Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2012, 10:21   #91
KCN
ford::beginner
 
Imię: MAREK
Zarejestrowany: 18-05-2012
Model: Audi A4 Avant quattro
Silnik: 2.0 TDI 190 KM S tronic
Rocznik: 2016
Postów: 21
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

....artykul brzmi slicznie, ale jesli chodzi o mnie to przesadzila swiadomosc o zakupie 240KM, znajac siebie zawsze bylbym wciskajac gaz lekko zdolowany, ze przeciez moglo byc lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....bo przeciez to nie wypozyczalnia i pare lat pojezdzisz..

Gratuluje wyboru, napisz w wolnej chwili co tam dobrales dodatkowo....

KCN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 11:55   #92
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

ale 203jkę moża stuningować... chyba na takie same wartości co 240tka?
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 12:33   #93
azerty11
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST i Megane Grandtour GT220@320
Silnik: 1.6 i 2.0
Rocznik: 2014 i 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

jeżeli chodzi o wyposażenie to oprócz standardowego w Titanium S , dobrałem navi z audio Audiophile + kamera cofania + czujniki parkowania przód/tył + szklany dach + pakiet space + wspomaganie ruszania pod wzniesienie + el. regulowany fotel pasażera g/d + pierdółki (podgrzewane fotele, składane lusterka, siatka do bagażnika).

Jeżeli zaś chodzi o wersje 240km to lubię sam modzić przy autku (tzn "poprawiać fabrykę") np, markowy wydech + dolot(jeżeli ma sens) + sensowny program i mogę celować w 275km/370nm(a i tak nie powinno wyjść powyżej różnicy w cenie)
(Leon po programie i kompletnym wydechu ze 174km / 255nm miał 235km i 390nm),
a jak przyjdzie fantazja to można wsadzić K04 i ~330km może się pojawić.

Widziałem również , że ta wersja ma bonus od fabryki i przeważnie jest ~210 i 315nm.
(jeżeli sprzęgło nie jest mniejsze niż w 240 konnej wersji to można przyjąć , że oba osiągną podobną moc max.)

Pozdrawiam
azerty11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 12:40   #94
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał azerty11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżeli chodzi o wyposażenie to oprócz standardowego w Titanium S , dobrałem navi z audio Audiophile + kamera cofania + czujniki parkowania przód/tył + szklany dach + pakiet space + wspomaganie ruszania pod wzniesienie + el. regulowany fotel pasażera g/d + pierdółki (podgrzewane fotele, składane lusterka, siatka do bagażnika).
Że zapytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. S-max w takiej opcji ile wychodzi do zapłaty,po rabatach?Bo opcja naprawde chyba max....
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 12:54   #95
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał azerty11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeżeli chodzi o wyposażenie to, dobrałem navi z audio Audiophile + kamera cofania + czujniki parkowania przód/tył + szklany dach + pakiet space + wspomaganie ruszania pod wzniesienie + el. regulowany fotel pasażera

Pozdrawiam
Miślę że w tym doborze zapomniałeś o najbardziej przydatnej dla wygody i przede wszystkim bezpieczeństwa jazdy - System ACC .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 13:00   #96
azerty11
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST i Megane Grandtour GT220@320
Silnik: 1.6 i 2.0
Rocznik: 2014 i 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Że zapytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. S-max w takiej opcji ile wychodzi do zapłaty,po rabatach?Bo opcja naprawde chyba max....
Nie, no do max-a to troszkę brakuje np. PowerShifta nie mam (ale nie lubię automatów - serio - miałem ostatnie autko z automatem i 220KM i najbardziej przeszkadzała mi w nim skrzynia, a i s-maxem jeżdziłem i też nie rzuciła na kolana), wolę manualne skrzynie, nie mam asystentów (blis itp) nie chciałem za to dopłacać nie potrzebuję tego. Można jeszcze dorzucić coś z Indywidual, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A cena , obecnie jest jak na to auto atrakcyjna (jak sądze) , po rabatach wychodzi niżej niż cena "golasa" titanium s z cennika przed "ofensywą cenową forda"

