falowanie obrotów-samochód sam przyspieszał na skrzyżowaniu lub na rondzie-wibracje od koła pasowego napinacza i rolek nie było słychać diesla tylko wibracje paska-od 5 lat kilka razy pojawiła się sprężynka ,czytałem wasze wątki w rożnych tematach ale tak do końca nikt nie miał pomysłu na te dolegliwości ,a zwłaszcza jak czytałem padające wtryski szlak mię trafiał .Przed wymianą alternatora magik podpoił brykę do komputera gratis żeby się zareklamować .I wyszły takie cuda >> nieprawidłowe działanie<<STEROWNIK SILNIKA LUB ZASILANIE NAPIĘCIEM -KODY BŁĘDÓW : P1664 << DIAGNOZA OGÓLNA KOD USTERKI<< SKUTEK-BRAK MOCY SILNIKA-NIEPRAWIDŁOWY BIEG JAŁOWY-NIEREGULARNY BIEG JAŁOWY (PRZERYWANA PRACA)-ZAKŁÓCENIA ODCZYTU KODU USTEREK .Po wymianie alternatora nie ten samochód wszystkie te dolegliwości co opisałem ustały ,piękna praca diesla, obroty silnika nie falują samochód sam nie przyspiesza na skrzyżowaniu lub rondzie ,wszystkiemu winny był alternator a zwłaszcza jego brak sterowania napięciem .Pozostało sprawdzenie świec żarowych w podgrzewaczu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Dodam jeszcze że od dawna miałem problem z falowaniem temperatury cieczy ,wymieniłem wcześniej dwa termostaty i nic nie pomogło dalej to samo aż do dzisiaj ,rano zauważyłem że przy -6 stopni temperatura po przejechaniu 5km zaczęła rosnąć i nie falował wskaźnik temperatury .Myślę że przez wadliwy alternator komputer nie załączał świec żarowych w podgrzewaczu cieczy ,teraz jest ok jak silnik złapie temperaturę wskaźnik temperatury stoi jak wryty .Zaznaczam że nic nie sugeruję stwierdzam tylko fakty jakie nastąpiły po wymianie alternatora ,jeśli się mylę to mój problem i proszę mnie nie krytykować bo nie jestem mechanikiem piszę tylko co zaobserwowałem może komuś to pomoże pozdrawiam .Podaje link z moim problemem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez keczup ; 29-01-2011 o 10:18 Powód: Stwierdzenie nowych faktów
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 19:10   #26
fraczak1975
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2012
Skąd: Walbrzych
Model: ford galaxy mk2
Silnik: 19 tdi
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Samochód sam przyspiesza.

Witam mam taki problemik. Podczas dojeżdzania do świateł obojętnie na jakim by to nie było biegu i nie dotykając pedału gazu samochód zamiast powoli zwalniać to wzrastają nieznacznie obroty i samochód lekko przyspiesza po chwili zachowuje się normalnie czyli zwalnia i znowu lekko przyspiesza. Trudno jechać tak nim w korku. Miał już ktoś taki problem. Pozdrowienia.
fraczak1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 19:20   #27
tomek_mhtn
ford::beginner
 
Avatar tomek_mhtn
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-01-2012
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo mk3, Mercedes Actros
Silnik: 2.0 TDDi 115HP, 11.95 V6 440HP
Rocznik: 2001, 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: Samochód sam przyspiesza.

Było na forum poszukaj w bodajże w dziale diesel raczej wina alternatora jak dobrze pamiętam jeśli dodatkowo światła delikatnie pulsują a te objawy są tylko przy wilgoci w powietrzu.
__________________
Lewy pas to nie kółko różańcowe
Moja Taczka
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=168722
tomek_mhtn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 19:26   #28
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Samochód sam przyspiesza.

Szukajka się kłania.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 19:29   #29
fraczak1975
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-10-2012
Skąd: Walbrzych
Model: ford galaxy mk2
Silnik: 19 tdi
Rocznik: 2003
Postów: 26
Domyślnie Odp: Samochód sam przyspiesza.

Ale to nie kwestia tylko obrotów. Samochód zdecydowanie sam przyspiesza jak bym dodawał leciutko gazu.
fraczak1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2012, 19:32   #30
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Samochód sam przyspiesza.

W naszych Mondziach nie ma linki gazu, jest potencjometr (rezystor o zmiennej rezystancji) przy pedale gazu. Jeśli wartość rezystancji potencjometru zejdzie do min. wartości, czyli noga bez gazu, a prędkość na danym biegu jest za niska, to rolę potencjometru przejmuje komp i sam steruje pracą silnika, by ten nie zdusił się, nie zgasł.

Jest to jak najbardziej prawidłowe i tak ma być.

Przeczytałeś temat którego link podałem???
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.