Bump:
Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miślę że w tym doborze zapomniałeś o najbardziej przydatnej dla wygody i przede wszystkim bezpieczeństwa jazdy - System ACC .
Myśle, że nie potrzebuje tego, czerpie z jazdy maxymalnie dużo przyjemności, jeżdze mało ~10 , 11 tyś rocznie. Dlatego automat bardziej mi przeszkadza niż pomaga(odbiera mi trochę przyjemności z prowadzenia auta). Tempomat wrzucam rzadko i zawsze kontroluje sytuacje przede mną i dość często za mną nawet w trakcje jazdy autostradowej. Przy zmianie pasa zawsze sprawdzam, czy nie ma obok auta. Itd
Ale dzięki za podpowiedź.
azerty11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 14:26   #97
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał azerty11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
+ el. regulowany fotel pasażera g/d
Może zamów sobie pełną elektrykę fotela kierowcy (z pamięcią), bo bez tego nie będziesz miał automatycznie pochylanych lusterek przy wstecznym...
Też się rozglądam na sąsiednie pasy i w lusterka (może nawet za bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ale blis mi ze dwa razy już uratował lakier...
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 16:31   #98
gucio75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0 240hp
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Re: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

automat powershift w przypadku s-maxa jest bardzo praktycznym i uzytecznym rozwiązaniem . Blis na początku też uważałem za bajer a teraz wiem jak bardzo jest przydanty.
Aktywny tempomat - bardzo fajna funkcja wpływająca na bezpieczeństwo i wygodę podróżowania. Nie jezdziłem wersją 203KM ale czytając opinie właścicieli , można mniemać ,że jest wyrywna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oprócz podgrzewanych siedzeń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam prawie wszystko co zwiększa bezpieczeństwo i wygodę podróżowania
gucio75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 17:02   #99
azerty11
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST i Megane Grandtour GT220@320
Silnik: 1.6 i 2.0
Rocznik: 2014 i 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może zamów sobie pełną elektrykę fotela kierowcy (z pamięcią), bo bez tego nie będziesz miał automatycznie pochylanych lusterek przy wstecznym...
Też się rozglądam na sąsiednie pasy i w lusterka (może nawet za bardzo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ale blis mi ze dwa razy już uratował lakier...
Nad Bliss-em będę się musiał w takim razie zastanowić (w sumie jeździłem przeważnie mniejszymi autami), sprawdze te pochylane lusterka. Dzięki

Bump:
Cytat:
Napisał gucio75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
automat powershift w przypadku s-maxa jest bardzo praktycznym i uzytecznym rozwiązaniem . Blis na początku też uważałem za bajer a teraz wiem jak bardzo jest przydanty.
Aktywny tempomat - bardzo fajna funkcja wpływająca na bezpieczeństwo i wygodę podróżowania. Nie jezdziłem wersją 203KM ale czytając opinie właścicieli , można mniemać ,że jest wyrywna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oprócz podgrzewanych siedzeń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam prawie wszystko co zwiększa bezpieczeństwo i wygodę podróżowania
Nie lubię automatów. Naprawdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (ostatnio miałem insignie z automatem) . Jeździłem S-MAXem 240km ecoboost i nie spodobał mi się, nawet DSG mi się nie podoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Po prostu wolę manualną skrzynie - mam większą interakcje z samochodem . Może, jakbym często jeździł w korkach zmieniłbym zdanie.

Nad bliss-em się zastanowię, aktywny tempomat jest dla mnie zbędny (oczywiście jakby był gratis to z chęcią jako gadżet, ale nie dopłacę do tego).
Dzięki za pomoc, dowiedziałem się jednego dnia więcej niż w ciągu 2 miesięcy z katalogów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
azerty11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 14:34   #100
azerty11
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta ST i Megane Grandtour GT220@320
Silnik: 1.6 i 2.0
Rocznik: 2014 i 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM

Mam jeszcze pytanie do Was.
Czy przy pełnej elektryce fotel kierowcy jest wyżej w najniższym położeniu niż w wersji z manualnej regulacji?

Pozdrawiam
azerty11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
silnik



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.